Professor Peeter Arumaa portree, Karin Luts on Eesti esimene üldisema tunnustuse saavutanud naismaalikunstnik. Teda meenutatakse kui julget ja eneseteadlikku naisterahvast, kes oma põhimõtete nimel tõmbas ka selga meesteülikonna ning avaldas julgelt oma arvamust. 1928. aastal lõpetas ta Kõrgema Kunstikooli Pallas ja seejärel täiendas end Pariisis. 1944. aastal lahkus Karin Luts koos abikaasa keeleteadlase Peeter Arumaaga Rootsi ning elas seal elu lõpuni. Tema kodumaal loodud maaliloomingut peetakse tolle aja üheks huvitavamaks ja intrigeerivamaks. Oma abikaasat on Karin Luts kujutanud mitmel korral, kuigi seda tööd maalides ei olnud nad veel abielus. Maalil "Professor Peeter Arumaa portree“ õhkub professorlikku mõtlikkust, taustamüra on maalil viidud miinimumini, nii et vaataja pilk keskendub ainult portreteeritavale ning üksikule saladuslikule pudelile põrandal. See portree tõstatub Lutsu loomingus esile kui üks väheseid realislikumas laadis kujutatuid, ent siingi on äratuntav karinlutsulik temperament, selle teatav mängulisus. Töö on pikka aega olnud Tartu Kunstimuuseumi deposiidikogus. 2005 Professor Peeter Arumaa portree, Karin Luts E-kunstisalongis Luts Karin
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Professor Peeter Arumaa portree, Karin Luts E-kunstisalongis
Karin Luts (1904-1993)

Professor Peeter Arumaa portree

1940-1944 Õli, lõuend. 46x 38. Signeerimata.
Alghind: € 750, lõpphind: € 930
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Karin Luts on Eesti esimene üldisema tunnustuse saavutanud naismaalikunstnik. Teda meenutatakse kui julget ja eneseteadlikku naisterahvast, kes oma põhimõtete nimel tõmbas ka selga meesteülikonna ning avaldas julgelt oma arvamust. 1928. aastal lõpetas ta Kõrgema Kunstikooli Pallas ja seejärel täiendas end Pariisis. 1944. aastal lahkus Karin Luts koos abikaasa keeleteadlase Peeter Arumaaga Rootsi ning elas seal elu lõpuni. Tema kodumaal loodud maaliloomingut peetakse tolle aja üheks huvitavamaks ja intrigeerivamaks.
Oma abikaasat on Karin Luts kujutanud mitmel korral, kuigi seda tööd maalides ei olnud nad veel abielus. Maalil "Professor Peeter Arumaa portree“ õhkub professorlikku mõtlikkust, taustamüra on maalil viidud miinimumini, nii et vaataja pilk keskendub ainult portreteeritavale ning üksikule saladuslikule pudelile põrandal. See portree tõstatub Lutsu loomingus esile kui üks väheseid realislikumas laadis kujutatuid, ent siingi on äratuntav karinlutsulik temperament, selle teatav mängulisus.
Töö on pikka aega olnud Tartu Kunstimuuseumi deposiidikogus.Karin Luts (1904-1993)
Luts sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Stockholmis. 1928. aastal Pallase lõpetanud Luts oli üks Eesti silmapaistvamaid naiskunstnikke. Lõpetamisel saadud Pallase stipendiumiga 1928-29 Pariisis academie de la Grande Chaumiere'is. Aastast 1929 töötas Luts vabakunstnikuna Tallinnas. Aastatel 1940-1941 oli Luts Tartus Konrad Mäe nimelises riigi Kõrgemas Kunstikoolis õppejõud. 1944. aastal lahkus ta Rootsi. Täiendas end graafika alal 1960-68 Stockholmis A. Gross-Erikssoni juures ning 1967 ja 1969 Salzburgis J. Friedländeri juures.Alustas 1920. aastate II poolel uusasjalikus laadis maalidega; neis avalduvad naivism ja grotesk jäid talle omaseks ka hiljem. Isikuprane peen maalilisus kujunes 1930. aastail, käsitlusviisis on hilisimpressionismi ja fovismi sugemeid. Maalis omapärase tüübistikuga figuurikompositsioone, värvikaid natüürmorte ja karakterportreid. Suurepärase joonistajana lõi eksliibriseid ja raamatuillustratsioone. Esimestel stockholmi-aastatelvalminud figuurikompositsioonides väljendub tugev itaalia naivismi ja figuratiivse kunsti mõju. 1950. aastate algusest maalis taas natüürmorte ja lõi akvarelle Itaalia motiividel. Kümnendi keskel muutus vorm abstraktsemaks. Vabagraafikas tegi 1960. aastaist tehniliselt meisterlikke, rafineeritud vormikäsitlusega litograafiaid ja värvilisi gravüüre, kus figuratiivne on põimunud abstraktsega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Professor Peeter Arumaa portree,

Karin Luts (1904-1993) Professor Peeter Arumaa portree 1940-1944 Õli, lõuend 46x 38 Karin Luts on Eesti esimene üldisema tunnustuse saavutanud naismaalikunstnik. Teda meenutatakse kui julget ja eneseteadlikku naisterahvast, kes oma põhimõtete nimel tõmbas ka selga meesteülikonna ning avaldas julgelt oma arvamust. 1928. aastal lõpetas ta Kõrgema Kunstikooli Pallas ja seejärel täiendas end Pariisis. 1944. aastal lahkus Karin Luts koos abikaasa keeleteadlase Peeter Arumaaga Rootsi ning elas seal elu lõpuni. Tema kodumaal loodud maaliloomingut peetakse tolle aja üheks huvitavamaks ja intrigeerivamaks.Oma abikaasat on Karin Luts kujutanud mitmel korral, kuigi seda tööd maalides ei olnud nad veel abielus. Maalil "Professor Peeter Arumaa portree“ õhkub professorlikku mõtlikkust, taustamüra on maalil viidud miinimumini, nii et vaataja pilk keskendub ainult portreteeritavale ning üksikule saladuslikule pudelile põrandal. See portree tõstatub Lutsu loomingus esile kui üks väheseid realislikumas laadis kujutatuid, ent siingi on äratuntav karinlutsulik temperament, selle teatav mängulisus.Töö on pikka aega olnud Tartu Kunstimuuseumi deposiidikogus.

Professor Peeter Arumaa portree, Karin Luts E-kunstisalongis

Luts Karin
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük