29 Tel Aviv, Endel Endel Kõksi looming on vaadeldav ka tema rännupäevikuna, millele on omane teatav dokumenteeriv laad. Sellest tulenevalt on teda kutsutud ka linnakunstnikuks, sest oma arvukatel reisidel jäädvustas ta erinevates tehnikates reisimuljeid ja inimtüüpe tänavatelt. Nii leiabki tema loomingust ridamisi võluvaid sissevaateid Hispaania, Türgi, Iisraeli, Ladina-Ameerika jne linnadesse. Graafilise lehe „Tel Aviv“ keskseks motiiviks on mees ja naine, kelle ümber on kunstnik laotanud rohkelt detaile ja pildikesi nii Tel Avivist kui laiemalt Iisraeli kultuuriruumist. Käesolev leht on ka reprodutseeritud Endel Kõksi 2013. aastal ilmunud monograafias „Vapruse, vabaduse ja rõõmuga“ lk 65 ja lk 232 (nr 79 all). 1999 teater "Vanemuine" 29. Tel Aviv, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
29. Tel Aviv, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

29. Tel Aviv

1971. Lito, paber. Lm44,9x62. Signatuuriga.
Alghind: € 1000, lõpphind: € 1000
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Endel Kõksi looming on vaadeldav ka tema rännupäevikuna, millele on omane teatav dokumenteeriv laad. Sellest tulenevalt on teda kutsutud ka linnakunstnikuks, sest oma arvukatel reisidel jäädvustas ta erinevates tehnikates reisimuljeid ja inimtüüpe tänavatelt. Nii leiabki tema loomingust ridamisi võluvaid sissevaateid Hispaania, Türgi, Iisraeli, Ladina-Ameerika jne linnadesse.
Graafilise lehe „Tel Aviv“ keskseks motiiviks on mees ja naine, kelle ümber on kunstnik laotanud rohkelt detaile ja pildikesi nii Tel Avivist kui laiemalt Iisraeli kultuuriruumist. Käesolev leht on ka reprodutseeritud Endel Kõksi 2013. aastal ilmunud monograafias „Vapruse, vabaduse ja rõõmuga“ lk 65 ja lk 232 (nr 79 all).Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

29 Tel Aviv, Endel

Endel Kõks (1912–1983) 29 Tel Aviv 1971 Endel Kõksi looming on vaadeldav ka tema rännupäevikuna, millele on omane teatav dokumenteeriv laad. Sellest tulenevalt on teda kutsutud ka linnakunstnikuks, sest oma arvukatel reisidel jäädvustas ta erinevates tehnikates reisimuljeid ja inimtüüpe tänavatelt. Nii leiabki tema loomingust ridamisi võluvaid sissevaateid Hispaania, Türgi, Iisraeli, Ladina-Ameerika jne linnadesse.Graafilise lehe „Tel Aviv“ keskseks motiiviks on mees ja naine, kelle ümber on kunstnik laotanud rohkelt detaile ja pildikesi nii Tel Avivist kui laiemalt Iisraeli kultuuriruumist. Käesolev leht on ka reprodutseeritud Endel Kõksi 2013. aastal ilmunud monograafias „Vapruse, vabaduse ja rõõmuga“ lk 65 ja lk 232 (nr 79 all).

29. Tel Aviv, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük