Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Kunstiõpingud algasid Vallimäe-Margil 1943. aastal Pallases ja jätkusid aasta hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille ta lõpetas 1949. aastal. Noore kunstniku peamised õpetajad olid Ado Vabbe ja Elmar Kits, kelle juhendamisel sai temast juba õpingute ajal paljulubav portretist. Hiljem lisandusid Vallimäe-Margi loomingusse ka maastiku- ja linnavaated ning figuurikompositsioonid, kuid portree vallas saavutas kunstnik siiski erakordse originaalsuse. Ka käesolevat kompositsiooni saab vaadelda kui grupiportreed, kus ilmneb kunstniku suurepärane oskus emotsioone vahetult kujutada - imestunud, uudishimulikud ning põnevil lapsenäod Tartu Ülikooli zooloogiamuuseumi külastusel on tõelisuse poeesia maalikunstis. 2001 Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Vallimäe-Mark Lüüdia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Zooloogiamuuseumis

1958 Õli,lõuend. 105,5 x 140. Signatuuriga.
Alghind: € €2700
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Kunstiõpingud algasid Vallimäe-Margil 1943. aastal Pallases ja jätkusid aasta hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille ta lõpetas 1949. aastal. Noore kunstniku peamised õpetajad olid Ado Vabbe ja Elmar Kits, kelle juhendamisel sai temast juba õpingute ajal paljulubav portretist. Hiljem lisandusid Vallimäe-Margi loomingusse ka maastiku- ja linnavaated ning figuurikompositsioonid, kuid portree vallas saavutas kunstnik siiski erakordse originaalsuse. Ka käesolevat kompositsiooni saab vaadelda kui grupiportreed, kus ilmneb kunstniku suurepärane oskus emotsioone vahetult kujutada - imestunud, uudishimulikud ning põnevil lapsenäod Tartu Ülikooli zooloogiamuuseumi külastusel on tõelisuse poeesia maalikunstis.Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004)
Maalikunstnik sündis 1925. aastal Tartus. Suri 2004. aastal. Õppis 1943-1944 "Pallases" ja aastast 1944 Tartu Riiklikus Kunstiistituudis, lõpetas selle 1949. aastal. Kunstnike Liidu liige aastast 1957. Näitustel osalenud alates 1956. aastast.Viljelenud portreed, maastiku- ja aktimaali, figuurikompositsiooni ja linnavaadet. Teinud ka lasteraamatutele illustratsioone, milles ühendanud muinasjutumaailma poeesia õnnestunult tõelisusega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004) Zooloogiamuuseumis 1958 Õli,lõuend 105,5 x 140 Kunstiõpingud algasid Vallimäe-Margil 1943. aastal Pallases ja jätkusid aasta hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille ta lõpetas 1949. aastal. Noore kunstniku peamised õpetajad olid Ado Vabbe ja Elmar Kits, kelle juhendamisel sai temast juba õpingute ajal paljulubav portretist. Hiljem lisandusid Vallimäe-Margi loomingusse ka maastiku- ja linnavaated ning figuurikompositsioonid, kuid portree vallas saavutas kunstnik siiski erakordse originaalsuse. Ka käesolevat kompositsiooni saab vaadelda kui grupiportreed, kus ilmneb kunstniku suurepärane oskus emotsioone vahetult kujutada - imestunud, uudishimulikud ning põnevil lapsenäod Tartu Ülikooli zooloogiamuuseumi külastusel on tõelisuse poeesia maalikunstis.

Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Vallimäe-Mark Lüüdia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük