Varakevad, Vårby, Juhan Nõmmik Nõmmik õppis Pallases aastatel 1921-1929, kus tema peamiseks õpetajaks oli Nikolai Triik. Maastikumaali huvi tärkas Nõmmikul juba kooliajal ning Saaremaa kujunes üheks tema lemmikpaigaks. 1944. aastal pidi Nõmmik Eestist lahkuma ning uueks kodupaigaks sai Stockholm. Sealne loodus ei inspi-reerinud kunstnikku esialgu üldse. "Ta ei suuda harjuda graniidi halli tooniga ega skääride monotoonse nüansseerimata rohelusega. /. . . / Ainult põhjamaise varakevade värviküllus ja valgus võinuk-sid ahvatleda teda uuesti maalima,"on kirjutanud kunstiteadlane Eevi End Nõmmiku esmamuljest Rootsis. Käesolev maal kujutabki just kevadises värvirüüs olevat väikest asulat Vårbyt Stockholmi linna lähedal. 2004 Varakevad, Vårby, Juhan Nõmmik E-kunstisalongis Nõmmik Juhan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Varakevad, Vårby, Juhan Nõmmik E-kunstisalongis
Juhan Nõmmik (1902–1975)

Varakevad, Vårby

1955 Õli, lõuend. 38 x 55. Signatuuriga. Originaalraamiga.
Alghind: € €1600
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Nõmmik õppis Pallases aastatel 1921-1929, kus tema peamiseks õpetajaks oli Nikolai Triik. Maastikumaali huvi tärkas Nõmmikul juba kooliajal ning Saaremaa kujunes üheks tema lemmikpaigaks. 1944. aastal pidi Nõmmik Eestist lahkuma ning uueks kodupaigaks sai Stockholm. Sealne loodus ei inspi-reerinud kunstnikku esialgu üldse. "Ta ei suuda harjuda graniidi halli tooniga ega skääride monotoonse nüansseerimata rohelusega. /.../ Ainult põhjamaise varakevade värviküllus ja valgus võinuk-sid ahvatleda teda uuesti maalima,"on kirjutanud kunstiteadlane Eevi End Nõmmiku esmamuljest Rootsis. Käesolev maal kujutabki just kevadises värvirüüs olevat väikest asulat Vårbyt Stockholmi linna lähedal.Juhan Nõmmik (1902–1975)
Maalikunstnik, sündinud 1902. aastal Peterburis. Suri 1975. aastal Stockholmis. Õppis aastast 1920 vaheaegadega Pallases ning sai 1926. aastal joonistusõpetaja kutse, lõpetas kooli maali alal 1929. Töötas Tartu koolides joonistusõpetajana, 1937–40 Pallases joonistamise metoodika õpetajana, 1940–41 Konrad Mäe nimelise Riigi Kõrgema Kunstikooli direktorina. 1944. aastal lahkus Eestist Rootsi. Kujutanud õlimaalidel ja akvarellidel peamiselt maastikku. Varastes teostes rakendas Cezanne'i loomingu mõjul värvidega modelleerimist. 1930.–40. aastail asendas selle uusrealistlik looduslähedane laad. Eestis maalis Nõmmik Saaremaa ja Lõuna-Eesti motiive. Paguluses said kunstniku meelisaineks Rootsi ranniku ja saartevaated; vormi ja värvi iseseisvat väljendusjõudu rõhutades lähenes ta abstraktsele ekspressionismile.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Varakevad, Vårby, Juhan Nõmmik

Juhan Nõmmik (1902–1975) Varakevad, Vårby 1955 Õli, lõuend 38 x 55 Nõmmik õppis Pallases aastatel 1921-1929, kus tema peamiseks õpetajaks oli Nikolai Triik. Maastikumaali huvi tärkas Nõmmikul juba kooliajal ning Saaremaa kujunes üheks tema lemmikpaigaks. 1944. aastal pidi Nõmmik Eestist lahkuma ning uueks kodupaigaks sai Stockholm. Sealne loodus ei inspi-reerinud kunstnikku esialgu üldse. "Ta ei suuda harjuda graniidi halli tooniga ega skääride monotoonse nüansseerimata rohelusega. /.../ Ainult põhjamaise varakevade värviküllus ja valgus võinuk-sid ahvatleda teda uuesti maalima,"on kirjutanud kunstiteadlane Eevi End Nõmmiku esmamuljest Rootsis. Käesolev maal kujutabki just kevadises värvirüüs olevat väikest asulat Vårbyt Stockholmi linna lähedal.

Varakevad, Vårby, Juhan Nõmmik E-kunstisalongis

Nõmmik Juhan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük