Laadoga järv, Harri Pudersell 1950ndate aastatel oli Karjala üks populaarsemaid loominguliste matkade sihtpunkte. Esmalt meenuvad Elmar Kitse võrratud põhjamaised looduspildid, kuid neid kauneid vaateid maalisid ka Richard Sagrits jt. Karge maastik ning panoraamsed vaated avaldasid muljet ka Harri Pudersellile. 1962. aastal maalitud "Laadoga järv" annab hästi edasi paiga looduse poeetilist võlu. Sombune ilm hoiab kunstniku koloriidi sordiini all, hallidesse toonidesse toovad vaheldust üksikud kirkamad rohekad ja pruunikas-lillakad värvilaigud. Puderselli maastikupiltidest on enim nähtud kodumaiseid vaateid, antud töö pakub selles reas meeldivat vaheldust. 2004 Laadoga järv, Harri Pudersell E-kunstisalongis Pudersell Harri
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Laadoga järv, Harri Pudersell E-kunstisalongis
Harri Pudersell (1922–2008)

Laadoga järv

1962 Õli, lõuend. 65 x 92. Signatuuriga.
Alghind: € 16000/€1023
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

1950ndate aastatel oli Karjala üks populaarsemaid loominguliste matkade sihtpunkte. Esmalt meenuvad Elmar Kitse võrratud põhjamaised looduspildid, kuid neid kauneid vaateid maalisid ka Richard Sagrits jt. Karge maastik ning panoraamsed vaated avaldasid muljet ka Harri Pudersellile. 1962. aastal maalitud "Laadoga järv" annab hästi edasi paiga looduse poeetilist võlu. Sombune ilm hoiab kunstniku koloriidi sordiini all, hallidesse toonidesse toovad vaheldust üksikud kirkamad rohekad ja pruunikas-lillakad värvilaigud. Puderselli maastikupiltidest on enim nähtud kodumaiseid vaateid, antud töö pakub selles reas meeldivat vaheldust.Harri Pudersell (1922–2008)
Maalikunstnik, sündinud 1922. aastal Tartus. Suri 2008. aastal. Õppis Pallases 1943–44 ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas Võerahansu õpilasena. Töötas 1954. aastani ERKI Tartu osakonna joonistuskateedri assistendina, oli aastast 1951 Tartu Kunstikooli maaliõppejõud, 1958–60 asedirektor ja 1970–79 direktor. 1956. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljelenud põhiliselt maastiku ja lillemaali, vähem natüürmorti. Koloriidis valdavad heledad, kohati pastelsed toonid. Väljapeetud tonaalsus ja hele alusmaal loovad impressionistliku vabaõhumaali mulje, mida süvendab rõhutatud õhulisus ja valgusküllasus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Laadoga järv, Harri Pudersell

Harri Pudersell (1922–2008) Laadoga järv 1962 Õli, lõuend 65 x 92 1950ndate aastatel oli Karjala üks populaarsemaid loominguliste matkade sihtpunkte. Esmalt meenuvad Elmar Kitse võrratud põhjamaised looduspildid, kuid neid kauneid vaateid maalisid ka Richard Sagrits jt. Karge maastik ning panoraamsed vaated avaldasid muljet ka Harri Pudersellile. 1962. aastal maalitud "Laadoga järv" annab hästi edasi paiga looduse poeetilist võlu. Sombune ilm hoiab kunstniku koloriidi sordiini all, hallidesse toonidesse toovad vaheldust üksikud kirkamad rohekad ja pruunikas-lillakad värvilaigud. Puderselli maastikupiltidest on enim nähtud kodumaiseid vaateid, antud töö pakub selles reas meeldivat vaheldust.

Laadoga järv, Harri Pudersell E-kunstisalongis

Pudersell Harri
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük