Koitjärve maastik, Ludvig Oskar Ludvig Oskar alustas kunstiõpinguid Ants Laikmaa vastavatud ateljees, hiljem sai ta juhendust ka Karl von Winkleri juures akvarelli ja Paul Raua ateljees õlimaali alal. Laikmaa soovitusel siirdus Oskar Münchenisse, kus ta õppis nii A¾be erakoolis kui ka Kunstide Akadeemias. Vahetult enne I maailmasõda naasis kunstnik kodumaale. "Koitjärve maastiku" maalimisel on kunstnik aluseks võtnud oma sünnikoha maastiku, kunstiajaloolane Hilja Läti on ta kodukoha lembust kirjeldanud nii: "Talle on kõige südamelähedasem kodukandi, Kuusalu ümbrus, kust ammutab oma loomingu põhilise motiivistiku. Eesti kunstnikest pole keegi teine nii vahetult tunnetanud ja nii siiralt armas- tanud Eestile tüüpilist soo- ja rabamaastikku. Ta on osanud selles kiduras, väliselt vaeses looduses näha ja edasi anda palju poeesiat ja ilu. " Teos pärineb Oskari naabertalust Koitjärvel. 2000 Koitjärve maastik, Ludvig Oskar E-kunstisalongis Oskar Ludvig
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Koitjärve maastik, Ludvig Oskar E-kunstisalongis
Ludvig Oskar (1874-1951)

Koitjärve maastik

1920ndad Õli,lõuend. 53 x 45,5. Signatuuriga.
Alghind: € €2500
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Ludvig Oskar alustas kunstiõpinguid Ants Laikmaa vastavatud ateljees, hiljem sai ta juhendust ka Karl von Winkleri juures akvarelli ja Paul Raua ateljees õlimaali alal. Laikmaa soovitusel siirdus Oskar Münchenisse, kus ta õppis nii A¾be erakoolis kui ka Kunstide Akadeemias. Vahetult enne I maailmasõda naasis kunstnik kodumaale. "Koitjärve maastiku" maalimisel on kunstnik aluseks võtnud oma sünnikoha maastiku, kunstiajaloolane Hilja Läti on ta kodukoha lembust kirjeldanud nii: "Talle on kõige südamelähedasem kodukandi, Kuusalu ümbrus, kust ammutab oma loomingu põhilise motiivistiku. Eesti kunstnikest pole keegi teine nii vahetult tunnetanud ja nii siiralt armas-
tanud Eestile tüüpilist soo- ja rabamaastikku. Ta on osanud selles kiduras, väliselt vaeses looduses näha ja edasi anda palju poeesiat ja ilu." Teos pärineb Oskari naabertalust Koitjärvel.Ludvig Oskar (1874-1951)
Maalikunstnik Ludvig Oskar sündis 1874. aastal Kuusalus, suri 1951. aastal Saksamaal. Kunstiõpinguid alustas 1903. aastal Ants Laikmaa ateljeekoolis ja jätkas 1906 Paul Raua juures. Sõitis 1907 Saksamaale, õppis vaheldumisi Münchenis A¾be kunstikoolis ja kunstiakadeemias ning Düsseldorfis. Käis Itaalias, töötas Pariisis F. Colarossi vabaakadeemias ning Académie Russe'is. Naasis kodumaale 1914 ja töötas neli aastat Tallinna kindlustustel joonestajana.Järgnevalt tegutses joonistusõpetajana erinevates koolides. Lahkus Eestist saksamaale 1944. aastal.Jäädvustanud sumedatoonilistes maastikumaalides peamiselt Kuusalu ümbrust. Pisut eleegilisi loodusvaateid elustab romantiline varjund. Teoste enamik on koondatud Eesti Kunstimuuseumi, neid asub ka Kaunases Čiurlionise nimelises kunstimuuseumis ja erakogudes.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Koitjärve maastik, Ludvig Oskar

Ludvig Oskar (1874-1951) Koitjärve maastik 1920ndad Õli,lõuend 53 x 45,5 Ludvig Oskar alustas kunstiõpinguid Ants Laikmaa vastavatud ateljees, hiljem sai ta juhendust ka Karl von Winkleri juures akvarelli ja Paul Raua ateljees õlimaali alal. Laikmaa soovitusel siirdus Oskar Münchenisse, kus ta õppis nii A¾be erakoolis kui ka Kunstide Akadeemias. Vahetult enne I maailmasõda naasis kunstnik kodumaale. "Koitjärve maastiku" maalimisel on kunstnik aluseks võtnud oma sünnikoha maastiku, kunstiajaloolane Hilja Läti on ta kodukoha lembust kirjeldanud nii: "Talle on kõige südamelähedasem kodukandi, Kuusalu ümbrus, kust ammutab oma loomingu põhilise motiivistiku. Eesti kunstnikest pole keegi teine nii vahetult tunnetanud ja nii siiralt armas-tanud Eestile tüüpilist soo- ja rabamaastikku. Ta on osanud selles kiduras, väliselt vaeses looduses näha ja edasi anda palju poeesiat ja ilu." Teos pärineb Oskari naabertalust Koitjärvel.

Koitjärve maastik, Ludvig Oskar E-kunstisalongis

Oskar Ludvig
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük