Naine peegliga, Ülo Sooster Ülo Sooster tegutses alates 1950. aastast Moskvas ning tekitas sealses nõukogulikus kunstielus ärevust oma avangardistliku meelestatusega. Soosteri loomingus on mitu eri tahku ning ilmet, kuid neis kõigis on ühtne vabaduse poole püüdlemine - nii poliitiliselt kui loominguliselt. Ta esindas üheaegselt oma iseloomu ja kunstiga arginorme hülgavat mentaliteeti, kompis piire ja oli aldis uuendustele, mis torkas Nõukogude Liidu rangelt relgementeeritud kunstielus tervalt silma. Kunstniku abikaasa Lidia Serh-Sooster on oma memuaarides iseloomustanud Soosteri omanäolist temperamenti: “Rohkem kui kord seisis Ülo paduvihmas, kuulatades äikese mürinat ja vaadates välkude sähvimist. Rohkem kui kord lamas ta kuni külmumiseni paksus lumes. Ükskord sidus ta ennast ööseks puu külge kinni: ta tahtis nimelt näha kuud ja tähti läbi une. Jumal küll, mis sellele hullule kunstnikule ainult pähe ei tulnud! Ta tahtis tabada tabamatut. Ülo jooksis nagu metsloom puuris, kurvastas häälekalt möirates, et teda ei mõisteta. " Joonistus "Naine peegliga“ on valminud 1962. aastal, mis oli kunstniku elus äärmiselt pinev aeg - esinemised mitmel avalikul näitusel tõid kaasa ühiskonna pahameele ja hukkamõistu, kunstniku väljaheitmise Kunstnike Liidust. Soosteri majanduslik olukord halvenes ning tuli töötada ka varjunime all. Loomingus ta järelandmisi ei teinud ning jätkas endise visadusega. Soosteri tu¹ijoonistustes on väiksem talle omane sümbolikeel, kuid tugevamalt on tajutav kunstniku eksperimenteeriv ning mänglev loomus. Kunstnik nautis loomis- ja mõttevabadust, mida must-valged jooned ja vormid talle pakkusid. Teos pärineb Soosteri koolikaaslase Valve Janovi kogust. 2019 Naine peegliga, Ülo Sooster E-kunstisalongis Sooster Ülo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Naine peegliga, Ülo Sooster E-kunstisalongis

Naine peegliga

1962 Tu¹¹,paber. 27,1x19,1. Signatuuriga.
Alghind: € 1400€(21905.24EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Ülo Sooster tegutses alates 1950. aastast Moskvas ning tekitas sealses nõukogulikus kunstielus ärevust oma avangardistliku meelestatusega. Soosteri loomingus on mitu eri tahku ning ilmet, kuid neis kõigis on ühtne vabaduse poole püüdlemine - nii poliitiliselt kui loominguliselt. Ta esindas üheaegselt oma iseloomu ja kunstiga arginorme hülgavat mentaliteeti, kompis piire ja oli aldis uuendustele, mis torkas Nõukogude Liidu rangelt relgementeeritud kunstielus tervalt silma. Kunstniku abikaasa Lidia Serh-Sooster on oma memuaarides iseloomustanud Soosteri omanäolist temperamenti: “Rohkem kui kord seisis Ülo paduvihmas, kuulatades äikese mürinat ja vaadates välkude sähvimist. Rohkem kui kord lamas ta kuni külmumiseni paksus lumes. Ükskord sidus ta ennast ööseks puu külge kinni: ta tahtis nimelt näha kuud ja tähti läbi une. Jumal küll, mis sellele hullule kunstnikule ainult pähe ei tulnud! Ta tahtis tabada tabamatut. Ülo jooksis nagu metsloom puuris, kurvastas häälekalt möirates, et teda ei mõisteta."
Joonistus "Naine peegliga“ on valminud 1962.aastal, mis oli kunstniku elus äärmiselt pinev aeg - esinemised mitmel avalikul näitusel tõid kaasa ühiskonna pahameele ja hukkamõistu, kunstniku väljaheitmise Kunstnike Liidust. Soosteri majanduslik olukord halvenes ning tuli töötada ka varjunime all. Loomingus ta järelandmisi ei teinud ning jätkas endise visadusega. Soosteri tu¹ijoonistustes on väiksem talle omane sümbolikeel, kuid tugevamalt on tajutav kunstniku eksperimenteeriv ning mänglev loomus. Kunstnik nautis loomis- ja mõttevabadust, mida must-valged jooned ja vormid talle pakkusid. Teos pärineb Soosteri koolikaaslase Valve Janovi kogust.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naine peegliga, Ülo Sooster

Ülo Sooster Naine peegliga 1962 Tu¹¹,paber 27,1x19,1 Ülo Sooster tegutses alates 1950. aastast Moskvas ning tekitas sealses nõukogulikus kunstielus ärevust oma avangardistliku meelestatusega. Soosteri loomingus on mitu eri tahku ning ilmet, kuid neis kõigis on ühtne vabaduse poole püüdlemine - nii poliitiliselt kui loominguliselt. Ta esindas üheaegselt oma iseloomu ja kunstiga arginorme hülgavat mentaliteeti, kompis piire ja oli aldis uuendustele, mis torkas Nõukogude Liidu rangelt relgementeeritud kunstielus tervalt silma. Kunstniku abikaasa Lidia Serh-Sooster on oma memuaarides iseloomustanud Soosteri omanäolist temperamenti: “Rohkem kui kord seisis Ülo paduvihmas, kuulatades äikese mürinat ja vaadates välkude sähvimist. Rohkem kui kord lamas ta kuni külmumiseni paksus lumes. Ükskord sidus ta ennast ööseks puu külge kinni: ta tahtis nimelt näha kuud ja tähti läbi une. Jumal küll, mis sellele hullule kunstnikule ainult pähe ei tulnud! Ta tahtis tabada tabamatut. Ülo jooksis nagu metsloom puuris, kurvastas häälekalt möirates, et teda ei mõisteta."Joonistus "Naine peegliga“ on valminud 1962.aastal, mis oli kunstniku elus äärmiselt pinev aeg - esinemised mitmel avalikul näitusel tõid kaasa ühiskonna pahameele ja hukkamõistu, kunstniku väljaheitmise Kunstnike Liidust. Soosteri majanduslik olukord halvenes ning tuli töötada ka varjunime all. Loomingus ta järelandmisi ei teinud ning jätkas endise visadusega. Soosteri tu¹ijoonistustes on väiksem talle omane sümbolikeel, kuid tugevamalt on tajutav kunstniku eksperimenteeriv ning mänglev loomus. Kunstnik nautis loomis- ja mõttevabadust, mida must-valged jooned ja vormid talle pakkusid. Teos pärineb Soosteri koolikaaslase Valve Janovi kogust.

Naine peegliga, Ülo Sooster E-kunstisalongis

Sooster Ülo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük