Peremees ja perenaine, Eduard Maaser asus Pallasesse õppima 1934. aastal, kuid peagi tuli õpingutesse pikem vaheaeg ning lõpetamiseni jõudis kunstnik alles 1948. Kunstnik viljeles natüürmorte, lille- ja maastikupilte ning linnavaateid. Haruldasemad on Maaseri loomingus figuraalsed kompositsioonid. Käesoleval teosel on kujutatud kõrvuti istuvaid meest ja naist oma kaasaja rõivais. Tegelased on kunstniku poolt esitatud mõtlikus meeleolus, viidates tolleaegsetele keerulistele oludele, mida rõhutab omakorda ka söetehnika. Maaser tabas erakordse täpsusega end ümbritsevat keskkonda ning inimesi ning suutis kunstiliste vahenditega dokumenteerida oma kaasaega. 2005 Peremees ja perenaine, Eduard Maaser E-kunstisalongis Maaser Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Peremees ja perenaine, Eduard Maaser E-kunstisalongis
Eduard Maaser (1916–1990)

Peremees ja perenaine

U 1945 Süsi, paber. Signatuurita. Lm 109,5x72
Alghind: € €750
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Maaser asus Pallasesse õppima 1934. aastal, kuid peagi tuli õpingutesse
pikem vaheaeg ning lõpetamiseni jõudis kunstnik alles
1948. Kunstnik viljeles natüürmorte, lille- ja maastikupilte ning
linnavaateid. Haruldasemad on Maaseri loomingus figuraalsed
kompositsioonid. Käesoleval teosel on kujutatud kõrvuti istuvaid
meest ja naist oma kaasaja rõivais. Tegelased on kunstniku
poolt esitatud mõtlikus meeleolus, viidates tolleaegsetele keerulistele
oludele, mida rõhutab omakorda ka söetehnika. Maaser
tabas erakordse täpsusega end ümbritsevat keskkonda ning inimesi
ning suutis kunstiliste vahenditega dokumenteerida oma
kaasaega.Eduard Maaser (1916–1990)
Kunstnik Eduard Maaser sündis 1916. aastal Venemaal. Suri 1990. aastal Tartus.Õppis 1934–35 Pallases ning 1948. aastal lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali erialal. 1950. aastail lõi akvarelle ja õlimaale (peamiselt natüürmorte ning lille- ja maastikupilte). 1960. aastatel keskendus akvarellile, jäädvustas selles Lõuna-Eesti maastikku. Näitustel osales alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Peremees ja perenaine, Eduard

Eduard Maaser (1916–1990) Peremees ja perenaine U 1945 Süsi, paber Signatuurita Maaser asus Pallasesse õppima 1934. aastal, kuid peagi tuli õpingutessepikem vaheaeg ning lõpetamiseni jõudis kunstnik alles1948. Kunstnik viljeles natüürmorte, lille- ja maastikupilte ninglinnavaateid. Haruldasemad on Maaseri loomingus figuraalsedkompositsioonid. Käesoleval teosel on kujutatud kõrvuti istuvaidmeest ja naist oma kaasaja rõivais. Tegelased on kunstnikupoolt esitatud mõtlikus meeleolus, viidates tolleaegsetele keerulisteleoludele, mida rõhutab omakorda ka söetehnika. Maasertabas erakordse täpsusega end ümbritsevat keskkonda ning inimesining suutis kunstiliste vahenditega dokumenteerida omakaasaega.

Peremees ja perenaine, Eduard Maaser E-kunstisalongis

Maaser Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük