Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis Märt Bormeistri kunstiõpingute teekond oli pikk, algas see 1931. aastal ning jõudis lõpule 1945. Selle aja sees jõudis ta õppida nii Tallinna, Tartu kui ka Moskva kõrgemates kunstikoolides. Tema loometöö kõige viljakam periood langes aga paraku nõukogude aega. Kuigi Bormeister suutis osavalt vältida oma loomingus kohustuslikke teemasid, oli tema tööde ¾anriline ampluaa üsna kitsas, piirdudes eelkõige maastike ja lilledemaalidega. Bormeistri maalilaad on realistlik, koloriit ühe töö mõõtmes napp. Kõik, mida kunstnik kujutada on tahtnud, on lihtne ning äratuntav; värvidesse ei ole eksinud midagi eksootilist või võõramaist. Tema looming on tugevalt professionaalne, järgides maalikooli reegleid. Ometi on tema töödes midagi, mis on talle vägagi iseloomulik ja mida märkab alles tema teostele laiemalt tagasi vaadates. Toona seda sel moel ei märgatud, kuid tänasel päeval on see selgemast selgem - Märt Bormeister maalis vaid oma kodumaad ning Eestiga seotud motiive. Ta justkui igatses taga paremaid aegu, tema maalides on mineviku nostalgiat. Seda peegeldub ka maalilt "Rehetuba", kus väljast paistab tuppa päikese soojust ja kaetud laud justkui ootab, millal perekond tema ümber koguneb. Pallase meistrite looming Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis Bormeister Märt
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis
Märt Bormeister (1916–1991)

Rehetuba

1972 Õli, papp 49,5 x 70. Signatuuriga. Originaalraam
Alghind: 950
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Märt Bormeistri kunstiõpingute teekond oli pikk, algas see 1931. aastal ning jõudis lõpule 1945. Selle aja sees jõudis ta õppida nii Tallinna, Tartu kui ka Moskva kõrgemates kunstikoolides. Tema loometöö kõige viljakam periood langes aga paraku nõukogude aega. Kuigi Bormeister suutis osavalt vältida oma loomingus kohustuslikke teemasid, oli tema tööde ¾anriline ampluaa üsna kitsas, piirdudes eelkõige maastike ja lilledemaalidega.
Bormeistri maalilaad on realistlik, koloriit ühe töö mõõtmes napp. Kõik, mida kunstnik kujutada on tahtnud, on lihtne ning äratuntav; värvidesse ei ole eksinud midagi eksootilist või võõramaist.
Tema looming on tugevalt professionaalne, järgides maalikooli reegleid. Ometi on tema töödes midagi, mis on talle vägagi iseloomulik ja mida märkab alles tema teostele laiemalt tagasi vaadates. Toona seda sel moel ei märgatud, kuid tänasel päeval on see selgemast selgem - Märt Bormeister maalis vaid oma kodumaad ning Eestiga seotud motiive. Ta justkui igatses taga paremaid aegu, tema maalides on mineviku nostalgiat. Seda peegeldub ka maalilt "Rehetuba", kus väljast paistab tuppa päikese soojust ja kaetud laud justkui ootab, millal perekond tema ümber koguneb.Märt Bormeister (1916–1991)
Maalikunstnik, sündninud 1916. aastal Tallinnas, suri 1991. aastal. Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945. aastal asus tööle õppejõuna ERKI-sse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Märt Bormeister (1916–1991) Rehetuba 1972 Õli, papp 49,5 x 70 Signatuuriga Märt Bormeistri kunstiõpingute teekond oli pikk, algas see 1931. aastal ning jõudis lõpule 1945. Selle aja sees jõudis ta õppida nii Tallinna, Tartu kui ka Moskva kõrgemates kunstikoolides. Tema loometöö kõige viljakam periood langes aga paraku nõukogude aega. Kuigi Bormeister suutis osavalt vältida oma loomingus kohustuslikke teemasid, oli tema tööde ¾anriline ampluaa üsna kitsas, piirdudes eelkõige maastike ja lilledemaalidega.Bormeistri maalilaad on realistlik, koloriit ühe töö mõõtmes napp. Kõik, mida kunstnik kujutada on tahtnud, on lihtne ning äratuntav; värvidesse ei ole eksinud midagi eksootilist või võõramaist. Tema looming on tugevalt professionaalne, järgides maalikooli reegleid. Ometi on tema töödes midagi, mis on talle vägagi iseloomulik ja mida märkab alles tema teostele laiemalt tagasi vaadates. Toona seda sel moel ei märgatud, kuid tänasel päeval on see selgemast selgem - Märt Bormeister maalis vaid oma kodumaad ning Eestiga seotud motiive. Ta justkui igatses taga paremaid aegu, tema maalides on mineviku nostalgiat. Seda peegeldub ka maalilt "Rehetuba", kus väljast paistab tuppa päikese soojust ja kaetud laud justkui ootab, millal perekond tema ümber koguneb.

Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Bormeister Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük