Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Kunstiteadlane Mari Pill kirjutas Kasemaast 1986. aastal nii: "Eestimaa kunsti on tulnud mees, kes ei hooli ilust, harmooniast ega parajasti moes olevast. Tema piltides lummab spontaansus, väga isikupärane deformatsioon, otse mänglev vabadus väljendusvahendite kasutamises. Metsik hoog ja liikumine. “ Silmapaistev kunstnik ning kirglik kunstipedagoog Andrus Kasemaa lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1972. aastal skulptuuri erialal, kuid viljeles oma loomingus meisterlikult ka graafikat, joonistust ning maali. Kasemaa abstraktsuse ja realistlikkuse piiril kompavaid maale ja joonistusi iseloomustab jõuline kolmemõõtmelisuse mulje. Meistrite paraad Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Kasemaa Andrus
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Neljakesi

1987 Segatehnika, kartong masoniidil. Signatuuriga. 110x114
Alghind: € 3 500, lõpphind: € 3 500
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Kunstiteadlane Mari Pill kirjutas Kasemaast 1986. aastal nii: "Eestimaa kunsti on tulnud mees, kes ei hooli ilust, harmooniast ega parajasti moes olevast. Tema piltides lummab spontaansus, väga isikupärane deformatsioon, otse mänglev vabadus väljendusvahendite kasutamises. Metsik hoog ja liikumine.“ Silmapaistev kunstnik ning kirglik kunstipedagoog Andrus Kasemaa lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1972. aastal skulptuuri erialal, kuid viljeles oma loomingus meisterlikult ka graafikat, joonistust ning maali. Kasemaa abstraktsuse ja realistlikkuse piiril kompavaid maale ja joonistusi iseloomustab jõuline kolmemõõtmelisuse mulje.Andrus Kasemaa
Kunstnik Andrus Kasemaa sündis 1941. aastal Tallinnas, suri 2016 Tartus. Kunstihariduse omandas 1962–1967 Tartu Kunstikoolis ja 1968–1972 ERKI-s, mille lõpetas skulptuuri erialal. 1974–1993 juhatas Tartu Ülikooli kunstikabinetti. 1993–1995 elas ja töötas Austraalias. Kunstnike Liidu liige alates 1985. aastast.Kasemaa oli silmapaistev joonistaja. Tema joonistuste käsitluslaad on spontaanne, jõuline ja improvisatsiooniline. Allegoorilistes piltides põimub reaalne abstraktsega ootamatuis seoseis. Kujurina loonud nii abstraktseid kui ka realistlikke figuurikompositsioone ning portreesid; vormikäsitlus on pingestav ja stiliseeriv, portreedes ekspressiivne.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Andrus Kasemaa Neljakesi 1987 Segatehnika, kartong masoniidil Signatuuriga Kunstiteadlane Mari Pill kirjutas Kasemaast 1986. aastal nii: "Eestimaa kunsti on tulnud mees, kes ei hooli ilust, harmooniast ega parajasti moes olevast. Tema piltides lummab spontaansus, väga isikupärane deformatsioon, otse mänglev vabadus väljendusvahendite kasutamises. Metsik hoog ja liikumine.“ Silmapaistev kunstnik ning kirglik kunstipedagoog Andrus Kasemaa lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1972. aastal skulptuuri erialal, kuid viljeles oma loomingus meisterlikult ka graafikat, joonistust ning maali. Kasemaa abstraktsuse ja realistlikkuse piiril kompavaid maale ja joonistusi iseloomustab jõuline kolmemõõtmelisuse mulje.

Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Kasemaa Andrus
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük