Naise portree mehe peaga, Näitlejate maailm köitis juba 1930-ndatel J. Greenbergi tähelepanu. Tema varasemad tööd on maalitud art-déco'likus, elegantses laadis. Aastatega süvenes kunstnik enam modellide psüholoogiasse, väljendades nende abil oma emotsioone ja üleelamisi. 1940. aastatel valmis Greenbergil mitmeid teatriainelisi kompositsioone ning näitlejate portreid, kus modellideks olid Therese Masing ja Ita Kongas. Antud töös on tunda traagilisi noote. Näib, et kunstnik maalib variatsiooni Juuditi ja Olovernese teemadel. Oma elu viimaseil aastail süvenes Greenberg töösse, kunstnik Ilmar Malin on meenutanud: “Neljakümnendate aastate lõpul töötas Greenberg enesessetõmbunult, maalides palavikuliselt mis tahes alusele, vanadele töödele, vineerkasti tükkidele, piltide mõlemale poolele. Teda ei huvitanud sedavõrd töö säilitamine kui just protsess, eneses olevate pingete väljendamine. " Antud töö puhul on samuti tegu kahe kompositsiooniga, neist teine tumedais toones kujutab gruppi figuure, kelle olekus on seesmist pinget, traagikat. 2001 Johannes Greenberg KOMPOSITSIOONI KAVAND Alg: Toimus Naise portree mehe peaga, Johannes Greenberg E-kunstisalongis Greenberg Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Naise portree mehe peaga, Johannes Greenberg E-kunstisalongis
Johannes Greenberg (1887-1951)

Naise portree mehe peaga

U. 1940-ndad. Õli, vineer. 45x36. Signatuuriga.
Alghind: € 40000/€2556, lõpphind: € 65 500/ 4 186
12. Meistrite teosed
23.10.2004 Mustpeade Maja

Näitlejate maailm köitis juba 1930-ndatel J. Greenbergi tähelepanu. Tema varasemad tööd on maalitud art-déco'likus, elegantses laadis. Aastatega süvenes kunstnik enam modellide psüholoogiasse, väljendades nende abil oma emotsioone ja üleelamisi. 1940. aastatel valmis Greenbergil mitmeid teatriainelisi kompositsioone ning näitlejate portreid, kus modellideks olid Therese Masing ja Ita Kongas. Antud töös on tunda traagilisi noote. Näib, et kunstnik maalib variatsiooni Juuditi ja Olovernese teemadel. Oma elu viimaseil aastail süvenes Greenberg töösse, kunstnik Ilmar Malin on meenutanud: “Neljakümnendate aastate lõpul töötas Greenberg enesessetõmbunult, maalides palavikuliselt mis tahes alusele, vanadele töödele, vineerkasti tükkidele, piltide mõlemale poolele. Teda ei huvitanud sedavõrd töö säilitamine kui just protsess, eneses olevate pingete väljendamine." Antud töö puhul on samuti tegu kahe kompositsiooniga, neist teine tumedais toones kujutab gruppi figuure, kelle olekus on seesmist pinget, traagikat.Johannes Greenberg (1887-1951)
Greenberg sündis 1887. aastal Järvamaal. Suri 1951. aastal.Aastatel 1904-5 õppis ta Ants Laikmaa ateljeekoolis ja Kanuti Gildi pühapäevakoolis. Sõitis 1906. aastal Berliini, käis kunsttööstuskooli õhtukursustel. 1908. aastal astus Greenberg Münchenis Anton A¾be kunstikooli, aastatel 1910-1913 õppis ta Müncheni Kunstiakadeemias. Pärast seda asus ta Moskvasse, kus töötas 1920. aastani vabakunstnikuna. Siis pöördus ta Tallinnasse, kus tegutses vabakunstnikuna, joonistusõpetajana ja kunstiteoste restaureerijana. 1927. aastal käis ta Pariisis, Austrias, Belgias ja ©veitsis ning 1936. aastal Hispaanias. Greenbergi ajastu kunstisuundi järgiv looming läbis pika stiililise arengu. Sajandi kahest alguskümnendist on teada üksikuid etüüde, kavandeid ja illustratsioone. 1920. aastate lõpu tumedatoonilised maalid on ekspressiivsed, väljenduslikkust lisab krobeline faktuur. 1930. aastate alguse teoseis valdab art deco'lik kujutusviis, värvikäsitlus rõhutab vormi plastilisust. Kümnendi keskel impressionismi mõjul koloriit helenes ja varasem raskepärasus asendus õhulisusega. Kunstnikku köitsid teatrimaailm, sh näitlejate omapärane võlu ja naise sarm, mida ta on kujutanud poeetilise nukrusega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naise portree mehe peaga,

Johannes Greenberg (1887-1951) Naise portree mehe peaga U 1940-ndad Näitlejate maailm köitis juba 1930-ndatel J. Greenbergi tähelepanu. Tema varasemad tööd on maalitud art-déco'likus, elegantses laadis. Aastatega süvenes kunstnik enam modellide psüholoogiasse, väljendades nende abil oma emotsioone ja üleelamisi. 1940. aastatel valmis Greenbergil mitmeid teatriainelisi kompositsioone ning näitlejate portreid, kus modellideks olid Therese Masing ja Ita Kongas. Antud töös on tunda traagilisi noote. Näib, et kunstnik maalib variatsiooni Juuditi ja Olovernese teemadel. Oma elu viimaseil aastail süvenes Greenberg töösse, kunstnik Ilmar Malin on meenutanud: “Neljakümnendate aastate lõpul töötas Greenberg enesessetõmbunult, maalides palavikuliselt mis tahes alusele, vanadele töödele, vineerkasti tükkidele, piltide mõlemale poolele. Teda ei huvitanud sedavõrd töö säilitamine kui just protsess, eneses olevate pingete väljendamine." Antud töö puhul on samuti tegu kahe kompositsiooniga, neist teine tumedais toones kujutab gruppi figuure, kelle olekus on seesmist pinget, traagikat.

Naise portree mehe peaga, Johannes Greenberg E-kunstisalongis

Greenberg Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük