Tallinna vaade Toomkirikuga, Olav Kunstnikutee alguses väljendas noor Maran end läbi avangardsete suundade: tema loomingus tulid esile abstraktne ning sürreaalne maailmatunnetus. 1960. aastate lõpus toimus kunstniku maailmavaates pööre ning ta hakkas maastikke ja igapäevaesemeid võimalikult natuuritruult kujutama. Kunstiajaloolane Anu Liivak on seda kirjeldanud nii: "Nagu vaikelu läbi aegade, nii tegeleb ka Marani looming inimese ja inimlike probleemidega, inimest ennast kujutamata /. . . / Sama kehtib ka linnamiljöö kohta. Mõlemad on Marani teostes märgistatud ühest sügavalt inimlikust mõõtmest, mis suures osas kattub mõistega "kodu". " Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Tallinna vaade Toomkirikuga, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tallinna vaade Toomkirikuga, Olav Maran E-kunstisalongis

Tallinna vaade Toomkirikuga

1984 Õli, papp. Signatuuriga. 38 x 40
Alghind: € €800, lõpphind: € 800
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

Kunstnikutee alguses väljendas noor Maran end läbi avangardsete suundade: tema loomingus tulid esile abstraktne ning sürreaalne maailmatunnetus.
1960. aastate lõpus toimus kunstniku maailmavaates pööre ning ta hakkas maastikke ja igapäevaesemeid võimalikult natuuritruult kujutama.
Kunstiajaloolane Anu Liivak on seda kirjeldanud nii: "Nagu vaikelu läbi aegade, nii tegeleb ka Marani looming inimese ja inimlike probleemidega, inimest ennast kujutamata /.../ Sama kehtib ka linnamiljöö kohta. Mõlemad on Marani teostes märgistatud ühest sügavalt inimlikust mõõtmest, mis suures osas kattub mõistega "kodu"."Olav Maran
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tallinna vaade Toomkirikuga, Olav

Olav Maran Tallinna vaade Toomkirikuga 1984 Õli, papp Signatuuriga Kunstnikutee alguses väljendas noor Maran end läbi avangardsete suundade: tema loomingus tulid esile abstraktne ning sürreaalne maailmatunnetus. 1960. aastate lõpus toimus kunstniku maailmavaates pööre ning ta hakkas maastikke ja igapäevaesemeid võimalikult natuuritruult kujutama.Kunstiajaloolane Anu Liivak on seda kirjeldanud nii: "Nagu vaikelu läbi aegade, nii tegeleb ka Marani looming inimese ja inimlike probleemidega, inimest ennast kujutamata /.../ Sama kehtib ka linnamiljöö kohta. Mõlemad on Marani teostes märgistatud ühest sügavalt inimlikust mõõtmest, mis suures osas kattub mõistega "kodu"."

Tallinna vaade Toomkirikuga, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük