Kohvikus, Endel Kõks E-kunstisalongis Endel Kõks sündis Tartus ning alustas oma kunstiõpinguid "Pallases“ 1934. aastal, olles kooli üks silmapaistavamaid maalijaid. 1944. aastal mobiliseeriti kunstnik Saksa sõjaväkke, kus sai haavata ning sattus Saksamaale. Kõksil ei avanenud enam võimalust kodumaale naasta ning ta asus elama Rootsi. Seal olid tal soodsad võimalused arendada edasi oma meisterlikkust ning luua kunsti vabaduses, ilma poliitiliste ettekirjutisteta. Endel Kõksi looming on lai nii temaatikalt kui tehnikalt. Ta on loonud portreesid, natüürmorte, linnavaateid ja olustikumaale, viljelenud nii graafikat, maali kui joonistust. Lisaks maalimisele oli Kõks tegev ka kirjanduse alal, avaldades artikleid eesti kunstist ning olles ka mitme raamatu autoriks. Endel Kõksi looming muutus aastatega kardinaalselt. Õpinguaastatel mõjutas ka teda tugevalt prantsuse koolkonnale omane õpetus värvist, valgusest ja varjust. Lahkudes Eestist, puutus ta järjest enam kokku maailma erinevate kunstisuundade ja - uuendustega. Elu viimasel kümnendil toimus teatav rahunemine ja kunstnik võttis justkui vaatleja positsiooni. Ta visandas eluolu ning inimesi enda ümber. Säilis kunstnikule omane erk ja julge koloriit, kus vormi piirab selge ja tugev kontuur. Kõks soovis jäädvustada kaasaaega ning selle eriilmelisi karaktereid, milleks tuli töötada kiirelt ja selle jaoks oligi kõige sobilikumaks tehnikaks koloreeritud joonistus. Kahel värvilisel ning meeleolukal joonistusel "Demonstratsioonil“ ja "Kohvikus“ on kunsntik tabanud nii inimeste olemust kui õhustikku nende ümber. 1999 teater "Vanemuine" Kohvikus, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kohvikus, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

Kohvikus

Tu¹¹, paber 15 x 11,5
Alghind: € 5500/€352
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Endel Kõks sündis Tartus ning alustas oma kunstiõpinguid "Pallases“ 1934. aastal, olles kooli üks silmapaistavamaid maalijaid. 1944. aastal mobiliseeriti kunstnik Saksa sõjaväkke, kus sai haavata ning sattus Saksamaale. Kõksil ei avanenud enam võimalust kodumaale naasta ning ta asus elama Rootsi. Seal olid tal soodsad võimalused arendada edasi oma meisterlikkust ning luua kunsti vabaduses, ilma poliitiliste ettekirjutisteta. Endel Kõksi looming on lai nii temaatikalt kui tehnikalt. Ta on loonud portreesid, natüürmorte, linnavaateid ja olustikumaale, viljelenud nii graafikat, maali kui joonistust. Lisaks maalimisele oli Kõks tegev ka kirjanduse alal, avaldades artikleid eesti kunstist ning olles ka mitme raamatu autoriks.
Endel Kõksi looming muutus aastatega kardinaalselt. Õpinguaastatel mõjutas ka teda tugevalt prantsuse koolkonnale omane õpetus värvist, valgusest ja varjust. Lahkudes Eestist, puutus ta järjest enam kokku maailma erinevate kunstisuundade ja - uuendustega. Elu viimasel kümnendil toimus teatav rahunemine ja kunstnik võttis justkui vaatleja positsiooni. Ta visandas eluolu ning inimesi enda ümber. Säilis kunstnikule omane erk ja julge koloriit, kus vormi piirab selge ja tugev kontuur. Kõks soovis jäädvustada kaasaaega ning selle eriilmelisi karaktereid, milleks tuli töötada kiirelt ja selle jaoks oligi kõige sobilikumaks tehnikaks koloreeritud joonistus. Kahel värvilisel ning meeleolukal joonistusel "Demonstratsioonil“ ja "Kohvikus“ on kunsntik tabanud nii inimeste olemust kui õhustikku nende ümber.Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kohvikus, Endel Kõks E-kunstisalongis

Endel Kõks (1912–1983) Kohvikus Tu¹¹, paber 15 x 11,5 Alghind: € 5500/€352 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Endel Kõks sündis Tartus ning alustas oma kunstiõpinguid "Pallases“ 1934. aastal, olles kooli üks silmapaistavamaid maalijaid. 1944. aastal mobiliseeriti kunstnik Saksa sõjaväkke, kus sai haavata ning sattus Saksamaale. Kõksil ei avanenud enam võimalust kodumaale naasta ning ta asus elama Rootsi. Seal olid tal soodsad võimalused arendada edasi oma meisterlikkust ning luua kunsti vabaduses, ilma poliitiliste ettekirjutisteta. Endel Kõksi looming on lai nii temaatikalt kui tehnikalt. Ta on loonud portreesid, natüürmorte, linnavaateid ja olustikumaale, viljelenud nii graafikat, maali kui joonistust. Lisaks maalimisele oli Kõks tegev ka kirjanduse alal, avaldades artikleid eesti kunstist ning olles ka mitme raamatu autoriks. Endel Kõksi looming muutus aastatega kardinaalselt. Õpinguaastatel mõjutas ka teda tugevalt prantsuse koolkonnale omane õpetus värvist, valgusest ja varjust. Lahkudes Eestist, puutus ta järjest enam kokku maailma erinevate kunstisuundade ja - uuendustega. Elu viimasel kümnendil toimus teatav rahunemine ja kunstnik võttis justkui vaatleja positsiooni. Ta visandas eluolu ning inimesi enda ümber. Säilis kunstnikule omane erk ja julge koloriit, kus vormi piirab selge ja tugev kontuur. Kõks soovis jäädvustada kaasaaega ning selle eriilmelisi karaktereid, milleks tuli töötada kiirelt ja selle jaoks oligi kõige sobilikumaks tehnikaks koloreeritud joonistus. Kahel värvilisel ning meeleolukal joonistusel "Demonstratsioonil“ ja "Kohvikus“ on kunsntik tabanud nii inimeste olemust kui õhustikku nende ümber.

Kohvikus, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük