Ikarose kõne enne lendu, "Ikarose kõne enne lendu" sündis 1975. aastal esietendunud Vaino Vahingu näidendile "Mees, kes ei mahu kivile" lavakujundusena. Vahingu näidend põhines kirjanik Jaan Oksa elul ning tüki tõi Vanemuise lavale Evald Hermaküla, dekoratsioonide autoriks oli Jüri Arrak. Käesolev akvarell on olnud suure lavadekoratsiooni kavandiks. Teosel kujutatud stseen on viide Vana-Kreeka mütoloogiast tuntud Ikarosele, kes oli arhitekt Daidalose poeg. Ta pidi koos isaga Kreeta saarelt põgenema ning selleks meisterdas Daidalos endale ja oma pojale tiivad. Daidalos hoiatas Ikarost, et ta liiga kõrgele ei lendaks. Poeg ei kuulanud aga isa sõna ning lennates päikesele väga lähedale sulasid tema vahast tiivad ning ta kukkus merre ning hukkus. 2005 Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arrak E-kunstisalongis
Jüri Arrak (1936–2022)

Ikarose kõne enne lendu

1975 Akvarell, paber. Lm 35,6 x 45,2. Signatuuriga.
Alghind: € €775, lõpphind: € 775
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

"Ikarose kõne enne lendu" sündis 1975. aastal esietendunud
Vaino Vahingu näidendile "Mees, kes ei mahu kivile" lavakujundusena. Vahingu näidend põhines kirjanik Jaan Oksa elul ning tüki tõi Vanemuise lavale Evald Hermaküla, dekoratsioonide autoriks oli Jüri Arrak. Käesolev akvarell on olnud suure lavadekoratsiooni kavandiks. Teosel kujutatud stseen on viide Vana-Kreeka mütoloogiast tuntud Ikarosele, kes oli arhitekt Daidalose poeg. Ta pidi koos isaga Kreeta saarelt põgenema ning selleks meisterdas Daidalos endale ja oma pojale tiivad. Daidalos hoiatas Ikarost, et ta liiga kõrgele ei lendaks. Poeg ei kuulanud aga isa sõna ning lennates päikesele väga lähedale sulasid tema vahast tiivad ning ta kukkus merre ning hukkus.Jüri Arrak (1936–2022)
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas (Henno Arraku poolvend). Suri aastal 2022.Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ikarose kõne enne lendu,

Jüri Arrak (1936–2022) Ikarose kõne enne lendu 1975 Akvarell, paber Lm 35,6 x 45,2 "Ikarose kõne enne lendu" sündis 1975. aastal esietendunud Vaino Vahingu näidendile "Mees, kes ei mahu kivile" lavakujundusena. Vahingu näidend põhines kirjanik Jaan Oksa elul ning tüki tõi Vanemuise lavale Evald Hermaküla, dekoratsioonide autoriks oli Jüri Arrak. Käesolev akvarell on olnud suure lavadekoratsiooni kavandiks. Teosel kujutatud stseen on viide Vana-Kreeka mütoloogiast tuntud Ikarosele, kes oli arhitekt Daidalose poeg. Ta pidi koos isaga Kreeta saarelt põgenema ning selleks meisterdas Daidalos endale ja oma pojale tiivad. Daidalos hoiatas Ikarost, et ta liiga kõrgele ei lendaks. Poeg ei kuulanud aga isa sõna ning lennates päikesele väga lähedale sulasid tema vahast tiivad ning ta kukkus merre ning hukkus.

Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük