Rohelisel taustal II pool Paralleelselt sürrealistliku loominguga uuris Sooster ka abstraktseid vorme. 1950. aastate lõpuks jõudsid Soosteri loomingusse action paintingu võtted – paberile tilgutatud ja laiali puhutud või muul moel töödeldud värvid. Kunstiajaloolane Sirje Helme kirjutab abstraktse kunsti esile kerkimisest 1950. aastate lõpus: „Võib-olla ei oleks abstraktsest kunstist kujunenud nii olulist nähtust, kui seda poleks promootorina pidevalt innustanud Ülo Sooster, kes julgustas oma mõttekaaslasi nii Tartus kui ka Tallinnas. “ 2011 Rohelisel taustal. II pool Akt, Ülo Sooster E-kunstisalongis Sooster Ülo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rohelisel taustal. II pool Akt, Ülo Sooster E-kunstisalongis

Rohelisel taustal. II pool Akt

1959. Segatehnika, paber. Lm 26,9x19,6. Signatuuriga
Alghind: € €1600
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

Paralleelselt sürrealistliku loominguga uuris Sooster ka abstraktseid vorme. 1950. aastate lõpuks jõudsid Soosteri loomingusse action paintingu võtted – paberile tilgutatud ja laiali puhutud või muul moel töödeldud värvid. Kunstiajaloolane Sirje Helme kirjutab abstraktse kunsti esile kerkimisest 1950. aastate lõpus: „Võib-olla ei oleks abstraktsest kunstist kujunenud nii olulist nähtust, kui seda poleks promootorina pidevalt innustanud Ülo Sooster, kes julgustas oma mõttekaaslasi nii Tartus kui ka Tallinnas.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rohelisel taustal II pool

Ülo Sooster Rohelisel taustal II pool Akt 1959 Paralleelselt sürrealistliku loominguga uuris Sooster ka abstraktseid vorme. 1950. aastate lõpuks jõudsid Soosteri loomingusse action paintingu võtted – paberile tilgutatud ja laiali puhutud või muul moel töödeldud värvid. Kunstiajaloolane Sirje Helme kirjutab abstraktse kunsti esile kerkimisest 1950. aastate lõpus: „Võib-olla ei oleks abstraktsest kunstist kujunenud nii olulist nähtust, kui seda poleks promootorina pidevalt innustanud Ülo Sooster, kes julgustas oma mõttekaaslasi nii Tartus kui ka Tallinnas.“

Rohelisel taustal. II pool Akt, Ülo Sooster E-kunstisalongis

Sooster Ülo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük