30 Punase mütsiga mees, Endel Kõks emigreerus 1944. aastal ning alates 1950. aastast elas Rootsis. Väliseestlasena osales ta aktiivselt näitustel nii Euroopas, Põhja-Ameerikas kui ka Austraalias. Neile lisandusid arvukad reisid, mis kõik mõjutasid kunstniku motiivivalikuid kui ka katsetamisi erinevates tehnikates ja stiilides. Kunstiteadlane Eevi End on Kõksist mõeldes kirjutanud: „Skandinaavia pidepunkti kõrval on temast saanud rändur kontinentide vahel. Tal ei ole sotsiaalset ega poliitilist missiooni, teda huvitab ennekõike see, mis aitab talle selgitada elu olemust… Ta on Lõuna-Carolinast Lapimaani jälginud inimese elu ja tõlgendanud nende müüte. Ta on näinud, et väikestel rahvakildudel on kõrgetasemeline omakultuur alati olemas, kuna see mõnel tohutul maal (nagu USA) hoopis puudub. “ 1999 teater "Vanemuine" 30. Punase mütsiga mees, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
30. Punase mütsiga mees, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

30. Punase mütsiga mees

1975. Segatehnika, kartong. Ava 43x56,5. Signatuuriga.
Alghind: € 2300
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Endel Kõks emigreerus 1944. aastal ning alates 1950. aastast elas Rootsis. Väliseestlasena osales ta aktiivselt näitustel nii Euroopas, Põhja-Ameerikas kui ka Austraalias. Neile lisandusid arvukad reisid, mis kõik mõjutasid kunstniku motiivivalikuid kui ka katsetamisi erinevates tehnikates ja stiilides. Kunstiteadlane Eevi End on Kõksist mõeldes kirjutanud: „Skandinaavia pidepunkti kõrval on temast saanud rändur kontinentide vahel. Tal ei ole sotsiaalset ega poliitilist missiooni, teda huvitab ennekõike see, mis aitab talle selgitada elu olemust… Ta on Lõuna-Carolinast Lapimaani jälginud inimese elu ja tõlgendanud nende müüte. Ta on näinud, et väikestel rahvakildudel on kõrgetasemeline omakultuur alati olemas, kuna see mõnel tohutul maal (nagu USA) hoopis puudub.“Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

30 Punase mütsiga mees,

Endel Kõks (1912–1983) 30 Punase mütsiga mees 1975 Endel Kõks emigreerus 1944. aastal ning alates 1950. aastast elas Rootsis. Väliseestlasena osales ta aktiivselt näitustel nii Euroopas, Põhja-Ameerikas kui ka Austraalias. Neile lisandusid arvukad reisid, mis kõik mõjutasid kunstniku motiivivalikuid kui ka katsetamisi erinevates tehnikates ja stiilides. Kunstiteadlane Eevi End on Kõksist mõeldes kirjutanud: „Skandinaavia pidepunkti kõrval on temast saanud rändur kontinentide vahel. Tal ei ole sotsiaalset ega poliitilist missiooni, teda huvitab ennekõike see, mis aitab talle selgitada elu olemust… Ta on Lõuna-Carolinast Lapimaani jälginud inimese elu ja tõlgendanud nende müüte. Ta on näinud, et väikestel rahvakildudel on kõrgetasemeline omakultuur alati olemas, kuna see mõnel tohutul maal (nagu USA) hoopis puudub.“

30. Punase mütsiga mees, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük