Ikarose kõne enne lendu, "Ikarose kõne enne lendu" sündis 1975. aastal esietendunud Vaino Vahingu näidendile "Mees, kes ei mahu kivile" lavakujundusena. Vahingu näidend põhines kirjanik Jaan Oksa elul ning tüki tõi Vanemuise lavale Evald Hermaküla, dekoratsioonide autoriks oli Jüri Arrak. Käesolev akvarell on olnud suure lavadekoratsiooni kavandiks. Teosel kujutatud stseen on viide Vana-Kreeka mütoloogiast tuntud Ikarosele, kes oli arhitekt Daidalose poeg. Ta pidi koos isaga Kreeta saarelt põgenema ning selleks meisterdas Daidalos endale ja oma pojale tiivad. Daidalos hoiatas Ikarost, et ta liiga kõrgele ei lendaks. Poeg ei kuulanud aga isa sõna ning lennates päikesele väga lähedale sulasid tema vahast tiivad ning ta kukkus merre ning hukkus. Meistritöö Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arrak E-kunstisalongis
Jüri Arrak (1936–2022)

Ikarose kõne enne lendu

1975 Akvarell, paber. Lm 35,6 x 45,2. Signatuuriga.
Alghind: €775, lõpphind: € 775
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

"Ikarose kõne enne lendu" sündis 1975. aastal esietendunud
Vaino Vahingu näidendile "Mees, kes ei mahu kivile" lavakujundusena. Vahingu näidend põhines kirjanik Jaan Oksa elul ning tüki tõi Vanemuise lavale Evald Hermaküla, dekoratsioonide autoriks oli Jüri Arrak. Käesolev akvarell on olnud suure lavadekoratsiooni kavandiks. Teosel kujutatud stseen on viide Vana-Kreeka mütoloogiast tuntud Ikarosele, kes oli arhitekt Daidalose poeg. Ta pidi koos isaga Kreeta saarelt põgenema ning selleks meisterdas Daidalos endale ja oma pojale tiivad. Daidalos hoiatas Ikarost, et ta liiga kõrgele ei lendaks. Poeg ei kuulanud aga isa sõna ning lennates päikesele väga lähedale sulasid tema vahast tiivad ning ta kukkus merre ning hukkus.Jüri Arrak (1936–2022)
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas (Henno Arraku poolvend). Suri aastal 2022.Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ikarose kõne enne lendu,

Jüri Arrak (1936–2022) Ikarose kõne enne lendu 1975 Akvarell, paber Lm 35,6 x 45,2 "Ikarose kõne enne lendu" sündis 1975. aastal esietendunud Vaino Vahingu näidendile "Mees, kes ei mahu kivile" lavakujundusena. Vahingu näidend põhines kirjanik Jaan Oksa elul ning tüki tõi Vanemuise lavale Evald Hermaküla, dekoratsioonide autoriks oli Jüri Arrak. Käesolev akvarell on olnud suure lavadekoratsiooni kavandiks. Teosel kujutatud stseen on viide Vana-Kreeka mütoloogiast tuntud Ikarosele, kes oli arhitekt Daidalose poeg. Ta pidi koos isaga Kreeta saarelt põgenema ning selleks meisterdas Daidalos endale ja oma pojale tiivad. Daidalos hoiatas Ikarost, et ta liiga kõrgele ei lendaks. Poeg ei kuulanud aga isa sõna ning lennates päikesele väga lähedale sulasid tema vahast tiivad ning ta kukkus merre ning hukkus.

Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük