Tallinna vaade, Aleksander Pilar Aleksander Pilar on üks meie tuntumaid akvarelliste, kelle loominguline kõrgaeg jääb 1960-ndatesse aastatesse. Kunstnik valdas suurepäraselt vesivärvi tehnikat. “Tallinna vaates" on Pilari koloriit külmemates sinakates toonides, mis annavad edasi talvise maastiku kargust. Soojema aktsendi toovad akvarelli värvi-lahendusse esiplaanil olevad majakarbid, mille koloriidis kunstnik kasutab intensiivsemaid toone. Akvarelli tagaplaanil avaneb tüüpiline Tallinna vanalinnavaade, kõigi äratuntavate tornidega. Aleksander Pilar on meister kasutama akvarellitehnikale omaseid võtteid, tema töös võluvad mahedad sulanduvad pinnad ning mehiselt tugevamad kontuurid. Kunstnik on ise arvanud: “Traditsiooniline akvarell tähendab kõigepealt võitlust tehnika omandamise nimel. Kui sa selles võitluses võitjaks jääd ja tehnilistest takistustest üle oled, siis saad vabalt väljendada seda, mis sind haarab. " 2003 Tallinna vaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Pilar Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tallinna vaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis
Aleksander Pilar (1912–1989)

Tallinna vaade

1968 Akvarell, paber. Ava: 37 x 48,2
Signatuuriga.
Alghind: € 6500/€415, lõpphind: € 6 500/ 415
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Aleksander Pilar on üks meie tuntumaid akvarelliste, kelle loominguline kõrgaeg jääb 1960-ndatesse aastatesse. Kunstnik valdas suurepäraselt vesivärvi tehnikat. “Tallinna vaates" on Pilari koloriit külmemates sinakates toonides, mis annavad edasi talvise maastiku kargust. Soojema aktsendi toovad akvarelli värvi-lahendusse esiplaanil olevad majakarbid, mille koloriidis kunstnik kasutab intensiivsemaid toone. Akvarelli tagaplaanil avaneb tüüpiline Tallinna vanalinnavaade, kõigi äratuntavate tornidega. Aleksander Pilar on meister kasutama akvarellitehnikale omaseid võtteid, tema töös võluvad mahedad sulanduvad pinnad ning mehiselt tugevamad kontuurid. Kunstnik on ise arvanud: “Traditsiooniline akvarell tähendab kõigepealt võitlust tehnika omandamise nimel. Kui sa selles võitluses võitjaks jääd ja tehnilistest takistustest üle oled, siis saad vabalt väljendada seda, mis sind haarab."Aleksander Pilar (1912–1989)
Akvarellist, sündinud 1912. aastal Sevastopolis. Suri 1989. aastal Tallinnas. Asus Eestisse elama 1922. Kunstiõpingud algasid 1930. aastal A. Kaigorodovi maalistuudios, seejärel 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Loonud plakateid, postkaarte, olustikulisi karikatuure ja lavakujundusi, kavandanud kostüüme, illustratsioone lasteraamatutele. Peaalal – akvarellis – viljeles linnavaadet, maastikku, sh tööstusmaastikku, ka natüürmorti ja portreed.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tallinna vaade, Aleksander Pilar

Aleksander Pilar (1912–1989) Tallinna vaade 1968 Akvarell, paber Ava: 37 x 48,2 Signatuuriga Aleksander Pilar on üks meie tuntumaid akvarelliste, kelle loominguline kõrgaeg jääb 1960-ndatesse aastatesse. Kunstnik valdas suurepäraselt vesivärvi tehnikat. “Tallinna vaates" on Pilari koloriit külmemates sinakates toonides, mis annavad edasi talvise maastiku kargust. Soojema aktsendi toovad akvarelli värvi-lahendusse esiplaanil olevad majakarbid, mille koloriidis kunstnik kasutab intensiivsemaid toone. Akvarelli tagaplaanil avaneb tüüpiline Tallinna vanalinnavaade, kõigi äratuntavate tornidega. Aleksander Pilar on meister kasutama akvarellitehnikale omaseid võtteid, tema töös võluvad mahedad sulanduvad pinnad ning mehiselt tugevamad kontuurid. Kunstnik on ise arvanud: “Traditsiooniline akvarell tähendab kõigepealt võitlust tehnika omandamise nimel. Kui sa selles võitluses võitjaks jääd ja tehnilistest takistustest üle oled, siis saad vabalt väljendada seda, mis sind haarab."

Tallinna vaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Pilar Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük