Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Tartu 1970-ndate aastate II poole hillitsetud kunstimaastikus mõjus Andrus Kasemaa paha poisina, kes tekitas probleeme nii oma isiku kui ka loominguga. A. Kasemaa õppis esmalt Tartu Kunstikoolis ja lõpetas 1972. a. ERKI skulptorina. 1974. aastal asus ta tööle Tartu Ülikooli kunstikabineti juhatajana. Tema käe all said koolitust Ilmar Kruusamäe, Raivo Kelomees, Miljard Kilk jt. Kabineti korraldatud kunstinäitused andsid kõneainet ning noorte kunstnike performance'id tekitasid elevust. Kõigi nende ettevõtmiste eestvedajaks oli ammendamatu energiaga Andrus Kasemaa. Tema skulptuurid ja joonistused olid mängulised nii sisus kui vormis. Kasemaa tegelased on sageli pärit müüdimaailmast, millel side reaalajas toimuvaga. Kasemaalikku vormimängu ja head joonistaja kätt näeb ka töös "Lindnaine“. Meistrite paraad Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Kasemaa Andrus
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Lindnaine

1987 Segatehnika, kartong. Signatuuriga. 78x73
Alghind: 7 000/ € 447
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Tartu 1970-ndate aastate II poole hillitsetud kunstimaastikus mõjus Andrus Kasemaa paha poisina, kes tekitas probleeme nii oma isiku kui ka loominguga. A. Kasemaa õppis esmalt Tartu Kunstikoolis ja lõpetas 1972.a. ERKI skulptorina. 1974. aastal asus ta tööle Tartu Ülikooli kunstikabineti juhatajana. Tema käe all said koolitust Ilmar Kruusamäe, Raivo Kelomees, Miljard Kilk jt. Kabineti korraldatud kunstinäitused andsid kõneainet ning noorte kunstnike performance'id tekitasid elevust. Kõigi nende ettevõtmiste eestvedajaks oli ammendamatu energiaga Andrus Kasemaa. Tema skulptuurid ja joonistused olid mängulised nii sisus kui vormis. Kasemaa tegelased on sageli pärit müüdimaailmast, millel side reaalajas toimuvaga. Kasemaalikku vormimängu ja head joonistaja kätt näeb ka töös "Lindnaine“.Andrus Kasemaa
Kunstnik Andrus Kasemaa sündis 1941. aastal Tallinnas, suri 2016 Tartus. Kunstihariduse omandas 1962–1967 Tartu Kunstikoolis ja 1968–1972 ERKI-s, mille lõpetas skulptuuri erialal. 1974–1993 juhatas Tartu Ülikooli kunstikabinetti. 1993–1995 elas ja töötas Austraalias. Kunstnike Liidu liige alates 1985. aastast.Kasemaa oli silmapaistev joonistaja. Tema joonistuste käsitluslaad on spontaanne, jõuline ja improvisatsiooniline. Allegoorilistes piltides põimub reaalne abstraktsega ootamatuis seoseis. Kujurina loonud nii abstraktseid kui ka realistlikke figuurikompositsioone ning portreesid; vormikäsitlus on pingestav ja stiliseeriv, portreedes ekspressiivne.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Andrus Kasemaa Lindnaine 1987 Segatehnika, kartong Signatuuriga Tartu 1970-ndate aastate II poole hillitsetud kunstimaastikus mõjus Andrus Kasemaa paha poisina, kes tekitas probleeme nii oma isiku kui ka loominguga. A. Kasemaa õppis esmalt Tartu Kunstikoolis ja lõpetas 1972.a. ERKI skulptorina. 1974. aastal asus ta tööle Tartu Ülikooli kunstikabineti juhatajana. Tema käe all said koolitust Ilmar Kruusamäe, Raivo Kelomees, Miljard Kilk jt. Kabineti korraldatud kunstinäitused andsid kõneainet ning noorte kunstnike performance'id tekitasid elevust. Kõigi nende ettevõtmiste eestvedajaks oli ammendamatu energiaga Andrus Kasemaa. Tema skulptuurid ja joonistused olid mängulised nii sisus kui vormis. Kasemaa tegelased on sageli pärit müüdimaailmast, millel side reaalajas toimuvaga. Kasemaalikku vormimängu ja head joonistaja kätt näeb ka töös "Lindnaine“.

Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Kasemaa Andrus
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük