Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Kunstiteadlane Mari Pill kirjutas Kasemaast 1986. aastal nii: "Eestimaa kunsti on tulnud mees, kes ei hooli ilust, harmooniast ega parajasti moes olevast. Tema piltides lummab spontaansus, väga isikupärane deformatsioon, otse mänglev vabadus väljendusvahendite kasutamises. Metsik hoog ja liikumine. “ Silmapaistev kunstnik ning kirglik kunstipedagoog Andrus Kasemaa lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1972. aastal skulptuuri erialal, kuid viljeles oma loomingus meisterlikult ka graafikat, joonistust ning maali. Kasemaa abstraktsuse ja realistlikkuse piiril kompavaid maale ja joonistusi iseloomustab jõuline kolmemõõtmelisuse mulje. 2006 Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Kasemaa Andrus
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis
Andrus Kasemaa (1941–2016)

Neljakesi

1987 Segatehnika, kartong masoniidil. Signatuuriga. 110x114
Alghind: € €3500, lõpphind: € 3 500
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Kunstiteadlane Mari Pill kirjutas Kasemaast 1986. aastal nii: "Eestimaa kunsti on tulnud mees, kes ei hooli ilust, harmooniast ega parajasti moes olevast. Tema piltides lummab spontaansus, väga isikupärane deformatsioon, otse mänglev vabadus väljendusvahendite kasutamises. Metsik hoog ja liikumine.“ Silmapaistev kunstnik ning kirglik kunstipedagoog Andrus Kasemaa lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1972. aastal skulptuuri erialal, kuid viljeles oma loomingus meisterlikult ka graafikat, joonistust ning maali. Kasemaa abstraktsuse ja realistlikkuse piiril kompavaid maale ja joonistusi iseloomustab jõuline kolmemõõtmelisuse mulje.Andrus Kasemaa (1941–2016)
Kunstnik Andrus Kasemaa sündis 1941. aastal Tallinnas, suri 2016 Tartus. Kunstihariduse omandas 1962–1967 Tartu Kunstikoolis ja 1968–1972 ERKI-s, mille lõpetas skulptuuri erialal. 1974–1993 juhatas Tartu Ülikooli kunstikabinetti. 1993–1995 elas ja töötas Austraalias. Kunstnike Liidu liige alates 1985. aastast.Kasemaa oli silmapaistev joonistaja. Tema joonistuste käsitluslaad on spontaanne, jõuline ja improvisatsiooniline. Allegoorilistes piltides põimub reaalne abstraktsega ootamatuis seoseis. Kujurina loonud nii abstraktseid kui ka realistlikke figuurikompositsioone ning portreesid; vormikäsitlus on pingestav ja stiliseeriv, portreedes ekspressiivne.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Andrus Kasemaa (1941–2016) Neljakesi 1987 Segatehnika, kartong masoniidil Signatuuriga Kunstiteadlane Mari Pill kirjutas Kasemaast 1986. aastal nii: "Eestimaa kunsti on tulnud mees, kes ei hooli ilust, harmooniast ega parajasti moes olevast. Tema piltides lummab spontaansus, väga isikupärane deformatsioon, otse mänglev vabadus väljendusvahendite kasutamises. Metsik hoog ja liikumine.“ Silmapaistev kunstnik ning kirglik kunstipedagoog Andrus Kasemaa lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1972. aastal skulptuuri erialal, kuid viljeles oma loomingus meisterlikult ka graafikat, joonistust ning maali. Kasemaa abstraktsuse ja realistlikkuse piiril kompavaid maale ja joonistusi iseloomustab jõuline kolmemõõtmelisuse mulje.

Neljakesi, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Kasemaa Andrus
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük