Kana jahil, Joann Voldemar Saarniit omandas esimesed kunstialased teadmised Paul Raua ja Kristjan Raua joonistuskursustel. Astus 1932. aastal Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas 1939. aastal August Janseni õpilasena. Põgenes 1944. aastast Eestist ning oli esimene eestlane, kellel õnnestus 1962. aastal Punase Risti abiga korraldada personaalnäitus Torontos. Kirjanduskriitik Harri Asi on kirjutanud: „Oma loomingus on Saarniit väga mitmekülgne: teemavalik varieerub Eesti ajalugu idealiseerivatest ajaloomaalidest kodumaiste loodusmaastikeni ning vormi lahendab kunstnik nii realistlikult kui ka abstraktsete pinnamängudega. “ 2003 Kana jahil, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis Saarniit Joann Voldemar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kana jahil, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Kana jahil

1967. Õli, masoniit. 76x51. Signatuuriga.
Alghind: € €950, lõpphind: € 2800
48. E-Kunstisalongi XLVIII oksjon
07.11.2021 Tartu galeriis kell 13

Saarniit omandas esimesed kunstialased teadmised Paul Raua ja Kristjan Raua joonistuskursustel. Astus 1932. aastal Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas 1939. aastal August Janseni õpilasena. Põgenes 1944. aastast Eestist ning oli esimene eestlane, kellel õnnestus 1962. aastal Punase Risti abiga korraldada personaalnäitus Torontos. Kirjanduskriitik Harri Asi on kirjutanud: „Oma loomingus on Saarniit väga mitmekülgne: teemavalik varieerub Eesti ajalugu idealiseerivatest ajaloomaalidest kodumaiste loodusmaastikeni ning vormi lahendab kunstnik nii realistlikult kui ka abstraktsete pinnamängudega.“Joann Voldemar Saarniit (1909-1984)
Maalikunstnik ja graafik, sündis 1909. aastal Venemaal. Suri 1984 Torontos. Alates 1925. aastast õppis Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas 1932 dekoratsioonimaali erialal. 1944. aastal lahkus Soome, sealt 1948. aastal Kanadasse. Töötas Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajananing pidas oma maali- rakenduskunstistuudiot. Maalinud Eesti ajalugu idealiseerivalt käsitlevaid figuurikompositsioone. Kujutusviis on taotluslikult arhailine ja naivistlik. Graafikas viljelenud peamiselt siidtrükieksliibrist. Teoseid mitmes Kanada kogus ning Inglismaa ja USA kogudes.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kana jahil, Joann Voldemar

Joann Voldemar Saarniit (1909-1984) Kana jahil 1967 Õli, masoniit Saarniit omandas esimesed kunstialased teadmised Paul Raua ja Kristjan Raua joonistuskursustel. Astus 1932. aastal Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas 1939. aastal August Janseni õpilasena. Põgenes 1944. aastast Eestist ning oli esimene eestlane, kellel õnnestus 1962. aastal Punase Risti abiga korraldada personaalnäitus Torontos. Kirjanduskriitik Harri Asi on kirjutanud: „Oma loomingus on Saarniit väga mitmekülgne: teemavalik varieerub Eesti ajalugu idealiseerivatest ajaloomaalidest kodumaiste loodusmaastikeni ning vormi lahendab kunstnik nii realistlikult kui ka abstraktsete pinnamängudega.“

Kana jahil, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Saarniit Joann Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük