Kaardimängijad, Jüri Arrak E-kunstisalongis "Kes meist ei teaks Jüri Arrakut! Ta on pidevalt meedias, tema maalid ripuvad riigiasutustes, lisaks tema meeletu produktiivsus. Vähesed aga teavad, et ta on lõpetanud mäetehnikumi ja pärast armeeteenistust sõitis Leningradis taksot. Oma poolvenna, graafik Henno Arraku innustusel läks ta ERKIsse metallehistöö erialale. Ometi sai temast maalikunstnik ja graafik. " Nõnda on kunstiteadlane Ants Juske tabavalt kirjutanud Jüri Arrakust. Käesoleval aastal 80. juubelit tähistav kunstnik on oma loomingus välja töötanud ainult talle omased tegelaskujud. Arrak on neid ise "märkinimesteks" kutsunud ning vaataja tunneb nad ära tasapinnaliste maskilaadsete nägude järgi. Meistritöö Kaardimängijad, Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kaardimängijad, Jüri Arrak E-kunstisalongis
Jüri Arrak (1936–2022)

Kaardimängijad

1982 Õli, lõuend papil. 24 x 29. Signatuuriga. Originaalraamiga.
Alghind: €700, lõpphind: € 1 350
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

"Kes meist ei teaks Jüri Arrakut! Ta on pidevalt meedias, tema
maalid ripuvad riigiasutustes, lisaks tema meeletu produktiivsus. Vähesed aga teavad, et ta on lõpetanud mäetehnikumi ja pärast armeeteenistust sõitis Leningradis taksot. Oma poolvenna, graafik Henno Arraku innustusel läks ta ERKIsse metallehistöö erialale. Ometi sai temast maalikunstnik ja graafik." Nõnda on kunstiteadlane Ants Juske tabavalt kirjutanud Jüri Arrakust. Käesoleval aastal 80. juubelit tähistav kunstnik on oma loomingus välja töötanud ainult talle omased tegelaskujud. Arrak on neid ise "märkinimesteks" kutsunud ning vaataja tunneb nad ära tasapinnaliste maskilaadsete nägude järgi.Jüri Arrak (1936–2022)
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas (Henno Arraku poolvend). Suri aastal 2022.Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kaardimängijad, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Jüri Arrak (1936–2022) Kaardimängijad 1982 Õli, lõuend papil 24 x 29 "Kes meist ei teaks Jüri Arrakut! Ta on pidevalt meedias, tema maalid ripuvad riigiasutustes, lisaks tema meeletu produktiivsus. Vähesed aga teavad, et ta on lõpetanud mäetehnikumi ja pärast armeeteenistust sõitis Leningradis taksot. Oma poolvenna, graafik Henno Arraku innustusel läks ta ERKIsse metallehistöö erialale. Ometi sai temast maalikunstnik ja graafik." Nõnda on kunstiteadlane Ants Juske tabavalt kirjutanud Jüri Arrakust. Käesoleval aastal 80. juubelit tähistav kunstnik on oma loomingus välja töötanud ainult talle omased tegelaskujud. Arrak on neid ise "märkinimesteks" kutsunud ning vaataja tunneb nad ära tasapinnaliste maskilaadsete nägude järgi.

Kaardimängijad, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük