Rukkilille oks, Aleksander Suumann Luuletaja ja kirjandusteadlane Toomas Liiv on Aleksander Suumanni meenutades märkinud, et ta justkui hõljus oma maailmas. Tegu oli tõelise boheemlase ja loojaga, kes leidis võimaluse eneseväljenduseks nii kunstis kui luules. Aleksander Suumann alustas kunstiõpinguid 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal maalierialal ERKIs. Seejärel tegutses vaheldumisi vabakutselisena ning kunstipedagoogina. 1960-ndate alguses hakkas ta tähelepanu äratama ja poleemikat tekitama oma primitivistlike teostega. Nende kaudu püüdis Suumann vabaneda õpingute ajal peale surutud realismist. Käsitluslaad on neis tundlik ja luuleline, väljendusvahendid lihtsad. 1960. aastatel pühendus ta järjest enam kirjandusele ning loobus mõneks ajaks maalimisest. Järgnevatel kümnenditel lõi peamiselt maastikumaale, sealhulgas etüüde Vilsandist, kus ta vabakutselisena elas. Maali "Rukkilille oks" saab vaadelda kui kunstnik-luuletaja ühte poeetilist tundeväljendust. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Rukkilille oks, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Rukkilille oks, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Rukkilille oks

1986 Õli, kartong 34,5 x 41,3. Signatuuriga
Alghind: 1 200
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Luuletaja ja kirjandusteadlane Toomas Liiv on Aleksander Suumanni meenutades märkinud, et ta justkui hõljus oma maailmas. Tegu oli tõelise boheemlase ja loojaga, kes leidis võimaluse eneseväljenduseks nii kunstis kui luules.
Aleksander Suumann alustas kunstiõpinguid 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal maalierialal ERKIs. Seejärel tegutses vaheldumisi vabakutselisena ning kunstipedagoogina. 1960-ndate alguses hakkas ta tähelepanu äratama ja poleemikat tekitama oma primitivistlike teostega. Nende kaudu püüdis Suumann vabaneda õpingute ajal peale surutud realismist. Käsitluslaad on neis tundlik ja luuleline, väljendusvahendid lihtsad.
1960. aastatel pühendus ta järjest enam kirjandusele ning loobus mõneks ajaks maalimisest. Järgnevatel kümnenditel lõi peamiselt maastikumaale, sealhulgas etüüde Vilsandist, kus ta vabakutselisena elas. Maali "Rukkilille oks" saab vaadelda kui kunstnik-luuletaja ühte poeetilist tundeväljendust.Aleksander Suumann
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rukkilille oks, Aleksander Suumann

Aleksander Suumann Rukkilille oks 1986 Õli, kartong 34,5 x 41,3 Signatuuriga Alghind: 1 200 27 Luuletaja ja kirjandusteadlane Toomas Liiv on Aleksander Suumanni meenutades märkinud, et ta justkui hõljus oma maailmas. Tegu oli tõelise boheemlase ja loojaga, kes leidis võimaluse eneseväljenduseks nii kunstis kui luules.Aleksander Suumann alustas kunstiõpinguid 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal maalierialal ERKIs. Seejärel tegutses vaheldumisi vabakutselisena ning kunstipedagoogina. 1960-ndate alguses hakkas ta tähelepanu äratama ja poleemikat tekitama oma primitivistlike teostega. Nende kaudu püüdis Suumann vabaneda õpingute ajal peale surutud realismist. Käsitluslaad on neis tundlik ja luuleline, väljendusvahendid lihtsad. 1960. aastatel pühendus ta järjest enam kirjandusele ning loobus mõneks ajaks maalimisest. Järgnevatel kümnenditel lõi peamiselt maastikumaale, sealhulgas etüüde Vilsandist, kus ta vabakutselisena elas. Maali "Rukkilille oks" saab vaadelda kui kunstnik-luuletaja ühte poeetilist tundeväljendust.

Rukkilille oks, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük