Viis talumaja, Richard Sagrits Meeldiva maalilise vabadusega teostatud maastikumotiiv. Sagrits on lopsaka pintslilöögiga modelleerinud nii talumaju kui ka tagafoonil olevaid puid. Kunstnik armastas rannakülasid, sealset loodust, suuri kive ja vanu hooneid. Antud eskiislikus vaates võlub särav koloriit, mida rõhutavad erksad värviakordid kompositsiooni keskmes ja teostuse impulssiivsus. Tundub, et Sagrits on teda köitnud vaate jäädvustanud ühe hingetõmbega. XX sajandi eesti kunsti meistrid Viis talumaja, Richard Sagrits E-kunstisalongis Sagrits Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Viis talumaja, Richard Sagrits E-kunstisalongis
Richard Sagrits (1910 - 1968)

Viis talumaja

1960-70ndad Õli, papp. Signatuurita. 27,8x52,5
Alghind: € 22000/€1406, lõpphind: € 22 000/ 1 406
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Meeldiva maalilise vabadusega teostatud maastikumotiiv. Sagrits on lopsaka pintslilöögiga modelleerinud nii talumaju kui ka tagafoonil olevaid puid. Kunstnik armastas rannakülasid, sealset loodust, suuri kive ja vanu hooneid. Antud eskiislikus vaates võlub särav koloriit, mida rõhutavad erksad värviakordid kompositsiooni keskmes ja teostuse impulssiivsus. Tundub, et Sagrits on teda köitnud vaate jäädvustanud ühe hingetõmbega.Richard Sagrits (1910 - 1968)
Sündinud 1910. aastal Virumaal. Suri 1968. aastal Tallinnas. 1928. aastal astus joonistusõpetaja A. Sivadi õhutusel Riigi Kunsttööstuskooli, kus õppis R. Nymani juures dekoratsioonimaali ja G. Reindorfi juures graafikat. Läks 1930 üle Pallasesse ning jätkas maaliõpinguid N. Triigi ateljees ja graafikaõpinguid A. Vabbe juhendusel. Lõpetanud Pallase 1936 töötas vabakunstnikuna. Loomingu paremiku moodustavad maastiku- ja meremaalid, neis avaldub pallaslik värvikultuur. 1940. aastate teisel poolel maalis põhiliselt rannamaastikku ja olustikku. Käsitles kalurielu ja mereteemat ka graafikas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Viis talumaja, Richard Sagrits

Richard Sagrits (1910 - 1968) Viis talumaja 1960-70ndad Õli, papp Signatuurita Meeldiva maalilise vabadusega teostatud maastikumotiiv. Sagrits on lopsaka pintslilöögiga modelleerinud nii talumaju kui ka tagafoonil olevaid puid. Kunstnik armastas rannakülasid, sealset loodust, suuri kive ja vanu hooneid. Antud eskiislikus vaates võlub särav koloriit, mida rõhutavad erksad värviakordid kompositsiooni keskmes ja teostuse impulssiivsus. Tundub, et Sagrits on teda köitnud vaate jäädvustanud ühe hingetõmbega.

Viis talumaja, Richard Sagrits E-kunstisalongis

Sagrits Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük