Rutja, Richard Sagrits E-kunstisalongis Kunstnik oli pärit Põhja-Eesti väikesest rannikukülast Rutjast, mis kauni looduse ning õhustiku tõttu oli paljude eesti kultuuritegelaste meelis-suvituskohaks. 1929. aasta suvel peatusid Sagritsate juures Tartu kunstnikud Voldemar Mellik ja Nikolai Triik, kes soovitasid andekal noorukil Pallasesse õppima asuda. Sagrits võttis seda nõu kuulda ning astus Pallase kunstikooli, kus tema juhendajateks said maali alal Triik ning graafika alal Vabbe. 1936. aastal lõpetas Sagrits Pallases mõlemal erialal: nii maalis kui ka graafikas. Villem Raam on Richard Sagritsa näitusekataloogis kirjutanud nii: "1950. aastate lõpul R. Sagritsa tervislik seisund järsult halvenes. Sügavamalt kui kunagi varem kiindus ta nüüd Põhjarannikusse ja koduküla motiividesse Karepal. Võimalikult kauem püüdis ta olla eemal linnast, viibida looduses ja seal maalida. “ Ka käesolev töö on valminud just sel perioodil ning kujutab kunstniku sünnikodu ümbrust. 2000 Rutja, Richard Sagrits E-kunstisalongis Sagrits Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rutja, Richard Sagrits E-kunstisalongis
Richard Sagrits (1910 - 1968)

Rutja

1951 Õli, lõuend. Signatuuriga. Originaalraamiga. 37x38
Alghind: € €1500, lõpphind: € 1 500
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Kunstnik oli pärit Põhja-Eesti väikesest rannikukülast Rutjast, mis kauni looduse ning õhustiku tõttu oli paljude eesti kultuuritegelaste meelis-suvituskohaks. 1929. aasta suvel peatusid Sagritsate juures Tartu kunstnikud Voldemar Mellik ja Nikolai Triik, kes soovitasid andekal noorukil Pallasesse õppima asuda. Sagrits võttis seda nõu kuulda ning astus Pallase kunstikooli, kus tema juhendajateks said maali alal Triik ning graafika alal Vabbe. 1936. aastal lõpetas Sagrits Pallases mõlemal erialal: nii maalis kui ka graafikas.
Villem Raam on Richard Sagritsa näitusekataloogis kirjutanud nii: "1950. aastate lõpul R. Sagritsa tervislik seisund järsult halvenes. Sügavamalt kui kunagi varem kiindus ta nüüd Põhjarannikusse ja koduküla motiividesse Karepal. Võimalikult kauem püüdis ta olla eemal linnast, viibida looduses ja seal maalida.“ Ka käesolev töö on valminud just sel perioodil ning kujutab kunstniku sünnikodu ümbrust.Richard Sagrits (1910 - 1968)
Sündinud 1910. aastal Virumaal. Suri 1968. aastal Tallinnas. 1928. aastal astus joonistusõpetaja A. Sivadi õhutusel Riigi Kunsttööstuskooli, kus õppis R. Nymani juures dekoratsioonimaali ja G. Reindorfi juures graafikat. Läks 1930 üle Pallasesse ning jätkas maaliõpinguid N. Triigi ateljees ja graafikaõpinguid A. Vabbe juhendusel. Lõpetanud Pallase 1936 töötas vabakunstnikuna. Loomingu paremiku moodustavad maastiku- ja meremaalid, neis avaldub pallaslik värvikultuur. 1940. aastate teisel poolel maalis põhiliselt rannamaastikku ja olustikku. Käsitles kalurielu ja mereteemat ka graafikas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rutja, Richard Sagrits E-kunstisalongis

Richard Sagrits (1910 - 1968) Rutja 1951 Õli, lõuend Signatuuriga Kunstnik oli pärit Põhja-Eesti väikesest rannikukülast Rutjast, mis kauni looduse ning õhustiku tõttu oli paljude eesti kultuuritegelaste meelis-suvituskohaks. 1929. aasta suvel peatusid Sagritsate juures Tartu kunstnikud Voldemar Mellik ja Nikolai Triik, kes soovitasid andekal noorukil Pallasesse õppima asuda. Sagrits võttis seda nõu kuulda ning astus Pallase kunstikooli, kus tema juhendajateks said maali alal Triik ning graafika alal Vabbe. 1936. aastal lõpetas Sagrits Pallases mõlemal erialal: nii maalis kui ka graafikas. Villem Raam on Richard Sagritsa näitusekataloogis kirjutanud nii: "1950. aastate lõpul R. Sagritsa tervislik seisund järsult halvenes. Sügavamalt kui kunagi varem kiindus ta nüüd Põhjarannikusse ja koduküla motiividesse Karepal. Võimalikult kauem püüdis ta olla eemal linnast, viibida looduses ja seal maalida.“ Ka käesolev töö on valminud just sel perioodil ning kujutab kunstniku sünnikodu ümbrust.

Rutja, Richard Sagrits E-kunstisalongis

Sagrits Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük