Fisk, Karin Luts E-kunstisalongis Karin Luts alustas graafikaõpinguid Pallases 1923. aastal, kui Saksamaalt saabus õpetaja Magnus Zeller. Kuigi Lutsu loomingu tuntum osa on maalikunst, viljeles ta graafikat läbi oma elu. 1960. aastal astus Luts Stockholmi Rahvaülikooli graafikakursustele, et end erialaselt täiendada. Ta avastas enda jaoks graafikakunsti eksperimentaalsed võimalused. Sellest tulenevalt on Lutsu graafilised lehed tihtipeale pealkirja ning daatumita. Ta arendas ühte motiivi või kujundit pidevalt edasi, mis tähendas, et trükitud lehed polnud sugugi ühte moodi, vaid meenutasid hoopiski akvarellide tegemist. 2005 Fisk, Karin Luts E-kunstisalongis Luts Karin
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Fisk, Karin Luts E-kunstisalongis
Karin Luts (1904-1993)

Fisk

1974-1978 Värviline etsing, paber. Signatuuriga. Ava 25x25,8
Alghind: € €500, lõpphind: € 500
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Karin Luts alustas graafikaõpinguid Pallases 1923. aastal, kui Saksamaalt saabus õpetaja Magnus Zeller. Kuigi Lutsu loomingu tuntum osa on maalikunst, viljeles ta graafikat läbi oma elu. 1960. aastal astus Luts Stockholmi Rahvaülikooli graafikakursustele, et end erialaselt täiendada. Ta avastas enda jaoks graafikakunsti eksperimentaalsed võimalused. Sellest tulenevalt on Lutsu graafilised lehed tihtipeale pealkirja ning daatumita. Ta arendas ühte motiivi või kujundit pidevalt edasi, mis tähendas, et trükitud lehed polnud sugugi ühte moodi, vaid meenutasid hoopiski akvarellide tegemist.Karin Luts (1904-1993)
Luts sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Stockholmis. 1928. aastal Pallase lõpetanud Luts oli üks Eesti silmapaistvamaid naiskunstnikke. Lõpetamisel saadud Pallase stipendiumiga 1928-29 Pariisis academie de la Grande Chaumiere'is. Aastast 1929 töötas Luts vabakunstnikuna Tallinnas. Aastatel 1940-1941 oli Luts Tartus Konrad Mäe nimelises riigi Kõrgemas Kunstikoolis õppejõud. 1944. aastal lahkus ta Rootsi. Täiendas end graafika alal 1960-68 Stockholmis A. Gross-Erikssoni juures ning 1967 ja 1969 Salzburgis J. Friedländeri juures.Alustas 1920. aastate II poolel uusasjalikus laadis maalidega; neis avalduvad naivism ja grotesk jäid talle omaseks ka hiljem. Isikuprane peen maalilisus kujunes 1930. aastail, käsitlusviisis on hilisimpressionismi ja fovismi sugemeid. Maalis omapärase tüübistikuga figuurikompositsioone, värvikaid natüürmorte ja karakterportreid. Suurepärase joonistajana lõi eksliibriseid ja raamatuillustratsioone. Esimestel stockholmi-aastatelvalminud figuurikompositsioonides väljendub tugev itaalia naivismi ja figuratiivse kunsti mõju. 1950. aastate algusest maalis taas natüürmorte ja lõi akvarelle Itaalia motiividel. Kümnendi keskel muutus vorm abstraktsemaks. Vabagraafikas tegi 1960. aastaist tehniliselt meisterlikke, rafineeritud vormikäsitlusega litograafiaid ja värvilisi gravüüre, kus figuratiivne on põimunud abstraktsega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Fisk, Karin Luts E-kunstisalongis

Karin Luts (1904-1993) Fisk 1974-1978 Värviline etsing, paber Signatuuriga Karin Luts alustas graafikaõpinguid Pallases 1923. aastal, kui Saksamaalt saabus õpetaja Magnus Zeller. Kuigi Lutsu loomingu tuntum osa on maalikunst, viljeles ta graafikat läbi oma elu. 1960. aastal astus Luts Stockholmi Rahvaülikooli graafikakursustele, et end erialaselt täiendada. Ta avastas enda jaoks graafikakunsti eksperimentaalsed võimalused. Sellest tulenevalt on Lutsu graafilised lehed tihtipeale pealkirja ning daatumita. Ta arendas ühte motiivi või kujundit pidevalt edasi, mis tähendas, et trükitud lehed polnud sugugi ühte moodi, vaid meenutasid hoopiski akvarellide tegemist.

Fisk, Karin Luts E-kunstisalongis

Luts Karin
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük