Eesti talu, Joann Voldemar Väliseesti kunstnike loomingu üheks iseloomulikumaks küljeks on erinevad kodumaamotiivid ning viited siinsele kultuurile. Erand ei ole ka Joann (Johann) Saarniit, kes lõpetas 1932. a. Riigi Kunsttööstuskooli dekoratsioonimaali erialal, kuid kes sarnaselt paljudele loomeinimestele lahkus Eestist 1944. a. Keeruka elulooga kunstniku rännakud viisid ta Kanadasse. Ta oli esimene eestlane, kes Punase Risti abiga organiseeris seal oma kunstinäituse. Pikki aastaid töötas ta Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajana ning samal ajal pidas oma maali- ja rakenduskunstistuudiot. Alates 1956. a. kuulus ta EKKT-sse, mille üks asutajaliikmetest ta ka oli. J. Saarniidu looming on dekoratiivne ning kohati taotluslikult naivistlik. Teosel “Eesti talu" avaneb mäenõlvalt vaade taludele, mis on mattunud sügisesse. Maju ümbritsevad pikad kõrged kollaseks värvunud kasemetsad, taevas kuulutab talve tulekut. Teoses peegeldub kunstniku igatsev meeleolu ja meenutus kodumaast. 2003 Eesti talu, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis Saarniit Joann Voldemar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Eesti talu, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Eesti talu

1967 Õli,masoniit 48 x 101
Alghind: € 10000/€639, lõpphind: € 10 000/ 639
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Väliseesti kunstnike loomingu üheks iseloomulikumaks küljeks on erinevad kodumaamotiivid ning viited siinsele kultuurile. Erand ei ole ka Joann (Johann) Saarniit, kes lõpetas 1932.a. Riigi Kunsttööstuskooli dekoratsioonimaali erialal, kuid kes sarnaselt paljudele loomeinimestele lahkus Eestist 1944.a. Keeruka elulooga kunstniku rännakud viisid ta Kanadasse. Ta oli esimene eestlane, kes Punase Risti abiga organiseeris seal oma kunstinäituse. Pikki aastaid töötas ta Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajana ning samal ajal pidas oma maali- ja rakenduskunstistuudiot. Alates 1956. a. kuulus ta EKKT-sse, mille üks asutajaliikmetest ta ka oli.
J. Saarniidu looming on dekoratiivne ning kohati taotluslikult naivistlik. Teosel “Eesti talu" avaneb mäenõlvalt vaade taludele, mis on mattunud sügisesse. Maju ümbritsevad pikad kõrged kollaseks värvunud kasemetsad, taevas kuulutab talve tulekut. Teoses peegeldub kunstniku igatsev meeleolu ja meenutus kodumaast.Joann Voldemar Saarniit (1909-1984)
Maalikunstnik ja graafik, sündis 1909. aastal Venemaal. Suri 1984 Torontos. Alates 1925. aastast õppis Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas 1932 dekoratsioonimaali erialal. 1944. aastal lahkus Soome, sealt 1948. aastal Kanadasse. Töötas Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajananing pidas oma maali- rakenduskunstistuudiot. Maalinud Eesti ajalugu idealiseerivalt käsitlevaid figuurikompositsioone. Kujutusviis on taotluslikult arhailine ja naivistlik. Graafikas viljelenud peamiselt siidtrükieksliibrist. Teoseid mitmes Kanada kogus ning Inglismaa ja USA kogudes.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Eesti talu, Joann Voldemar

Joann Voldemar Saarniit (1909-1984) Eesti talu 1967 Õli,masoniit 48 x 101 Alghind: € 10000/€639, lõpphind: € 10 000/ 639 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Väliseesti kunstnike loomingu üheks iseloomulikumaks küljeks on erinevad kodumaamotiivid ning viited siinsele kultuurile. Erand ei ole ka Joann (Johann) Saarniit, kes lõpetas 1932.a. Riigi Kunsttööstuskooli dekoratsioonimaali erialal, kuid kes sarnaselt paljudele loomeinimestele lahkus Eestist 1944.a. Keeruka elulooga kunstniku rännakud viisid ta Kanadasse. Ta oli esimene eestlane, kes Punase Risti abiga organiseeris seal oma kunstinäituse. Pikki aastaid töötas ta Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajana ning samal ajal pidas oma maali- ja rakenduskunstistuudiot. Alates 1956. a. kuulus ta EKKT-sse, mille üks asutajaliikmetest ta ka oli.J. Saarniidu looming on dekoratiivne ning kohati taotluslikult naivistlik. Teosel “Eesti talu" avaneb mäenõlvalt vaade taludele, mis on mattunud sügisesse. Maju ümbritsevad pikad kõrged kollaseks värvunud kasemetsad, taevas kuulutab talve tulekut. Teoses peegeldub kunstniku igatsev meeleolu ja meenutus kodumaast.

Eesti talu, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Saarniit Joann Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük