Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Tartu 1970-ndate aastate II poole hillitsetud kunstimaastikus mõjus Andrus Kasemaa paha poisina, kes tekitas probleeme nii oma isiku kui ka loominguga. A. Kasemaa õppis esmalt Tartu Kunstikoolis ja lõpetas 1972. a. ERKI skulptorina. 1974. aastal asus ta tööle Tartu Ülikooli kunstikabineti juhatajana. Tema käe all said koolitust Ilmar Kruusamäe, Raivo Kelomees, Miljard Kilk jt. Kabineti korraldatud kunstinäitused andsid kõneainet ning noorte kunstnike performance'id tekitasid elevust. Kõigi nende ettevõtmiste eestvedajaks oli ammendamatu energiaga Andrus Kasemaa. Tema skulptuurid ja joonistused olid mängulised nii sisus kui vormis. Kasemaa tegelased on sageli pärit müüdimaailmast, millel side reaalajas toimuvaga. Kasemaalikku vormimängu ja head joonistaja kätt näeb ka töös "Lindnaine“. 2006 Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Kasemaa Andrus
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis
Andrus Kasemaa (1941–2016)

Lindnaine

1987 Segatehnika, kartong. Signatuuriga. 78x73
Alghind: € 7000/€447
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Tartu 1970-ndate aastate II poole hillitsetud kunstimaastikus mõjus Andrus Kasemaa paha poisina, kes tekitas probleeme nii oma isiku kui ka loominguga. A. Kasemaa õppis esmalt Tartu Kunstikoolis ja lõpetas 1972.a. ERKI skulptorina. 1974. aastal asus ta tööle Tartu Ülikooli kunstikabineti juhatajana. Tema käe all said koolitust Ilmar Kruusamäe, Raivo Kelomees, Miljard Kilk jt. Kabineti korraldatud kunstinäitused andsid kõneainet ning noorte kunstnike performance'id tekitasid elevust. Kõigi nende ettevõtmiste eestvedajaks oli ammendamatu energiaga Andrus Kasemaa. Tema skulptuurid ja joonistused olid mängulised nii sisus kui vormis. Kasemaa tegelased on sageli pärit müüdimaailmast, millel side reaalajas toimuvaga. Kasemaalikku vormimängu ja head joonistaja kätt näeb ka töös "Lindnaine“.Andrus Kasemaa (1941–2016)
Kunstnik Andrus Kasemaa sündis 1941. aastal Tallinnas, suri 2016 Tartus. Kunstihariduse omandas 1962–1967 Tartu Kunstikoolis ja 1968–1972 ERKI-s, mille lõpetas skulptuuri erialal. 1974–1993 juhatas Tartu Ülikooli kunstikabinetti. 1993–1995 elas ja töötas Austraalias. Kunstnike Liidu liige alates 1985. aastast.Kasemaa oli silmapaistev joonistaja. Tema joonistuste käsitluslaad on spontaanne, jõuline ja improvisatsiooniline. Allegoorilistes piltides põimub reaalne abstraktsega ootamatuis seoseis. Kujurina loonud nii abstraktseid kui ka realistlikke figuurikompositsioone ning portreesid; vormikäsitlus on pingestav ja stiliseeriv, portreedes ekspressiivne.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Andrus Kasemaa (1941–2016) Lindnaine 1987 Segatehnika, kartong Signatuuriga Tartu 1970-ndate aastate II poole hillitsetud kunstimaastikus mõjus Andrus Kasemaa paha poisina, kes tekitas probleeme nii oma isiku kui ka loominguga. A. Kasemaa õppis esmalt Tartu Kunstikoolis ja lõpetas 1972.a. ERKI skulptorina. 1974. aastal asus ta tööle Tartu Ülikooli kunstikabineti juhatajana. Tema käe all said koolitust Ilmar Kruusamäe, Raivo Kelomees, Miljard Kilk jt. Kabineti korraldatud kunstinäitused andsid kõneainet ning noorte kunstnike performance'id tekitasid elevust. Kõigi nende ettevõtmiste eestvedajaks oli ammendamatu energiaga Andrus Kasemaa. Tema skulptuurid ja joonistused olid mängulised nii sisus kui vormis. Kasemaa tegelased on sageli pärit müüdimaailmast, millel side reaalajas toimuvaga. Kasemaalikku vormimängu ja head joonistaja kätt näeb ka töös "Lindnaine“.

Lindnaine, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Kasemaa Andrus
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük