Sinililled talutoolil, Märt Bormeister Bormeister lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli dekoratsioonimaali alal 1937. aastal ning jätkas Tallinnas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis ja hiljem Tartus. Pärast õpinguid töötas Bormeister 45 aastat Kunstiinstituudi õppejõuna. Selle kõrval jätkus kunstnikul aega ka loometegevuseks. Bormeister on maalinud nii maastikke kui linnavaateid, aga ka lilli. Olav Maran on öelnud lillede maalimise kohta nii: "Imetlen sügavalt, kuidas Märt Bormeister maalib sinililli, kuid mina neid teha ei suudaks. " 1999 teater "Vanemuine" Sinililled talutoolil, Märt Bormeister E-kunstisalongis Bormeister Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sinililled talutoolil, Märt Bormeister E-kunstisalongis
Märt Bormeister (1916–1991)

Sinililled talutoolil

1977 Õli, masoniit. Signatuuriga. 50x50
Alghind: € €775
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Bormeister lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli dekoratsioonimaali
alal 1937. aastal ning jätkas Tallinnas Riigi Kõrgemas
Kunstikoolis ja hiljem Tartus. Pärast õpinguid töötas
Bormeister 45 aastat Kunstiinstituudi õppejõuna. Selle kõrval
jätkus kunstnikul aega ka loometegevuseks. Bormeister on maalinud
nii maastikke kui linnavaateid, aga ka lilli. Olav Maran
on öelnud lillede maalimise kohta nii: "Imetlen sügavalt, kuidas
Märt Bormeister maalib sinililli, kuid mina neid teha ei suudaks."Märt Bormeister (1916–1991)
Maalikunstnik, sündninud 1916. aastal Tallinnas, suri 1991. aastal. Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945. aastal asus tööle õppejõuna ERKI-sse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sinililled talutoolil, Märt Bormeister

Märt Bormeister (1916–1991) Sinililled talutoolil 1977 Õli, masoniit Signatuuriga Bormeister lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli dekoratsioonimaalialal 1937. aastal ning jätkas Tallinnas Riigi KõrgemasKunstikoolis ja hiljem Tartus. Pärast õpinguid töötasBormeister 45 aastat Kunstiinstituudi õppejõuna. Selle kõrvaljätkus kunstnikul aega ka loometegevuseks. Bormeister on maalinudnii maastikke kui linnavaateid, aga ka lilli. Olav Maranon öelnud lillede maalimise kohta nii: "Imetlen sügavalt, kuidasMärt Bormeister maalib sinililli, kuid mina neid teha ei suudaks."

Sinililled talutoolil, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Bormeister Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük