Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis Vomm omandas kunstihariduse Pallases, mille lõpetas 1929. aastal ning alustas tööd joonistusõpetajana Rakveres. Teise maailmasõja ajal lahkus kunstnik koos lastega kodumaalt, kuid jätkas aktiivselt loomingulise ning pedagoogilise tööga. 1948. aastal siirdus ta Venezuelasse, kus asutas oma kunstistuudio. Viis aastat hiljem kolis kunstnikest perekond Kanadasse, kus jätkati kohalikus kunstielus osalemist. Benita Vomm oli Eesti Kunstnike Koondise asutaja ja selle pikaaegne president. Maalil "Tänavakohvikus" on Vomm kujutanud oma tütart Mai Järve-Vommi ning viimase sõbrannat laua taga istumas. Teosel on oskuslikult edasi antud ajastulikke eripärasid: 1960. aastate soengud, riietus ja atmosfäär. 2003 Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis Vomm Benita
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis
Benita Vomm (1908–2005)

Tänavakohvikus

1965 Õli, masoniit. Signatuuriga. 71x119
Alghind: € €1500, lõpphind: € 2 000
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Vomm omandas kunstihariduse Pallases, mille lõpetas 1929. aastal ning alustas tööd joonistusõpetajana Rakveres. Teise maailmasõja ajal lahkus kunstnik koos lastega kodumaalt, kuid jätkas aktiivselt loomingulise ning pedagoogilise tööga. 1948. aastal siirdus ta Venezuelasse, kus asutas oma kunstistuudio. Viis aastat hiljem kolis kunstnikest perekond Kanadasse, kus jätkati kohalikus kunstielus osalemist. Benita Vomm oli Eesti Kunstnike Koondise asutaja ja selle pikaaegne president. Maalil "Tänavakohvikus" on Vomm kujutanud oma tütart Mai Järve-Vommi ning viimase sõbrannat laua taga istumas. Teosel on oskuslikult edasi antud ajastulikke eripärasid: 1960. aastate soengud, riietus ja atmosfäär.Benita Vomm (1908–2005)
Elas aastatel 1908–2005.Õppis Pallases joonistusõpetaja kursusel, lõpetas 1929. aastal. Töötas Rakveres joonistusõpetajana. Abiellus 1929 pallaslasest skulptori August Vommiga. Põgenes Eestist 1944. aastal Saksamaale, kust suundus esmalt Venezuelasse ja 1952 Kanadasse Torontosse. Oli seal EKKT (Eesti Kunstnike Koondise Torontos) ühingu asutaja ja kauaaegne esinaine.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis

Benita Vomm (1908–2005) Tänavakohvikus 1965 Õli, masoniit Signatuuriga Vomm omandas kunstihariduse Pallases, mille lõpetas 1929. aastal ning alustas tööd joonistusõpetajana Rakveres. Teise maailmasõja ajal lahkus kunstnik koos lastega kodumaalt, kuid jätkas aktiivselt loomingulise ning pedagoogilise tööga. 1948. aastal siirdus ta Venezuelasse, kus asutas oma kunstistuudio. Viis aastat hiljem kolis kunstnikest perekond Kanadasse, kus jätkati kohalikus kunstielus osalemist. Benita Vomm oli Eesti Kunstnike Koondise asutaja ja selle pikaaegne president. Maalil "Tänavakohvikus" on Vomm kujutanud oma tütart Mai Järve-Vommi ning viimase sõbrannat laua taga istumas. Teosel on oskuslikult edasi antud ajastulikke eripärasid: 1960. aastate soengud, riietus ja atmosfäär.

Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis

Vomm Benita
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük