Talvine maastik, Elmar Leppik Elmar Leppik astus 1935. aastal Pallasesse ning lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused Nikolai Triigi ja Aleksander Vardi õpilasena. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Elmar Leppik on puhtakujuline maastikumaalija, kes Pühajärvel elades valib oma lemmikmotiivideks selle maakoha looduse kõigil aastaaegadel. Ta kujutab kodumaa loodust suure sisseelamisvõimega, äärmiselt lihtsadki loodusemotiivid pakuvad erksa pilguga kunstnikule tänuväärt maalimisainestikku. “ 2000 Talvine maastik, Elmar Leppik E-kunstisalongis Leppik Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Talvine maastik, Elmar Leppik E-kunstisalongis
Elmar Leppik (1904-1949)

Talvine maastik

1948. Õli, lõuend. 60x98. Signatuuriga.
Alghind: € €5200, lõpphind: € 6500
48. E-Kunstisalongi XLVIII oksjon
07.11.2021 Tartu galeriis kell 13

Elmar Leppik astus 1935. aastal Pallasesse ning lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused Nikolai Triigi ja Aleksander Vardi õpilasena. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Elmar Leppik on puhtakujuline maastikumaalija, kes Pühajärvel elades valib oma lemmikmotiivideks selle maakoha looduse kõigil aastaaegadel. Ta kujutab kodumaa loodust suure sisseelamisvõimega, äärmiselt lihtsadki loodusemotiivid pakuvad erksa pilguga kunstnikule tänuväärt maalimisainestikku.“Elmar Leppik (1904-1949)
Elmar Leppik lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused, mis oli "Pallase“ kunstikooli sõjaaegseks nimeks. Tema juhendajaks meisterateljees oli kunstnik Aleksander Vardi.Leppiku lemmikalaks kujunes maastikumaal ning tema motiivid pärinesid Lõuna-Eesti metsasest maastikust. Neile aastaile iseloomulikult oli tema koloriit tuhmides toonides, kus domineerisid erinevad rohekad ja pruunikad varjundid. Leppik armastas maalida puude salu ning veesilma, ta ei ajanud taga efektseid vaateid. Kunstnik on maalinud ka mõningad figuraalsed kompositsioonid, mis seotud toonaste tellimustöödega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvine maastik, Elmar Leppik

Elmar Leppik (1904-1949) Talvine maastik 1948 Õli, lõuend Elmar Leppik astus 1935. aastal Pallasesse ning lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused Nikolai Triigi ja Aleksander Vardi õpilasena. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Elmar Leppik on puhtakujuline maastikumaalija, kes Pühajärvel elades valib oma lemmikmotiivideks selle maakoha looduse kõigil aastaaegadel. Ta kujutab kodumaa loodust suure sisseelamisvõimega, äärmiselt lihtsadki loodusemotiivid pakuvad erksa pilguga kunstnikule tänuväärt maalimisainestikku.“

Talvine maastik, Elmar Leppik E-kunstisalongis

Leppik Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük