U-2, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Aleksander Suuman tekitas 1960-ndate aastate alguse Tartu kunstiülevaatenäitustel probleeme- tema primitivistlikud figuurid ja dekoratiivne koloriit ei olnud toonastele nö kunstiarvustajatele vastuvõetavad. Neil aastail maalis Suuman kompositsioone külaolustiku ja mütoloogia teemadel, portreid. 1962. aastal toimus toonases NSVL-s ennekuulmatu sündmus, Moskvas lasti pidupäeva rongkäigu ajal alla Ameerika luurelennuk U-2. Lääne pressis oli see pommuudiseks, kuid siinses püüti juhtumit pigem maha vaikida. Legendaarset U2 kujutav lakoonilise vormiga Aleksander Suumani maal ei jõudnud loomulikult toonastele kunstinäitustele. Nüüd aastakümneid hiljem meenutab see teos ühte kurioosset ajaloo juhtumit. 2003 U-2, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
U-2, Aleksander Suumann E-kunstisalongis
Aleksander Suumann (1927–2003)

U-2

1960-ndad. Õli, lõuend. Signatuurita. 47,5 x 63,2
Alghind: € 15000/€959
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Aleksander Suuman tekitas 1960-ndate aastate alguse Tartu
kunstiülevaatenäitustel probleeme- tema primitivistlikud figuurid
ja dekoratiivne koloriit ei olnud toonastele nö kunstiarvustajatele
vastuvõetavad. Neil aastail maalis Suuman kompositsioone
külaolustiku ja mütoloogia teemadel, portreid.

1962. aastal toimus toonases NSVL-s ennekuulmatu sündmus,
Moskvas lasti pidupäeva rongkäigu ajal alla Ameerika luurelennuk
U-2. Lääne pressis oli see pommuudiseks, kuid siinses püüti
juhtumit pigem maha vaikida. Legendaarset U2 kujutav
lakoonilise vormiga Aleksander Suumani maal ei jõudnud
loomulikult toonastele kunstinäitustele. Nüüd aastakümneid
hiljem meenutab see teos ühte kurioosset ajaloo juhtumit.Aleksander Suumann (1927–2003)
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

U-2, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Aleksander Suumann (1927–2003) U-2 1960-ndad Õli, lõuend Aleksander Suuman tekitas 1960-ndate aastate alguse Tartukunstiülevaatenäitustel probleeme- tema primitivistlikud figuuridja dekoratiivne koloriit ei olnud toonastele nö kunstiarvustajatelevastuvõetavad. Neil aastail maalis Suuman kompositsioonekülaolustiku ja mütoloogia teemadel, portreid.
1962. aastal toimus toonases NSVL-s ennekuulmatu sündmus,Moskvas lasti pidupäeva rongkäigu ajal alla Ameerika luurelennukU-2. Lääne pressis oli see pommuudiseks, kuid siinses püütijuhtumit pigem maha vaikida. Legendaarset U2 kujutavlakoonilise vormiga Aleksander Suumani maal ei jõudnudloomulikult toonastele kunstinäitustele. Nüüd aastakümneidhiljem meenutab see teos ühte kurioosset ajaloo juhtumit.

U-2, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük