Õllelaul, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Luuletaja ja kirjandusteadlane Toomas Liiv on Aleksander Suumanni meenutades märkinud, et ta justkui hõljus oma maailmas. Tegu oli tõelise boheemlase ja loojaga, kes leidis võimaluse eneseväljenduseks nii kunstis kui luules. Aleksander Suumann alustas kunstiõpinguid 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal maali erialal. Seejärel tegutses vaheldumisi vabakutselisena ning kunstipedagoogina. 1960. aastate alguses tekitasid poleemikat tema primitivistlikud teosed, mille kaudu püüdis Suumann vabaneda õpingute ajal peale surutud realismist. Käsitluslaad on neis tundlik ja luuleline, väljendusvahendid aga lihtsad. 2003 Õllelaul, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Õllelaul, Aleksander Suumann E-kunstisalongis
Aleksander Suumann (1927–2003)

Õllelaul

1960ndate II pool Õli, lõuend. Signatuur taga. 63x73
Alghind: € €3400
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Luuletaja ja kirjandusteadlane Toomas Liiv on Aleksander
Suumanni meenutades märkinud, et ta justkui hõljus oma
maailmas. Tegu oli tõelise boheemlase ja loojaga, kes leidis võimaluse
eneseväljenduseks nii kunstis kui luules. Aleksander
Suumann alustas kunstiõpinguid 1947. aastal Tartu Riiklikus
Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal maali erialal.
Seejärel tegutses vaheldumisi vabakutselisena ning kunstipedagoogina.
1960. aastate alguses tekitasid poleemikat tema primitivistlikud
teosed, mille kaudu püüdis Suumann vabaneda õpingute
ajal peale surutud realismist. Käsitluslaad on neis tundlik
ja luuleline, väljendusvahendid aga lihtsad.Aleksander Suumann (1927–2003)
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Õllelaul, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Aleksander Suumann (1927–2003) Õllelaul 1960ndate II pool Õli, lõuend Signatuur taga Luuletaja ja kirjandusteadlane Toomas Liiv on AleksanderSuumanni meenutades märkinud, et ta justkui hõljus omamaailmas. Tegu oli tõelise boheemlase ja loojaga, kes leidis võimaluseeneseväljenduseks nii kunstis kui luules. AleksanderSuumann alustas kunstiõpinguid 1947. aastal Tartu RiiklikusKunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal maali erialal.Seejärel tegutses vaheldumisi vabakutselisena ning kunstipedagoogina.1960. aastate alguses tekitasid poleemikat tema primitivistlikudteosed, mille kaudu püüdis Suumann vabaneda õpinguteajal peale surutud realismist. Käsitluslaad on neis tundlikja luuleline, väljendusvahendid aga lihtsad.

Õllelaul, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük