Maastik, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Aleksander Pilar omandas esimesed kunstialased teadmised Anatoli Kaigorodovi maalistuudios Tallinnas. Jätkas õpinguid 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Kunstiajaloolane Juta Kivimäe on 1987. aastal toimunud Pilari juubelinäituse järel kirjutanud: „Pilar kuulub oma akvarellidega perioodi, mida on nimetatud modernistlikuks realismiks. Ta ei karda tugevaid värvikontraste, samas eelistab maastikus vaoshoitud harmooniat. Sealjuures väljendub koloriidis alati konkreetse motiivi kordumatus. Kunstniku akvarellidel sulavad erinevad motiivid omapäraseks mosaiigiks, mis meenutavad valguse käes sätendavaid vitraa¾e. “ 2003 Maastik, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Pilar Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik, Aleksander Pilar E-kunstisalongis
Aleksander Pilar (1912–1989)

Maastik

1987. Akvarell, paber. Lm 41,5x50,5. Signatuuriga.
Alghind: € €800, lõpphind: € 1000
48. E-Kunstisalongi XLVIII oksjon
07.11.2021 Tartu galeriis kell 13

Aleksander Pilar omandas esimesed kunstialased teadmised Anatoli Kaigorodovi maalistuudios Tallinnas. Jätkas õpinguid 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Kunstiajaloolane Juta Kivimäe on 1987. aastal toimunud Pilari juubelinäituse järel kirjutanud: „Pilar kuulub oma akvarellidega perioodi, mida on nimetatud modernistlikuks realismiks. Ta ei karda tugevaid värvikontraste, samas eelistab maastikus vaoshoitud harmooniat. Sealjuures väljendub koloriidis alati konkreetse motiivi kordumatus. Kunstniku akvarellidel sulavad erinevad motiivid omapäraseks mosaiigiks, mis meenutavad valguse käes sätendavaid vitraa¾e.“Aleksander Pilar (1912–1989)
Akvarellist, sündinud 1912. aastal Sevastopolis. Suri 1989. aastal Tallinnas. Asus Eestisse elama 1922. Kunstiõpingud algasid 1930. aastal A. Kaigorodovi maalistuudios, seejärel 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Loonud plakateid, postkaarte, olustikulisi karikatuure ja lavakujundusi, kavandanud kostüüme, illustratsioone lasteraamatutele. Peaalal – akvarellis – viljeles linnavaadet, maastikku, sh tööstusmaastikku, ka natüürmorti ja portreed.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Aleksander Pilar (1912–1989) Maastik 1987 Akvarell, paber Aleksander Pilar omandas esimesed kunstialased teadmised Anatoli Kaigorodovi maalistuudios Tallinnas. Jätkas õpinguid 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Kunstiajaloolane Juta Kivimäe on 1987. aastal toimunud Pilari juubelinäituse järel kirjutanud: „Pilar kuulub oma akvarellidega perioodi, mida on nimetatud modernistlikuks realismiks. Ta ei karda tugevaid värvikontraste, samas eelistab maastikus vaoshoitud harmooniat. Sealjuures väljendub koloriidis alati konkreetse motiivi kordumatus. Kunstniku akvarellidel sulavad erinevad motiivid omapäraseks mosaiigiks, mis meenutavad valguse käes sätendavaid vitraa¾e.“

Maastik, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Pilar Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük