Sinine tund, Karin Luts Karin Luts on üks nimekamaid "Pallase“ lõpetanud naiskunstnikke, kelle maalid juba 1928. aasta lõputööde näitusel köitsid publiku ja kriitikute tähelepanu. Tema elu tegi aastakümnete jooksul mitmeid käänakuid, mis tõid muutusi ka kunstniku pildimaailma. 1944. a. lahkus kunstnik Rootsi, mis jäi tema kodumaaks kuni surmani. Kunstniku võõrsil valminud pildid jõudsid vaatajani aga alles 2004. aastal Tartu Kunstimuuseumis toimunud suurnäitusel "Konfliktid ja pihtimused“. Ilmus ka mahukas kunstniku monograafia, kus on reprodutseeritud graafiline leht "Sinine tund“. 1967. a. läks juba eakas kunstnik õppima värvilise graafika saladusi Salzburgi suveakadeemiasse, kus tema õpetajaks oli Johnny Friedlaender. Antud töö annab tunnistust K. Lutsu andekusest ning fantaasialennust. Lutsu köitis graafika juures pidev katsetamine, uute koloriidinüansside otsimine, teemade lõputu töötlus. Märge lehe all Eprouve de artiste (E d'a) viitab sellele, et kõik graafilised lehed on kunstniku oma käega trükitud. Luts ei kasutanud kõrvaliste abi ning ateljee oli tema nõiaköök, kus valmisid üha uued teemad ja trükid. 2012 kell 15 Tartu galerii Sinine tund, Karin Luts E-kunstisalongis Luts Karin
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sinine tund, Karin Luts E-kunstisalongis
Karin Luts (1904-1993)

Sinine tund

1967-69 Värviline akvatinta, ofort. Plm 24,5 x 19,5. Signatuuriga.
Alghind: € 8000/€511, lõpphind: € 13 000/ 831
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Karin Luts on üks nimekamaid "Pallase“ lõpetanud naiskunstnikke, kelle maalid juba 1928. aasta lõputööde näitusel köitsid publiku ja kriitikute tähelepanu. Tema elu tegi aastakümnete jooksul mitmeid käänakuid, mis tõid muutusi ka kunstniku pildimaailma. 1944.a. lahkus kunstnik Rootsi, mis jäi tema kodumaaks kuni surmani. Kunstniku võõrsil valminud pildid jõudsid vaatajani aga alles 2004. aastal Tartu Kunstimuuseumis toimunud suurnäitusel "Konfliktid ja pihtimused“. Ilmus ka mahukas kunstniku monograafia, kus on reprodutseeritud graafiline leht "Sinine tund“. 1967.a. läks juba eakas kunstnik õppima värvilise graafika saladusi Salzburgi suveakadeemiasse, kus tema õpetajaks oli Johnny Friedlaender. Antud töö annab tunnistust K. Lutsu andekusest ning fantaasialennust. Lutsu köitis graafika juures pidev katsetamine, uute koloriidinüansside otsimine, teemade lõputu töötlus. Märge lehe all Eprouve de artiste (E d'a) viitab sellele, et kõik graafilised lehed on kunstniku oma käega trükitud. Luts ei kasutanud kõrvaliste abi ning ateljee oli tema nõiaköök, kus valmisid üha uued teemad ja trükid.Karin Luts (1904-1993)
Luts sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Stockholmis. 1928. aastal Pallase lõpetanud Luts oli üks Eesti silmapaistvamaid naiskunstnikke. Lõpetamisel saadud Pallase stipendiumiga 1928-29 Pariisis academie de la Grande Chaumiere'is. Aastast 1929 töötas Luts vabakunstnikuna Tallinnas. Aastatel 1940-1941 oli Luts Tartus Konrad Mäe nimelises riigi Kõrgemas Kunstikoolis õppejõud. 1944. aastal lahkus ta Rootsi. Täiendas end graafika alal 1960-68 Stockholmis A. Gross-Erikssoni juures ning 1967 ja 1969 Salzburgis J. Friedländeri juures.Alustas 1920. aastate II poolel uusasjalikus laadis maalidega; neis avalduvad naivism ja grotesk jäid talle omaseks ka hiljem. Isikuprane peen maalilisus kujunes 1930. aastail, käsitlusviisis on hilisimpressionismi ja fovismi sugemeid. Maalis omapärase tüübistikuga figuurikompositsioone, värvikaid natüürmorte ja karakterportreid. Suurepärase joonistajana lõi eksliibriseid ja raamatuillustratsioone. Esimestel stockholmi-aastatelvalminud figuurikompositsioonides väljendub tugev itaalia naivismi ja figuratiivse kunsti mõju. 1950. aastate algusest maalis taas natüürmorte ja lõi akvarelle Itaalia motiividel. Kümnendi keskel muutus vorm abstraktsemaks. Vabagraafikas tegi 1960. aastaist tehniliselt meisterlikke, rafineeritud vormikäsitlusega litograafiaid ja värvilisi gravüüre, kus figuratiivne on põimunud abstraktsega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sinine tund, Karin Luts

Karin Luts (1904-1993) Sinine tund 1967-69 Värviline akvatinta, ofort Plm 24,5 x 19,5 Karin Luts on üks nimekamaid "Pallase“ lõpetanud naiskunstnikke, kelle maalid juba 1928. aasta lõputööde näitusel köitsid publiku ja kriitikute tähelepanu. Tema elu tegi aastakümnete jooksul mitmeid käänakuid, mis tõid muutusi ka kunstniku pildimaailma. 1944.a. lahkus kunstnik Rootsi, mis jäi tema kodumaaks kuni surmani. Kunstniku võõrsil valminud pildid jõudsid vaatajani aga alles 2004. aastal Tartu Kunstimuuseumis toimunud suurnäitusel "Konfliktid ja pihtimused“. Ilmus ka mahukas kunstniku monograafia, kus on reprodutseeritud graafiline leht "Sinine tund“. 1967.a. läks juba eakas kunstnik õppima värvilise graafika saladusi Salzburgi suveakadeemiasse, kus tema õpetajaks oli Johnny Friedlaender. Antud töö annab tunnistust K. Lutsu andekusest ning fantaasialennust. Lutsu köitis graafika juures pidev katsetamine, uute koloriidinüansside otsimine, teemade lõputu töötlus. Märge lehe all Eprouve de artiste (E d'a) viitab sellele, et kõik graafilised lehed on kunstniku oma käega trükitud. Luts ei kasutanud kõrvaliste abi ning ateljee oli tema nõiaköök, kus valmisid üha uued teemad ja trükid.

Sinine tund, Karin Luts E-kunstisalongis

Luts Karin
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük