Natüürmort kõrvitsaga, Eduard Maaser Rikkalikud 1950ndate aastate alguses maalitud natüürmordid puuviljade ja lilledega toovad ikka meelde omaaegse illustreeritud stalinliku kokaraamatu maitsvast ja tervislikust toidust. Samal teemal on ühed meisterlikumad natüürmordid valminud kunstnik Elmar Kitsel. Eduard Maaser, kes on eelkõige tuntud akvarellimeistrina, lõpetas oma pikaleveninud kunstiõpingud Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis 1948. a. Alustanud oli ta aga juba 1930ndate lõpus "Pallases“. Tema õpetajateks olid Ado Vabbe, Johannes Võerahansu, Elmar Kits. Maaseri maalilaad oli asjalikum ning kuivem kui tema õpetajatel. "Natüürmort kõrvitsaga“ kujutab aknast tulvavas valguses rikkalikku natüürmorti, mille jäädvustamisel meistri pintsel jälgib asjalikult kujutatavate objektide kuju ja värvi. Tema pintsel püsib kindlalt lõuendil ning emotsioonile jääb hingamisruumi napiks, kuid samas on tulemus värvikalt meeleolukas. Töö esineb kunstniku 1977. a. näitusenimestikus nr. 13 all. 2006 Natüürmort kõrvitsaga, Eduard Maaser E-kunstisalongis Maaser Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort kõrvitsaga, Eduard Maaser E-kunstisalongis
Eduard Maaser (1916–1990)

Natüürmort kõrvitsaga

1950 Õli, lõuend. 73 x 100. Signatuurita.
Alghind: € 14000/€895, lõpphind: € 14 000/ 895
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Rikkalikud 1950ndate aastate alguses maalitud natüürmordid puuviljade ja lilledega toovad ikka meelde omaaegse illustreeritud stalinliku kokaraamatu maitsvast ja tervislikust toidust. Samal teemal on ühed meisterlikumad natüürmordid valminud kunstnik Elmar Kitsel. Eduard Maaser, kes on eelkõige tuntud akvarellimeistrina, lõpetas oma pikaleveninud kunstiõpingud Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis 1948.a. Alustanud oli ta aga juba 1930ndate lõpus "Pallases“. Tema õpetajateks olid Ado Vabbe, Johannes Võerahansu, Elmar Kits. Maaseri maalilaad oli asjalikum ning kuivem kui tema õpetajatel.

"Natüürmort kõrvitsaga“ kujutab aknast tulvavas valguses rikkalikku natüürmorti, mille jäädvustamisel meistri pintsel jälgib asjalikult kujutatavate objektide kuju ja värvi. Tema pintsel püsib kindlalt lõuendil ning emotsioonile jääb hingamisruumi napiks, kuid samas on tulemus värvikalt meeleolukas.

Töö esineb kunstniku 1977.a. näitusenimestikus nr. 13 all.Eduard Maaser (1916–1990)
Kunstnik Eduard Maaser sündis 1916. aastal Venemaal. Suri 1990. aastal Tartus.Õppis 1934–35 Pallases ning 1948. aastal lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali erialal. 1950. aastail lõi akvarelle ja õlimaale (peamiselt natüürmorte ning lille- ja maastikupilte). 1960. aastatel keskendus akvarellile, jäädvustas selles Lõuna-Eesti maastikku. Näitustel osales alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort kõrvitsaga, Eduard Maaser

Eduard Maaser (1916–1990) Natüürmort kõrvitsaga 1950 Õli, lõuend 73 x 100 Rikkalikud 1950ndate aastate alguses maalitud natüürmordid puuviljade ja lilledega toovad ikka meelde omaaegse illustreeritud stalinliku kokaraamatu maitsvast ja tervislikust toidust. Samal teemal on ühed meisterlikumad natüürmordid valminud kunstnik Elmar Kitsel. Eduard Maaser, kes on eelkõige tuntud akvarellimeistrina, lõpetas oma pikaleveninud kunstiõpingud Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis 1948.a. Alustanud oli ta aga juba 1930ndate lõpus "Pallases“. Tema õpetajateks olid Ado Vabbe, Johannes Võerahansu, Elmar Kits. Maaseri maalilaad oli asjalikum ning kuivem kui tema õpetajatel.
"Natüürmort kõrvitsaga“ kujutab aknast tulvavas valguses rikkalikku natüürmorti, mille jäädvustamisel meistri pintsel jälgib asjalikult kujutatavate objektide kuju ja värvi. Tema pintsel püsib kindlalt lõuendil ning emotsioonile jääb hingamisruumi napiks, kuid samas on tulemus värvikalt meeleolukas.
Töö esineb kunstniku 1977.a. näitusenimestikus nr. 13 all.

Natüürmort kõrvitsaga, Eduard Maaser E-kunstisalongis

Maaser Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük