Küla, Joann Voldemar Saarniit Saarniit astus Riigi Kunsttööstuskooli 1925. aastal, kus tema õpetajateks olid August Jansen ja Kristjan Raud. 1932. aastal lõpetas ta kooli dekoratiivmaali erialal ning asus tööle kunstnik-dekoraatorina. II maailmasõja ajal emigreerus Saarniit Kanadasse ning jäi elama Torontosse. Seal töötas ta reklaamifirma osakonnajuhatajana ning pidas oma maali- ja rakenduskunstistuudiot. Oma loomingus on Saarniit väga mitmekülgne: teemavalik varieerub Eesti ajalugu idealiseerivatest ajaloomaalidest loodumaastikeni ning vormi lahendab kunstnik nii realistlikult kui ka abstraktselt reljeefsete pinnamängudega. Auhinnatud kunstniku teoseid kuulub nii Kanada, USA, Inglismaa kui ka Eesti kogudesse. Meistrimärk Küla, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis Saarniit Joann Voldemar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Küla, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Küla

1962 Õli, masoniit. Signatuuriga. 40,5x60,8
Alghind: € 500, lõpphind: € 750
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Saarniit astus Riigi Kunsttööstuskooli 1925. aastal, kus tema õpetajateks olid August Jansen ja Kristjan Raud. 1932. aastal lõpetas ta kooli dekoratiivmaali erialal ning asus tööle kunstnik-dekoraatorina. II maailmasõja ajal emigreerus Saarniit Kanadasse ning jäi elama Torontosse. Seal töötas ta reklaamifirma osakonnajuhatajana ning pidas oma maali- ja rakenduskunstistuudiot. Oma loomingus on Saarniit väga mitmekülgne: teemavalik varieerub Eesti ajalugu idealiseerivatest ajaloomaalidest loodumaastikeni ning vormi lahendab kunstnik nii realistlikult kui ka abstraktselt reljeefsete pinnamängudega. Auhinnatud kunstniku teoseid kuulub nii Kanada, USA, Inglismaa kui ka Eesti kogudesse.Joann Voldemar Saarniit
Maalikunstnik ja graafik, sündis 1909. aastal Venemaal. Suri 1984 Torontos. Alates 1925. aastast õppis Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas 1932 dekoratsioonimaali erialal. 1944. aastal lahkus Soome, sealt 1948. aastal Kanadasse. Töötas Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajananing pidas oma maali- rakenduskunstistuudiot. Maalinud Eesti ajalugu idealiseerivalt käsitlevaid figuurikompositsioone. Kujutusviis on taotluslikult arhailine ja naivistlik. Graafikas viljelenud peamiselt siidtrükieksliibrist. Teoseid mitmes Kanada kogus ning Inglismaa ja USA kogudes.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Küla, Joann Voldemar Saarniit

Joann Voldemar Saarniit Küla 1962 Õli, masoniit Signatuuriga Saarniit astus Riigi Kunsttööstuskooli 1925. aastal, kus tema õpetajateks olid August Jansen ja Kristjan Raud. 1932. aastal lõpetas ta kooli dekoratiivmaali erialal ning asus tööle kunstnik-dekoraatorina. II maailmasõja ajal emigreerus Saarniit Kanadasse ning jäi elama Torontosse. Seal töötas ta reklaamifirma osakonnajuhatajana ning pidas oma maali- ja rakenduskunstistuudiot. Oma loomingus on Saarniit väga mitmekülgne: teemavalik varieerub Eesti ajalugu idealiseerivatest ajaloomaalidest loodumaastikeni ning vormi lahendab kunstnik nii realistlikult kui ka abstraktselt reljeefsete pinnamängudega. Auhinnatud kunstniku teoseid kuulub nii Kanada, USA, Inglismaa kui ka Eesti kogudesse.

Küla, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Saarniit Joann Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük