Maastik taluga, Ludvig Oskar Ludvig Oskari kunstiõpingud algasid eelmise sajandi esimesel kümnendil Tallinnas. 1903. a. avas kunstnik Ants Laikmaa oma ateljeekooli ning samal aastal alustas seal oma õpinguid ka L. Oskar, kes võttis lisaks akvarellitunde Karl Winkleri juures. Andekal noormehel soovitas maestro Laikmaa oma haridusteed jätkata Eestist väljaspool, järgnesid õpingud Münchenis, Düsseldorfis ja Pariisis. Kodumaale naasnuna leidis kunstnik oma kutsumuse maastikumaalis. Oma lõuendeil jäädvustas ta kodukandi Koitjärve maalilisi vaateid. Kunstiteadlane Hilja Läti kirjutas kunstniku kataloogis: “Eesti kunstnikest pole keegi teine nii vahetult tunnetanud ja nii siiralt armastanud Eestile nii tüüpilist soo- ja rabamaastikku. Ta on osanud selles kiduras, väliselt vaeses looduses näha ja edasi anda palju poeesiat ning ilu". Oskari maastike koloriit on enamasti pruunikais toones, töis kujutab ta metsatukkade ja niitude vahel paiknevaid talumaju. Tema maalest õhkub meelerahu ning ajatust. Neis nostalgilistes vaadetes on aeg seiskunud ja igapäised askeldused taandunud, valitseb romantiline meeleolu. 2000 Maastik taluga, Ludvig Oskar E-kunstisalongis Oskar Ludvig
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik taluga, Ludvig Oskar E-kunstisalongis
Ludvig Oskar (1874-1951)

Maastik taluga

u.1930-ndad. Õli, lõuend. 46 x 54. Originaalraam. Signatuuriga.
Alghind: € 35000/€2237, lõpphind: € 42 500/ 2 716
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Ludvig Oskari kunstiõpingud algasid eelmise sajandi esimesel
kümnendil Tallinnas. 1903.a. avas kunstnik Ants Laikmaa oma
ateljeekooli ning samal aastal alustas seal oma õpinguid ka L.
Oskar, kes võttis lisaks akvarellitunde Karl Winkleri juures.
Andekal noormehel soovitas maestro Laikmaa oma haridusteed
jätkata Eestist väljaspool, järgnesid õpingud Münchenis,
Düsseldorfis ja Pariisis. Kodumaale naasnuna leidis kunstnik oma
kutsumuse maastikumaalis. Oma lõuendeil jäädvustas ta
kodukandi Koitjärve maalilisi vaateid. Kunstiteadlane Hilja Läti
kirjutas kunstniku kataloogis: “Eesti kunstnikest pole keegi teine
nii vahetult tunnetanud ja nii siiralt armastanud Eestile nii tüüpilist
soo- ja rabamaastikku. Ta on osanud selles kiduras, väliselt vaeses
looduses näha ja edasi anda palju poeesiat ning ilu". Oskari
maastike koloriit on enamasti pruunikais toones, töis kujutab ta
metsatukkade ja niitude vahel paiknevaid talumaju. Tema maalest
õhkub meelerahu ning ajatust. Neis nostalgilistes vaadetes on aeg
seiskunud ja igapäised askeldused taandunud, valitseb romantiline
meeleolu.Ludvig Oskar (1874-1951)
Maalikunstnik Ludvig Oskar sündis 1874. aastal Kuusalus, suri 1951. aastal Saksamaal. Kunstiõpinguid alustas 1903. aastal Ants Laikmaa ateljeekoolis ja jätkas 1906 Paul Raua juures. Sõitis 1907 Saksamaale, õppis vaheldumisi Münchenis A¾be kunstikoolis ja kunstiakadeemias ning Düsseldorfis. Käis Itaalias, töötas Pariisis F. Colarossi vabaakadeemias ning Académie Russe'is. Naasis kodumaale 1914 ja töötas neli aastat Tallinna kindlustustel joonestajana.Järgnevalt tegutses joonistusõpetajana erinevates koolides. Lahkus Eestist saksamaale 1944. aastal.Jäädvustanud sumedatoonilistes maastikumaalides peamiselt Kuusalu ümbrust. Pisut eleegilisi loodusvaateid elustab romantiline varjund. Teoste enamik on koondatud Eesti Kunstimuuseumi, neid asub ka Kaunases Čiurlionise nimelises kunstimuuseumis ja erakogudes.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik taluga, Ludvig Oskar

Ludvig Oskar (1874-1951) Maastik taluga u 1930-ndad Ludvig Oskari kunstiõpingud algasid eelmise sajandi esimeselkümnendil Tallinnas. 1903.a. avas kunstnik Ants Laikmaa omaateljeekooli ning samal aastal alustas seal oma õpinguid ka L.Oskar, kes võttis lisaks akvarellitunde Karl Winkleri juures.Andekal noormehel soovitas maestro Laikmaa oma haridusteedjätkata Eestist väljaspool, järgnesid õpingud Münchenis,Düsseldorfis ja Pariisis. Kodumaale naasnuna leidis kunstnik omakutsumuse maastikumaalis. Oma lõuendeil jäädvustas takodukandi Koitjärve maalilisi vaateid. Kunstiteadlane Hilja Lätikirjutas kunstniku kataloogis: “Eesti kunstnikest pole keegi teinenii vahetult tunnetanud ja nii siiralt armastanud Eestile nii tüüpilistsoo- ja rabamaastikku. Ta on osanud selles kiduras, väliselt vaeseslooduses näha ja edasi anda palju poeesiat ning ilu". Oskarimaastike koloriit on enamasti pruunikais toones, töis kujutab tametsatukkade ja niitude vahel paiknevaid talumaju. Tema maalestõhkub meelerahu ning ajatust. Neis nostalgilistes vaadetes on aegseiskunud ja igapäised askeldused taandunud, valitseb romantilinemeeleolu.

Maastik taluga, Ludvig Oskar E-kunstisalongis

Oskar Ludvig
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük