Jälle sügis, Joann Voldemar „Juba 14-aastasena teenis noor tulevane kunstnik oma esimese honorari, esialgu küll vaid reklaamplakatite eest Kopli kinole ja Kopli rahvamajale, kuid teetähiseks võib seda kindlasti pidada. Edasi näemegi Saarniitu õppimas Riigi Kunsttööstuskoolis August Janseni maali-, Paul Raua ja Kristjan Raua joonistusklassides, lõpetades 6-aastase kursuse 1932. aastal. 1939. aastal saavutab ta meistrikutse maalimise alal Riigi Kõrgemas Kunstikoolis“, on Kanadas elanud kunsti- ja kirjanduskriitik Harry Asi kirjutanud kunstniku 70. juubeli puhul. Juubelinäituse järel on Saarniit mõelnud: „Oma tugeva koloriidiga ja puhaste eredates toonides värvidega on maastikud meeleolulised. Raske on tegevuseta olla, kuna ideed ja motiivid tulevad ja sunnivad väljendamisele. “ Meistrimärk Jälle sügis, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis Saarniit Joann Voldemar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Jälle sügis, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Jälle sügis

1982. Õli, masoniit. 40,4x30,3. Signatuuriga.
Alghind: €600, lõpphind: € 600
45. E-Kunstisalongi XLV oksjon
28.03.2020 Tartu galeriis kell 13

„Juba 14-aastasena teenis noor tulevane kunstnik oma esimese honorari, esialgu küll vaid reklaamplakatite eest Kopli kinole ja Kopli rahvamajale, kuid teetähiseks võib seda kindlasti pidada. Edasi näemegi Saarniitu õppimas Riigi Kunsttööstuskoolis August Janseni maali-, Paul Raua ja Kristjan Raua joonistusklassides, lõpetades 6-aastase kursuse 1932. aastal. 1939. aastal saavutab ta meistrikutse maalimise alal Riigi Kõrgemas Kunstikoolis“, on Kanadas elanud kunsti- ja kirjanduskriitik Harry Asi kirjutanud kunstniku 70. juubeli puhul. Juubelinäituse järel on Saarniit mõelnud: „Oma tugeva koloriidiga ja puhaste eredates toonides värvidega on maastikud meeleolulised. Raske on tegevuseta olla, kuna ideed ja motiivid tulevad ja sunnivad väljendamisele.“Joann Voldemar Saarniit (1909-1984)
Maalikunstnik ja graafik, sündis 1909. aastal Venemaal. Suri 1984 Torontos. Alates 1925. aastast õppis Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas 1932 dekoratsioonimaali erialal. 1944. aastal lahkus Soome, sealt 1948. aastal Kanadasse. Töötas Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajananing pidas oma maali- rakenduskunstistuudiot. Maalinud Eesti ajalugu idealiseerivalt käsitlevaid figuurikompositsioone. Kujutusviis on taotluslikult arhailine ja naivistlik. Graafikas viljelenud peamiselt siidtrükieksliibrist. Teoseid mitmes Kanada kogus ning Inglismaa ja USA kogudes.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Jälle sügis, Joann Voldemar

Joann Voldemar Saarniit (1909-1984) Jälle sügis 1982 Õli, masoniit „Juba 14-aastasena teenis noor tulevane kunstnik oma esimese honorari, esialgu küll vaid reklaamplakatite eest Kopli kinole ja Kopli rahvamajale, kuid teetähiseks võib seda kindlasti pidada. Edasi näemegi Saarniitu õppimas Riigi Kunsttööstuskoolis August Janseni maali-, Paul Raua ja Kristjan Raua joonistusklassides, lõpetades 6-aastase kursuse 1932. aastal. 1939. aastal saavutab ta meistrikutse maalimise alal Riigi Kõrgemas Kunstikoolis“, on Kanadas elanud kunsti- ja kirjanduskriitik Harry Asi kirjutanud kunstniku 70. juubeli puhul. Juubelinäituse järel on Saarniit mõelnud: „Oma tugeva koloriidiga ja puhaste eredates toonides värvidega on maastikud meeleolulised. Raske on tegevuseta olla, kuna ideed ja motiivid tulevad ja sunnivad väljendamisele.“

Jälle sügis, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Saarniit Joann Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük