Matadoor, Endel Kõks E-kunstisalongis Endel Kõks oli suur rännumees, kes oma reisidelt tõi kaasa hulgaliselt materjali uute kunstiteoste tarbeks. Nii valmisid graafilised lehed Mehhiko, Hispaania, Põhja-Aafrika, Jeruusalemma jt eksootiliste paikade ainetel. Väliseesti kunstikriitik Evi End kirjutas: “Graafika seisukohalt on ta eesti kunstis tõenäoliselt ainuke, kes töötab litograafia moodsa menetluse ofsettrüki viljelejana. Ta teemad on uudsed kaasaegses kunstis. Olles kaasaja peegeldaja ja tõlgendaja, viib ta selle tihti ühendusse möödunuga, otsides aegade seost. " Oma lehtedes jäädvustas ta indiaani pealikke nende uhkete sulgedega, moslemeid nende traditsioonilises riietuses, erinevate maade rahvakunsti - sidudes tänapäeva mineviku pärandiga. “Matadoori" lehelt vaatab meile vastu uhke härjavõitleja oma kauni looritatud kaaslannaga. Pallase meistrite looming Matadoor, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Matadoor, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

Matadoor

1971 Ofset-lito plm.71 x 51
Alghind: 6500/€415, lõpphind: € 6 500/ 415
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Endel Kõks oli suur rännumees, kes oma reisidelt tõi kaasa hulgaliselt materjali uute kunstiteoste tarbeks. Nii valmisid graafilised lehed Mehhiko, Hispaania, Põhja-Aafrika, Jeruusalemma jt eksootiliste paikade ainetel. Väliseesti kunstikriitik Evi End kirjutas: “Graafika seisukohalt on ta eesti kunstis tõenäoliselt ainuke, kes töötab litograafia moodsa menetluse ofsettrüki viljelejana. Ta teemad on uudsed kaasaegses kunstis. Olles kaasaja peegeldaja ja tõlgendaja, viib ta selle tihti ühendusse möödunuga, otsides aegade seost." Oma lehtedes jäädvustas ta indiaani pealikke nende uhkete sulgedega, moslemeid nende traditsioonilises riietuses, erinevate maade rahvakunsti - sidudes tänapäeva mineviku pärandiga. “Matadoori" lehelt vaatab meile vastu uhke härjavõitleja oma kauni looritatud kaaslannaga.Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Matadoor, Endel Kõks E-kunstisalongis

Endel Kõks (1912–1983) Matadoor 1971 Ofset-lito plm 71 x 51 Alghind: 6500/€415, lõpphind: € 6 500/ 415 21 Endel Kõks oli suur rännumees, kes oma reisidelt tõi kaasa hulgaliselt materjali uute kunstiteoste tarbeks. Nii valmisid graafilised lehed Mehhiko, Hispaania, Põhja-Aafrika, Jeruusalemma jt eksootiliste paikade ainetel. Väliseesti kunstikriitik Evi End kirjutas: “Graafika seisukohalt on ta eesti kunstis tõenäoliselt ainuke, kes töötab litograafia moodsa menetluse ofsettrüki viljelejana. Ta teemad on uudsed kaasaegses kunstis. Olles kaasaja peegeldaja ja tõlgendaja, viib ta selle tihti ühendusse möödunuga, otsides aegade seost." Oma lehtedes jäädvustas ta indiaani pealikke nende uhkete sulgedega, moslemeid nende traditsioonilises riietuses, erinevate maade rahvakunsti - sidudes tänapäeva mineviku pärandiga. “Matadoori" lehelt vaatab meile vastu uhke härjavõitleja oma kauni looritatud kaaslannaga.

Matadoor, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük