Linnavaade, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis Eesti loodus- ja linnavaadete esinemist Puström-Uue loomingus on kokku võtnud väliseestlane Endel Uiga, kirjutades kunstniku järelhüüdes nii: "Tema populaarsuse põhjuseks oli ta meisterlike maalide salapärane võime kutsuda esile mälestusi kodust ja ühendada meid oma kodumaaga. /…/ Meie, kes me kodumaal looduse keskel üles kasvasime, tunnetame looduse omapära eriliselt. Ja nii on Arville suur and seda oma maalides edasi anda - olgu nad lilled, kodumaa meri või vana Tallinn - aidanud vaatlejat ennast ühendada me ajaloolise kodumaaga. /…/ Kahtlematult on Arville kunsti motiveerinud ja hingestanud asjaolu, et nii tema kui kogu Puströmi perekond jäid vankumatult eestlasteks, vaatamata põgenikuajale ja uue elu alustamise raskustele võõral maal. Eesti keel ja eesti meel oli nende kodu alusmüüriks. “ Valitud meistrid Linnavaade, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis Puström-Uus Arville
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Linnavaade, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis
Arville Puström-Uus (1921–2014)

Linnavaade

Õli, lõuend. Signatuuriga. 51x61
Alghind: €950
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Eesti loodus- ja linnavaadete esinemist Puström-Uue loomingus on kokku võtnud väliseestlane Endel Uiga, kirjutades kunstniku järelhüüdes nii: "Tema populaarsuse põhjuseks oli ta meisterlike maalide salapärane võime kutsuda esile mälestusi kodust ja ühendada meid oma kodumaaga. /…/ Meie, kes me kodumaal looduse keskel üles kasvasime, tunnetame looduse omapära eriliselt. Ja nii on Arville suur and seda oma maalides edasi anda - olgu nad lilled, kodumaa meri või vana Tallinn - aidanud vaatlejat ennast ühendada me ajaloolise kodumaaga. /…/ Kahtlematult on Arville kunsti motiveerinud ja hingestanud asjaolu, et nii tema kui kogu Puströmi perekond jäid vankumatult eestlasteks, vaatamata põgenikuajale ja uue elu alustamise raskustele võõral maal. Eesti keel ja eesti meel oli nende kodu alusmüüriks.“Arville Puström-Uus (1921–2014)
Maalikunstnik, sündinud 1921. aastal Tallinnas. Suri 2014. aastal. Õppis aastast 1942 Pallases ning 1946–1949 Düsseldorfi Kunstiakadeemias graafikat ja maalimist; täiendanud end meremaali alal. Elab aastast 1949 USA-s. Loonud põhiliselt impressionistlikke maastikke, lillepilte ja vaikelusid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Linnavaade, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis

Arville Puström-Uus (1921–2014) Linnavaade Õli, lõuend Signatuuriga Eesti loodus- ja linnavaadete esinemist Puström-Uue loomingus on kokku võtnud väliseestlane Endel Uiga, kirjutades kunstniku järelhüüdes nii: "Tema populaarsuse põhjuseks oli ta meisterlike maalide salapärane võime kutsuda esile mälestusi kodust ja ühendada meid oma kodumaaga. /…/ Meie, kes me kodumaal looduse keskel üles kasvasime, tunnetame looduse omapära eriliselt. Ja nii on Arville suur and seda oma maalides edasi anda - olgu nad lilled, kodumaa meri või vana Tallinn - aidanud vaatlejat ennast ühendada me ajaloolise kodumaaga. /…/ Kahtlematult on Arville kunsti motiveerinud ja hingestanud asjaolu, et nii tema kui kogu Puströmi perekond jäid vankumatult eestlasteks, vaatamata põgenikuajale ja uue elu alustamise raskustele võõral maal. Eesti keel ja eesti meel oli nende kodu alusmüüriks.“

Linnavaade, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis

Puström-Uus Arville
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük