Talvine etüüd, Aleksander Pilar Aleksander Pilar, Baltisaksa aadlisuguvõsa järeltulija, asus püsivalt Eestisse elama 1922. aastal. Tõsisemalt alustas ta kunstiõpingutega 1930. aastatel A. Kaigorodovi maalistuudios ning seejärel 1938-1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Alates 1944. aastast oli ta Kunstnike Liidu liige ning samal aastal pühendus kunstnik püsivamalt akvarellitehnikale ning jäi sellele truuks oma loometee lõpuni. Aleksander Pilarist sai eesti kunstiloos üks tuntumaid akvarelliste, kelle teemaderingi kuulusid nii maastikud, linnavaated, natüürmordid kui ka portreed, mida ta lõi peamiselt realistlikus võtmes. Teosel “Talvine etüüd" tuleks esmalt tähelepanelikult vaadelda paberipinda, millel on näha laialivalgunud ja tekstuuriga ühtesulanud värvilaike. Selles peitubki tõeline akvarelli keerukus - kui pintsel on kord juba alusmaterjali puudutanud, on võimatu seda tõmmet parandada või ümber teha. See tehniline omapära võimaldab kunstnikel luua mahedaid võluvaid motiive. Pilar on jäädvustanud talvist linnavaadet külmades sinakates toonides, mis annavad edasi looduse kargust ja jahedust. Pildile lisab erksust ja elavust punane korsten, mis kõrgub lumiselt katuselt. 2003 Talvine etüüd, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Pilar Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Talvine etüüd, Aleksander Pilar E-kunstisalongis
Aleksander Pilar (1912–1989)

Talvine etüüd

1947 Akvarell, paber km.30 x 37 originaalraamis
Alghind: € 8000/€511, lõpphind: € 8 000/ 511
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Aleksander Pilar, Baltisaksa aadlisuguvõsa järeltulija, asus püsivalt Eestisse elama 1922. aastal. Tõsisemalt alustas ta kunstiõpingutega 1930. aastatel A. Kaigorodovi maalistuudios ning seejärel 1938-1941 Riigi Kunsttööstuskoolis.
Alates 1944. aastast oli ta Kunstnike Liidu liige ning samal aastal pühendus kunstnik püsivamalt akvarellitehnikale ning jäi sellele truuks oma loometee lõpuni.
Aleksander Pilarist sai eesti kunstiloos üks tuntumaid akvarelliste, kelle teemaderingi kuulusid nii maastikud, linnavaated, natüürmordid kui ka portreed, mida ta lõi peamiselt realistlikus võtmes.
Teosel “Talvine etüüd" tuleks esmalt tähelepanelikult vaadelda paberipinda, millel on näha laialivalgunud ja tekstuuriga ühtesulanud värvilaike. Selles peitubki tõeline akvarelli keerukus - kui pintsel on kord juba alusmaterjali puudutanud, on võimatu seda tõmmet parandada või ümber teha. See tehniline omapära võimaldab kunstnikel luua mahedaid võluvaid motiive. Pilar on jäädvustanud talvist linnavaadet külmades sinakates toonides, mis annavad edasi looduse kargust ja jahedust. Pildile lisab erksust ja elavust punane korsten, mis kõrgub lumiselt katuselt.Aleksander Pilar (1912–1989)
Akvarellist, sündinud 1912. aastal Sevastopolis. Suri 1989. aastal Tallinnas. Asus Eestisse elama 1922. Kunstiõpingud algasid 1930. aastal A. Kaigorodovi maalistuudios, seejärel 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Loonud plakateid, postkaarte, olustikulisi karikatuure ja lavakujundusi, kavandanud kostüüme, illustratsioone lasteraamatutele. Peaalal – akvarellis – viljeles linnavaadet, maastikku, sh tööstusmaastikku, ka natüürmorti ja portreed.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvine etüüd, Aleksander Pilar

Aleksander Pilar (1912–1989) Talvine etüüd 1947 Akvarell, paber km 30 x 37 originaalraamis Alghind: € 8000/€511, lõpphind: € 8 000/ 511 25 Aleksander Pilar, Baltisaksa aadlisuguvõsa järeltulija, asus püsivalt Eestisse elama 1922. aastal. Tõsisemalt alustas ta kunstiõpingutega 1930. aastatel A. Kaigorodovi maalistuudios ning seejärel 1938-1941 Riigi Kunsttööstuskoolis.Alates 1944. aastast oli ta Kunstnike Liidu liige ning samal aastal pühendus kunstnik püsivamalt akvarellitehnikale ning jäi sellele truuks oma loometee lõpuni.Aleksander Pilarist sai eesti kunstiloos üks tuntumaid akvarelliste, kelle teemaderingi kuulusid nii maastikud, linnavaated, natüürmordid kui ka portreed, mida ta lõi peamiselt realistlikus võtmes. Teosel “Talvine etüüd" tuleks esmalt tähelepanelikult vaadelda paberipinda, millel on näha laialivalgunud ja tekstuuriga ühtesulanud värvilaike. Selles peitubki tõeline akvarelli keerukus - kui pintsel on kord juba alusmaterjali puudutanud, on võimatu seda tõmmet parandada või ümber teha. See tehniline omapära võimaldab kunstnikel luua mahedaid võluvaid motiive. Pilar on jäädvustanud talvist linnavaadet külmades sinakates toonides, mis annavad edasi looduse kargust ja jahedust. Pildile lisab erksust ja elavust punane korsten, mis kõrgub lumiselt katuselt.

Talvine etüüd, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Pilar Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük