Pühapäeval Toomel, Jaan Punga Jaan Punga on oma loomingus tõeline Tartu patrioot, kes vaatleb kodulinna ja otsib selle uusi rakursse, mida jäädvustada. Selle kõige juures on kunsntiku lähtepunktiks eelkõige linnaarhitektuur. Antud töös "Pühapäeval Toomel“ on Punga maalinud lähivaates Toomkiriku varemeid ja selle kõrguvaid võlve. Tema linnavaadete kohta on kirjutatud, et need on kõike muud kui üheselt mõistetav tegelikkuse dokumentatsioon. Tõesti, Jaan Punga kujutatud motiivid on igale tartlasele tuttavad, kuid kunstniku käe läbi on need alati justkui midagi uut. Need on igavikulised, kuid mõjuvad kaasaegselt ja moodsalt. Tähelepanu tasub pöörate tõigale, et Punga maalitud linnaruumis ei kohta inimest. Kunstnik tegeleb linnapilti käsitledes ajatute ja püsivamate teemadega, kui seda on inimelu. Jaan Punga omandas kunstihariduse ERKI-s, mille lõpetas maalikunstnikuna 1978. aastal. Seejärel on kunstnik tegutsenud õppejõuna nii Tallinnas kui Tartus. Meistrite tsunft Pühapäeval Toomel, Jaan Punga E-kunstisalongis Punga Jaan
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Pühapäeval Toomel, Jaan Punga E-kunstisalongis

Pühapäeval Toomel

2011 Õli,lõuend. 108x80. Signatuuriga.
Alghind: 900 € (14 081.94 EEK), lõpphind: € 1 810 ( 28 320,35 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Jaan Punga on oma loomingus tõeline Tartu patrioot, kes vaatleb kodulinna ja otsib selle uusi rakursse, mida jäädvustada. Selle kõige juures on kunsntiku lähtepunktiks eelkõige linnaarhitektuur. Antud töös "Pühapäeval Toomel“ on Punga maalinud lähivaates Toomkiriku varemeid ja selle kõrguvaid võlve. Tema linnavaadete kohta on kirjutatud, et need on kõike muud kui üheselt mõistetav tegelikkuse dokumentatsioon. Tõesti, Jaan Punga kujutatud motiivid on igale tartlasele tuttavad, kuid kunstniku käe läbi on need alati justkui midagi uut. Need on igavikulised, kuid mõjuvad kaasaegselt ja moodsalt. Tähelepanu tasub pöörate tõigale, et Punga maalitud linnaruumis ei kohta inimest. Kunstnik tegeleb linnapilti käsitledes ajatute ja püsivamate teemadega, kui seda on inimelu.
Jaan Punga omandas kunstihariduse ERKI-s, mille lõpetas maalikunstnikuna 1978. aastal. Seejärel on kunstnik tegutsenud õppejõuna nii Tallinnas kui Tartus.Jaan Punga
Sündinud 1948.a. Tartus. 1964-1968 stuudium Tartu Kunstikoolis. Aastatel 1972-1978 õppinud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonnas. Tartu Kunstnike Liidu liige, Eesti Kunstnike Liidu liige. Aastast 1996 maali eriala õppejõud Tartu Ülikooli maaliosakonnas. Näitused aastast 1979 (Austria, Itaalia, Vilnius, Tartu Kunstimaja, Tallinn).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pühapäeval Toomel, Jaan Punga

Jaan Punga Pühapäeval Toomel 2011 Õli,lõuend 108x80 Jaan Punga on oma loomingus tõeline Tartu patrioot, kes vaatleb kodulinna ja otsib selle uusi rakursse, mida jäädvustada. Selle kõige juures on kunsntiku lähtepunktiks eelkõige linnaarhitektuur. Antud töös "Pühapäeval Toomel“ on Punga maalinud lähivaates Toomkiriku varemeid ja selle kõrguvaid võlve. Tema linnavaadete kohta on kirjutatud, et need on kõike muud kui üheselt mõistetav tegelikkuse dokumentatsioon. Tõesti, Jaan Punga kujutatud motiivid on igale tartlasele tuttavad, kuid kunstniku käe läbi on need alati justkui midagi uut. Need on igavikulised, kuid mõjuvad kaasaegselt ja moodsalt. Tähelepanu tasub pöörate tõigale, et Punga maalitud linnaruumis ei kohta inimest. Kunstnik tegeleb linnapilti käsitledes ajatute ja püsivamate teemadega, kui seda on inimelu.Jaan Punga omandas kunstihariduse ERKI-s, mille lõpetas maalikunstnikuna 1978. aastal. Seejärel on kunstnik tegutsenud õppejõuna nii Tallinnas kui Tartus.

Pühapäeval Toomel, Jaan Punga E-kunstisalongis

Punga Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük