Päevalilled vaasis II pool Lüüdia Vallimäe-Mark kasvas üles kunstimeelses keskkonnas, nii tema ema kui tädid, Lydia ja Natalie Mei, olid tunnustatud kunstnikud. Vallimäe-Mark omandas kunstihariduse "Pallases“ aastatel 1934-1944 ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1949. aastal. Tema loomingu ühe kaalukama osa moodustavad portreed, kuid ta on viljelenud ka maastiku-, lille- ja aktimaali, figuurikompositsiooni ja linnavaadet. Varasematele teostele on iseloomulikud realistlik käsitluslaad ja peen pintslikiri. 1950. aastate keskpaigast on maalid dekoratiivsemad, tajutav on tugev joonistuslik alge ja nüansseeritud koloriit. "Lilled“ on maalitud tumedates toonides, kus kuus länguvajunud päevalille vaasis on asetatud aknalauale. Motiiv ja värv kõnelevad pallaslikust koolist, kus tähelepanu on pööratud ka varjule ja valgusele. 2001 Päevalilled vaasis. II pool Kunstnik Silvia Jõgeveri portree, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Vallimäe-Mark Lüüdia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Päevalilled vaasis. II pool Kunstnik Silvia Jõgeveri portree, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Päevalilled vaasis. II pool Kunstnik Silvia Jõgeveri portree

1940. aastad Õli, vineer 35,2 x 44
Alghind: € 7500/€479, lõpphind: € 20 000/ 1 278
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Lüüdia Vallimäe-Mark kasvas üles kunstimeelses keskkonnas, nii tema ema kui tädid, Lydia ja Natalie Mei, olid tunnustatud kunstnikud. Vallimäe-Mark omandas kunstihariduse "Pallases“ aastatel 1934-1944 ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1949. aastal. Tema loomingu ühe kaalukama osa moodustavad portreed, kuid ta on viljelenud ka maastiku-, lille- ja aktimaali, figuurikompositsiooni ja linnavaadet. Varasematele teostele on iseloomulikud realistlik käsitluslaad ja peen pintslikiri. 1950. aastate keskpaigast on maalid dekoratiivsemad, tajutav on tugev joonistuslik alge ja nüansseeritud koloriit. "Lilled“ on maalitud tumedates toonides, kus kuus länguvajunud päevalille vaasis on asetatud aknalauale. Motiiv ja värv kõnelevad pallaslikust koolist, kus tähelepanu on pööratud ka varjule ja valgusele.Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004)
Maalikunstnik sündis 1925. aastal Tartus. Suri 2004. aastal. Õppis 1943-1944 "Pallases" ja aastast 1944 Tartu Riiklikus Kunstiistituudis, lõpetas selle 1949. aastal. Kunstnike Liidu liige aastast 1957. Näitustel osalenud alates 1956. aastast.Viljelenud portreed, maastiku- ja aktimaali, figuurikompositsiooni ja linnavaadet. Teinud ka lasteraamatutele illustratsioone, milles ühendanud muinasjutumaailma poeesia õnnestunult tõelisusega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Päevalilled vaasis II pool

Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004) Päevalilled vaasis II pool Kunstnik Silvia Jõgeveri portree 1940 Lüüdia Vallimäe-Mark kasvas üles kunstimeelses keskkonnas, nii tema ema kui tädid, Lydia ja Natalie Mei, olid tunnustatud kunstnikud. Vallimäe-Mark omandas kunstihariduse "Pallases“ aastatel 1934-1944 ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1949. aastal. Tema loomingu ühe kaalukama osa moodustavad portreed, kuid ta on viljelenud ka maastiku-, lille- ja aktimaali, figuurikompositsiooni ja linnavaadet. Varasematele teostele on iseloomulikud realistlik käsitluslaad ja peen pintslikiri. 1950. aastate keskpaigast on maalid dekoratiivsemad, tajutav on tugev joonistuslik alge ja nüansseeritud koloriit. "Lilled“ on maalitud tumedates toonides, kus kuus länguvajunud päevalille vaasis on asetatud aknalauale. Motiiv ja värv kõnelevad pallaslikust koolist, kus tähelepanu on pööratud ka varjule ja valgusele.

Päevalilled vaasis. II pool Kunstnik Silvia Jõgeveri portree, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Vallimäe-Mark Lüüdia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük