Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis Starkopf oli mitmekülgne skulptor, kes töötas vabalt erinevate materjalidega: pronks, puit, marmor, liivakivi, graniit jne. Viimasel loomeperioodil eelistas Starkopf tehnikatest keraamikat. Nõnda valmisid mitmed reljeefid, millel on kujutatud nii loomi kui ka portreid. Kõige põnevama osa moodustavad just keraamilised plaadid, mis on inspiratsiooni saanud kunstniku nooruspõlve joonistustest, nagu ka käesolev reljeef. Need ekspressiivsed pliiatsi- või tu¹ijoonistused, millega ta 20. sajandi esimesel veerandil eesti kunstinäitustel üles astus, esitasid fantaasiarikkaid kompositsioone, kus tihti esinesid naisfiguurid. Voldemar Erm on kirjutanud: "Vastandina Starkopfi ümarplastikas domineerivale kompositsiooni suletud kompaktsusele ja staatikale näeme tema reljeefides sageli hoogsat liikumist, võitlust ja ekstaatilisi tundepuhanguid. " 2000 Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis Starkopf Anton
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis
Anton Starkopf (1889–1966)

Palve

14. XII 1960 Põletatud keraamika, reljeef. Signatuurita. 37 x 27.
Alghind: € €1000
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Starkopf oli mitmekülgne skulptor, kes töötas vabalt erinevate materjalidega: pronks, puit, marmor, liivakivi, graniit jne. Viimasel loomeperioodil eelistas Starkopf tehnikatest keraamikat. Nõnda valmisid mitmed reljeefid, millel on kujutatud nii loomi kui ka portreid. Kõige põnevama osa moodustavad just keraamilised plaadid, mis on inspiratsiooni saanud kunstniku nooruspõlve joonistustest, nagu ka käesolev reljeef. Need ekspressiivsed pliiatsi- või tu¹ijoonistused, millega ta 20. sajandi esimesel veerandil eesti kunstinäitustel üles astus, esitasid fantaasiarikkaid kompositsioone, kus tihti esinesid naisfiguurid. Voldemar Erm on kirjutanud: "Vastandina Starkopfi ümarplastikas domineerivale kompositsiooni suletud kompaktsusele ja staatikale näeme tema reljeefides sageli hoogsat liikumist, võitlust ja ekstaatilisi tundepuhanguid."Anton Starkopf (1889–1966)
Kujur, sündinud 1889. aastal Harjumaal ning suri 1966 Tartus. Kunstihariduse omandas 1911–1912 Münchenis A.A¾be kunstikoolis ning 1912–1913 Pariisis Académie Russe'is ja Académie de la Grande Chaumière'is, õppides seal joonistamist ja modelleerimist. Osales 1919. aastal Pallase kunstikooli asutamises ning oli ka aastatel 1929–1940 Pallase direktor. Kunstnike Liidu liige aastast 1945.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis

Anton Starkopf (1889–1966) Palve 14 XII 1960 Põletatud keraamika, reljeef Starkopf oli mitmekülgne skulptor, kes töötas vabalt erinevate materjalidega: pronks, puit, marmor, liivakivi, graniit jne. Viimasel loomeperioodil eelistas Starkopf tehnikatest keraamikat. Nõnda valmisid mitmed reljeefid, millel on kujutatud nii loomi kui ka portreid. Kõige põnevama osa moodustavad just keraamilised plaadid, mis on inspiratsiooni saanud kunstniku nooruspõlve joonistustest, nagu ka käesolev reljeef. Need ekspressiivsed pliiatsi- või tu¹ijoonistused, millega ta 20. sajandi esimesel veerandil eesti kunstinäitustel üles astus, esitasid fantaasiarikkaid kompositsioone, kus tihti esinesid naisfiguurid. Voldemar Erm on kirjutanud: "Vastandina Starkopfi ümarplastikas domineerivale kompositsiooni suletud kompaktsusele ja staatikale näeme tema reljeefides sageli hoogsat liikumist, võitlust ja ekstaatilisi tundepuhanguid."

Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis

Starkopf Anton
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük