KALURIKÜLA, Juhan Nõmmik E-kunstisalongis Lapsepõlve suved veetis kunstnik oma vanavanemate juures Hiiumaal, neist aegadest sai ta kaasa armastuse rannamaastiku ja mere vastu. Juba “Pallases" õppides tegi Nõmmik 1929. aastal oma maaliõppejõu Nikolai Triigiga esimese reisi Saaremaale. Nii muutusid suvised maaliretked Saaremaa kaluriküladesse ja Põhja-Eesti rannikule Nõmmikule traditsiooniliseks. Tema ranna-maastikud on maalitud toon-toonis, neis valitseb rahu ja tasakaal. Ta modelleerib vormi plastiliselt. Ka tema hilisema loomingu peamiseks inspiratsiooni allikaks jäi maastik, kunstniku käsitluslaad muutus aastatega ekspressiivsemaks. Eevi End iseloomustas kunstnikku: “Nõmmik on looduslüürik, kes alati on otsinud vahenditut kontakti loodusega. " Meistri kiituseks KALURIKÜLA, Juhan Nõmmik E-kunstisalongis Nõmmik Juhan
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
KALURIKÜLA, Juhan Nõmmik E-kunstisalongis
Juhan Nõmmik (1902–1975)

KALURIKÜLA

1939 Õli, lõuend. 66x94. Signatuuriga.
Alghind: € 37000/€2365, lõpphind: € 54 500/ 3 483
12. Meistrite teosed
23.10.2004 Mustpeade Maja

Lapsepõlve suved veetis kunstnik oma vanavanemate juures Hiiumaal, neist aegadest sai ta kaasa armastuse rannamaastiku ja mere vastu. Juba “Pallases" õppides tegi Nõmmik 1929. aastal oma maaliõppejõu Nikolai Triigiga esimese reisi Saaremaale. Nii muutusid suvised maaliretked Saaremaa kaluriküladesse ja Põhja-Eesti rannikule Nõmmikule traditsiooniliseks. Tema ranna-maastikud on maalitud toon-toonis, neis valitseb rahu ja tasakaal. Ta modelleerib vormi plastiliselt. Ka tema hilisema loomingu peamiseks inspiratsiooni allikaks jäi maastik, kunstniku käsitluslaad muutus aastatega ekspressiivsemaks. Eevi End iseloomustas kunstnikku: “Nõmmik on looduslüürik, kes alati on otsinud vahenditut kontakti loodusega."Juhan Nõmmik (1902–1975)
Maalikunstnik, sündinud 1902. aastal Peterburis. Suri 1975. aastal Stockholmis. Õppis aastast 1920 vaheaegadega Pallases ning sai 1926. aastal joonistusõpetaja kutse, lõpetas kooli maali alal 1929. Töötas Tartu koolides joonistusõpetajana, 1937–40 Pallases joonistamise metoodika õpetajana, 1940–41 Konrad Mäe nimelise Riigi Kõrgema Kunstikooli direktorina. 1944. aastal lahkus Eestist Rootsi. Kujutanud õlimaalidel ja akvarellidel peamiselt maastikku. Varastes teostes rakendas Cezanne'i loomingu mõjul värvidega modelleerimist. 1930.–40. aastail asendas selle uusrealistlik looduslähedane laad. Eestis maalis Nõmmik Saaremaa ja Lõuna-Eesti motiive. Paguluses said kunstniku meelisaineks Rootsi ranniku ja saartevaated; vormi ja värvi iseseisvat väljendusjõudu rõhutades lähenes ta abstraktsele ekspressionismile.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

KALURIKÜLA, Juhan Nõmmik E-kunstisalongis

Juhan Nõmmik (1902–1975) KALURIKÜLA 1939 Õli, lõuend 66x94 Lapsepõlve suved veetis kunstnik oma vanavanemate juures Hiiumaal, neist aegadest sai ta kaasa armastuse rannamaastiku ja mere vastu. Juba “Pallases" õppides tegi Nõmmik 1929. aastal oma maaliõppejõu Nikolai Triigiga esimese reisi Saaremaale. Nii muutusid suvised maaliretked Saaremaa kaluriküladesse ja Põhja-Eesti rannikule Nõmmikule traditsiooniliseks. Tema ranna-maastikud on maalitud toon-toonis, neis valitseb rahu ja tasakaal. Ta modelleerib vormi plastiliselt. Ka tema hilisema loomingu peamiseks inspiratsiooni allikaks jäi maastik, kunstniku käsitluslaad muutus aastatega ekspressiivsemaks. Eevi End iseloomustas kunstnikku: “Nõmmik on looduslüürik, kes alati on otsinud vahenditut kontakti loodusega."

KALURIKÜLA, Juhan Nõmmik E-kunstisalongis

Nõmmik Juhan
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük