Saanisõitja kaskedega palistatud alleel, Jegorov omandas kunstihariduse Venemaal, Peterburi Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja hiljem Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis vabakuulajana. 1920. aastate algul pöördus Jegorov tagasi kodumaale Eestisse, kus rakendas seniõpitut, jäädes truuks realistlikule maalikoolkonnale. Boris Enst on Jegorovi monograafi as kirjutanud: "Eriti paelusid Jegorovit talvemaastikud. Ta tunnetas peenelt talve erinevaid nüansse ja oskas neid vabaõhumaali-meistrina ka suurepäraselt edasi anda. Seda laadi tööde paremik tegi ta teenitult populaarseks kui talvemaastike meistri. Tema talvemaastikud ei piirdu kaugeltki aastaaja väliste ilmingute fi kseerimisega, vaid annavad edasi ka laia tundmuste skaalat. Me tajume rõõmu, aga võib-olla ka millegi helge eelaimust, vaadeldes lumehangede erksat helendust, mille on loonud madalalt silmapiirilt paistev päike. " 2003 Saanisõitja kaskedega palistatud alleel, Andrei Jegorov E-kunstisalongis Jegorov Andrei
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Saanisõitja kaskedega palistatud alleel, Andrei Jegorov E-kunstisalongis
Andrei Jegorov (1878-1954)

Saanisõitja kaskedega palistatud alleel

1920ndad Gua¹¹, tempera, papp. Signatuuriga. Ava 32x49
Alghind: € €1800
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Jegorov omandas kunstihariduse Venemaal, Peterburi Kunstide
Edendamise Seltsi koolis ja hiljem Peterburi Kunsti Akadeemia
kõrgemas kunstikoolis vabakuulajana. 1920. aastate algul pöördus
Jegorov tagasi kodumaale Eestisse, kus rakendas seniõpitut,
jäädes truuks realistlikule maalikoolkonnale. Boris Enst
on Jegorovi monograafi as kirjutanud: "Eriti paelusid Jegorovit
talvemaastikud. Ta tunnetas peenelt talve erinevaid nüansse ja
oskas neid vabaõhumaali-meistrina ka suurepäraselt edasi anda.
Seda laadi tööde paremik tegi ta teenitult populaarseks kui talvemaastike
meistri. Tema talvemaastikud ei piirdu kaugeltki aastaaja
väliste ilmingute fi kseerimisega, vaid annavad edasi ka laia
tundmuste skaalat. Me tajume rõõmu, aga võib-olla ka millegi
helge eelaimust, vaadeldes lumehangede erksat helendust, mille
on loonud madalalt silmapiirilt paistev päike."Andrei Jegorov (1878-1954)
Maalikunstnik, sündinud 1878. aastal Harjumaal. Suri 1954. aastal Tallinnas. Õppis 1898-1901 Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja 1901-09 vabakuulajana Peterburi kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis. Tegutses vabakunstnikuna Peterburis, seejärel elas Eestis. Alates 1944- aastast Kunstnike Liidu liige. Lähtus loomingus vene realistlikust kunstist. Sai tuntuks linnavaadete ja maastikumaalidega (eelkõige päikesepaisteliste talvepiltidega).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Saanisõitja kaskedega palistatud alleel,

Andrei Jegorov (1878-1954) Saanisõitja kaskedega palistatud alleel 1920ndad Gua¹¹, tempera, papp Signatuuriga Jegorov omandas kunstihariduse Venemaal, Peterburi KunstideEdendamise Seltsi koolis ja hiljem Peterburi Kunsti Akadeemiakõrgemas kunstikoolis vabakuulajana. 1920. aastate algul pöördusJegorov tagasi kodumaale Eestisse, kus rakendas seniõpitut,jäädes truuks realistlikule maalikoolkonnale. Boris Enston Jegorovi monograafi as kirjutanud: "Eriti paelusid Jegorovittalvemaastikud. Ta tunnetas peenelt talve erinevaid nüansse jaoskas neid vabaõhumaali-meistrina ka suurepäraselt edasi anda.Seda laadi tööde paremik tegi ta teenitult populaarseks kui talvemaastikemeistri. Tema talvemaastikud ei piirdu kaugeltki aastaajaväliste ilmingute fi kseerimisega, vaid annavad edasi ka laiatundmuste skaalat. Me tajume rõõmu, aga võib-olla ka millegihelge eelaimust, vaadeldes lumehangede erksat helendust, milleon loonud madalalt silmapiirilt paistev päike."

Saanisõitja kaskedega palistatud alleel, Andrei Jegorov E-kunstisalongis

Jegorov Andrei
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük