Kallad, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Lüüdia Vallimäe-Margi elu oli juba varasest lapsepõlvest ümbritsetud kunsti ja kultuuriga. Ta sündis keeleteadlase Julius Margi ning skulptor Kristine Mei perekonnas, kelle juures olid sagedaseks külaliseks siinse vaimuelu kõrgkiht alates Gustav Suitsust kuni esimeste pallaslasteni. Vallimäe-Mark omandas kunstihariduse aastatel 1943-1944 Pallases ja seejärel kuni 1949. aastani Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, kus enim mõju tema loomingule avaldasid õppejõud Ado Vabbe ja Elmar Kits. Vallimäe-Mark pööras oma loomingus võrdset tähelepanu nii tehnilisele meisterlikkusele kui ka kunstiteose esteetilistele väärtustele. Ta pidas oluliseks värviharmooniaid, mida on kõrgelt hinnanud ka kunstikriitikud. Lisaks on tunnustatud Vallimäe-Margi tundlikku maalipeenust, romantilist maailmavaadet ning lüürilist loodustaju. 1950-ndate keskpaigast muutusid tema maalid dekoratiivsemaks ning ühes sellega ka vormid lakoonilisemaks. Eriline rõhuasetus langes kontuuridele, nähtav on tugev joonistlik alge ja nüansseeritud koloriit. 1970ndateks, kust pärineb ka antud teos "Kallad", oli kunstnikul välja kujunenud selge joonega piiritletud kujunditega maalilaad, kus olulist rolli ruumilisuse edasiandmiseks mängis valgus. 2001 Kallad, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Vallimäe-Mark Lüüdia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kallad, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Kallad

1975 Gua¹¹, paber lm 28,5 x 23,5. Signatuuriga
Alghind: € 600, lõpphind: € 620
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Lüüdia Vallimäe-Margi elu oli juba varasest lapsepõlvest ümbritsetud kunsti ja kultuuriga. Ta sündis keeleteadlase Julius Margi ning skulptor Kristine Mei perekonnas, kelle juures olid sagedaseks külaliseks siinse vaimuelu kõrgkiht alates Gustav Suitsust kuni esimeste pallaslasteni. Vallimäe-Mark omandas kunstihariduse aastatel 1943-1944 Pallases ja seejärel kuni 1949. aastani Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, kus enim mõju tema loomingule avaldasid õppejõud Ado Vabbe ja Elmar Kits.
Vallimäe-Mark pööras oma loomingus võrdset tähelepanu nii tehnilisele meisterlikkusele kui ka kunstiteose esteetilistele väärtustele. Ta pidas oluliseks värviharmooniaid, mida on kõrgelt hinnanud ka kunstikriitikud. Lisaks on tunnustatud Vallimäe-Margi tundlikku maalipeenust, romantilist maailmavaadet ning lüürilist loodustaju.
1950-ndate keskpaigast muutusid tema maalid dekoratiivsemaks ning ühes sellega ka vormid lakoonilisemaks. Eriline rõhuasetus langes kontuuridele, nähtav on tugev joonistlik alge ja nüansseeritud koloriit. 1970ndateks, kust pärineb ka antud teos "Kallad", oli kunstnikul välja kujunenud selge joonega piiritletud kujunditega maalilaad, kus olulist rolli ruumilisuse edasiandmiseks mängis valgus.Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004)
Maalikunstnik sündis 1925. aastal Tartus. Suri 2004. aastal. Õppis 1943-1944 "Pallases" ja aastast 1944 Tartu Riiklikus Kunstiistituudis, lõpetas selle 1949. aastal. Kunstnike Liidu liige aastast 1957. Näitustel osalenud alates 1956. aastast.Viljelenud portreed, maastiku- ja aktimaali, figuurikompositsiooni ja linnavaadet. Teinud ka lasteraamatutele illustratsioone, milles ühendanud muinasjutumaailma poeesia õnnestunult tõelisusega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kallad, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004) Kallad 1975 Gua¹¹, paber lm 28,5 x 23,5 Signatuuriga Alghind: € 600, lõpphind: € 620 27 Lüüdia Vallimäe-Margi elu oli juba varasest lapsepõlvest ümbritsetud kunsti ja kultuuriga. Ta sündis keeleteadlase Julius Margi ning skulptor Kristine Mei perekonnas, kelle juures olid sagedaseks külaliseks siinse vaimuelu kõrgkiht alates Gustav Suitsust kuni esimeste pallaslasteni. Vallimäe-Mark omandas kunstihariduse aastatel 1943-1944 Pallases ja seejärel kuni 1949. aastani Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, kus enim mõju tema loomingule avaldasid õppejõud Ado Vabbe ja Elmar Kits. Vallimäe-Mark pööras oma loomingus võrdset tähelepanu nii tehnilisele meisterlikkusele kui ka kunstiteose esteetilistele väärtustele. Ta pidas oluliseks värviharmooniaid, mida on kõrgelt hinnanud ka kunstikriitikud. Lisaks on tunnustatud Vallimäe-Margi tundlikku maalipeenust, romantilist maailmavaadet ning lüürilist loodustaju. 1950-ndate keskpaigast muutusid tema maalid dekoratiivsemaks ning ühes sellega ka vormid lakoonilisemaks. Eriline rõhuasetus langes kontuuridele, nähtav on tugev joonistlik alge ja nüansseeritud koloriit. 1970ndateks, kust pärineb ka antud teos "Kallad", oli kunstnikul välja kujunenud selge joonega piiritletud kujunditega maalilaad, kus olulist rolli ruumilisuse edasiandmiseks mängis valgus.

Kallad, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Vallimäe-Mark Lüüdia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük