Tulbid koos nartsissidega, Olav Tartus sündinud ning Eesti Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Maran on kunstnikuna tegev olnud rohkem kui viis aastakümmet. Kunstiajaloolane Tiina Nurk on kirjutanud: "O. Marani kõigist töödest ilmneb valitud motiivi väga süvenenud ja tähelepanelik uurimine, mille eesmärgiks on tungida selle värvi ja vormi olemusse. /. . . / Suure huviga maalib O. Maran lilli. Ta eelistab lopsakaid ja värvikaid õisi ja seob vahel kimbuks üllatavaid värvikooskõlasid, millega teravdab kirkaid toone veelgi enam. Lill ei ole kunstnikule mitte niivõrd osake loodusest, kuivõrd vahend proovida mitmesuguseid värvi, vormi ja valguse mõjusid. " Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Tulbid koos nartsissidega, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tulbid koos nartsissidega, Olav Maran E-kunstisalongis

Tulbid koos nartsissidega

1982 Õli, lõuend. Signatuuriga. 65x54
Alghind: € 1 300
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Tartus sündinud ning Eesti Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud
Maran on kunstnikuna tegev olnud rohkem kui viis aastakümmet.
Kunstiajaloolane Tiina Nurk on kirjutanud: "O.
Marani kõigist töödest ilmneb valitud motiivi väga süvenenud
ja tähelepanelik uurimine, mille eesmärgiks on tungida selle
värvi ja vormi olemusse. /.../ Suure huviga maalib O. Maran
lilli. Ta eelistab lopsakaid ja värvikaid õisi ja seob vahel kimbuks
üllatavaid värvikooskõlasid, millega teravdab kirkaid toone
veelgi enam. Lill ei ole kunstnikule mitte niivõrd osake loodusest,
kuivõrd vahend proovida mitmesuguseid värvi, vormi ja
valguse mõjusid."Olav Maran
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tulbid koos nartsissidega, Olav

Olav Maran Tulbid koos nartsissidega 1982 Õli, lõuend Signatuuriga Tartus sündinud ning Eesti Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanudMaran on kunstnikuna tegev olnud rohkem kui viis aastakümmet.Kunstiajaloolane Tiina Nurk on kirjutanud: "O.Marani kõigist töödest ilmneb valitud motiivi väga süvenenudja tähelepanelik uurimine, mille eesmärgiks on tungida sellevärvi ja vormi olemusse. /.../ Suure huviga maalib O. Maranlilli. Ta eelistab lopsakaid ja värvikaid õisi ja seob vahel kimbuksüllatavaid värvikooskõlasid, millega teravdab kirkaid tooneveelgi enam. Lill ei ole kunstnikule mitte niivõrd osake loodusest,kuivõrd vahend proovida mitmesuguseid värvi, vormi javalguse mõjusid."

Tulbid koos nartsissidega, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük