Daaliad, Kristjan Teder E-kunstisalongis Kristjan Teder kuulus kunstikooli Pallas esimeste õpilaste hulka, kuhu ta astus 1919. aastal. Ühtlasi käis ta end täiendamas Saksamaal ja Prantsusmaal. Tugevama jälje tema isikupärase maalilaadi kujunemisele jättis viibimine Pariisis aastatel 1926-1928, kus ta esines oma töödega mitmete galeriide näitustel ning võttis osa ka kaasaegse Euroopa kunsti rändnäitusest Kagu- ja Ida-Aasia linnades. "Talupoeglike esivanemate pärandatud maa-armastuse ning euroopaliku kunstikultuuri ühendusest kujunes Kristjan Tedre kunstnikuisiksus," kirjutas 1970. aastal kunstiloolane Jüri Keevallik. Kui Kristjan Teder pöördus oma reisilt tagasi Tartusse, sattus ta suurtesse majanduslikesse raskustesse. Sellest tingituna pidi kunstnik hakkama elatist teenima põllu- ja aiatööga, kuid ometigi leidis aega ka maalimiseks. 1928. aastast peale kuulus ta Eesti Kujutavate Kunstnike Keskühingu liikmeskonda. Ta esines pidevalt oma töödega nii ühingu kui ka üldistel kunstinäitustel Eestis ja välismaal. Tedre kaks eriala lõid omavahel suurepärase sümbioosi, nii et lillemaalist sai kunstniku üks põhilisi erialasid. Ta tunnetas hästi lillede vormi ning värvi. 1930ndate teisel poolel kunstniku palett helenes, askeetliku tõsise tumeduse vahetas välja elurõõmus ja kirgas põhitoon. "Daaliad" on hea näide kunstniku II maailmasõja aegsest loomingust, kus ta keskendus ruumilisuse esiletoomisele ning valguse ja varjuga modelleerimisele. Seda kõike ilmestab kodune õhustik ning lilleõite erk koloriit. Kuigi Kristjan Tedre lillemaalid on sügavalt realistlikud, suutis ta need muuta niivõrd omanäoliseks, et tema maalikäekirja ei ole võimalik segi ajada ühegi teise lillemaali viljeleva kunstnikuga. 2000 Daaliad, Kristjan Teder E-kunstisalongis Teder Kristjan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Daaliad, Kristjan Teder E-kunstisalongis
Kristjan Teder (1901–1960)

Daaliad

1943 Õli, vineer 60 x 73. Signatuuriga
Alghind: € 2600, lõpphind: € 4 600
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Kristjan Teder kuulus kunstikooli Pallas esimeste õpilaste hulka, kuhu ta astus 1919. aastal. Ühtlasi käis ta end täiendamas Saksamaal ja Prantsusmaal. Tugevama jälje tema isikupärase maalilaadi kujunemisele jättis viibimine Pariisis aastatel 1926-1928, kus ta esines oma töödega mitmete galeriide näitustel ning võttis osa ka kaasaegse Euroopa kunsti rändnäitusest Kagu- ja Ida-Aasia linnades. "Talupoeglike esivanemate pärandatud maa-armastuse ning euroopaliku kunstikultuuri ühendusest kujunes Kristjan Tedre kunstnikuisiksus," kirjutas 1970. aastal kunstiloolane Jüri Keevallik.
Kui Kristjan Teder pöördus oma reisilt tagasi Tartusse, sattus ta suurtesse majanduslikesse raskustesse. Sellest tingituna pidi kunstnik hakkama elatist teenima põllu- ja aiatööga, kuid ometigi leidis aega ka maalimiseks. 1928. aastast peale kuulus ta Eesti Kujutavate Kunstnike Keskühingu liikmeskonda. Ta esines pidevalt oma töödega nii ühingu kui ka üldistel kunstinäitustel Eestis ja välismaal.
Tedre kaks eriala lõid omavahel suurepärase sümbioosi, nii et lillemaalist sai kunstniku üks põhilisi erialasid. Ta tunnetas hästi lillede vormi ning värvi. 1930ndate teisel poolel kunstniku palett helenes, askeetliku tõsise tumeduse vahetas välja elurõõmus ja kirgas põhitoon.
"Daaliad" on hea näide kunstniku II maailmasõja aegsest loomingust, kus ta keskendus ruumilisuse esiletoomisele ning valguse ja varjuga modelleerimisele. Seda kõike ilmestab kodune õhustik ning lilleõite erk koloriit. Kuigi Kristjan Tedre lillemaalid on sügavalt realistlikud, suutis ta need muuta niivõrd omanäoliseks, et tema maalikäekirja ei ole võimalik segi ajada ühegi teise lillemaali viljeleva kunstnikuga.Kristjan Teder (1901–1960)
Maalikunstnik Kristjan Teder sündis 1901. aastal Tartumaal. Suri 1960. aastal Tartus. Pärast Otepää progümnaasiumi lõpetamist õppis Teder aastatel 1917–1922 Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis ja samaaegselt ka 1919–1925 Pallases Konrad Mäe juures ning 1933–1934 Ado Vabbe juures. 1926–1928 aastatel õppis Pariisis V. ©uhhajevi eraakadeemias.Kuulus alates 1927. aastast EKKKÜ-sse ning 1945. aastast Eesti Kunstnike Liitu. Osales näitustel alates 1922. aastast. Viljeles peamiselt lillemaali, vähemal määral ka maastiku-, portree- ja olustikumaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Daaliad, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Kristjan Teder (1901–1960) Daaliad 1943 Õli, vineer 60 x 73 Signatuuriga Alghind: € 2600, lõpphind: € 4 600 27 Kristjan Teder kuulus kunstikooli Pallas esimeste õpilaste hulka, kuhu ta astus 1919. aastal. Ühtlasi käis ta end täiendamas Saksamaal ja Prantsusmaal. Tugevama jälje tema isikupärase maalilaadi kujunemisele jättis viibimine Pariisis aastatel 1926-1928, kus ta esines oma töödega mitmete galeriide näitustel ning võttis osa ka kaasaegse Euroopa kunsti rändnäitusest Kagu- ja Ida-Aasia linnades. "Talupoeglike esivanemate pärandatud maa-armastuse ning euroopaliku kunstikultuuri ühendusest kujunes Kristjan Tedre kunstnikuisiksus," kirjutas 1970. aastal kunstiloolane Jüri Keevallik.Kui Kristjan Teder pöördus oma reisilt tagasi Tartusse, sattus ta suurtesse majanduslikesse raskustesse. Sellest tingituna pidi kunstnik hakkama elatist teenima põllu- ja aiatööga, kuid ometigi leidis aega ka maalimiseks. 1928. aastast peale kuulus ta Eesti Kujutavate Kunstnike Keskühingu liikmeskonda. Ta esines pidevalt oma töödega nii ühingu kui ka üldistel kunstinäitustel Eestis ja välismaal.Tedre kaks eriala lõid omavahel suurepärase sümbioosi, nii et lillemaalist sai kunstniku üks põhilisi erialasid. Ta tunnetas hästi lillede vormi ning värvi. 1930ndate teisel poolel kunstniku palett helenes, askeetliku tõsise tumeduse vahetas välja elurõõmus ja kirgas põhitoon. "Daaliad" on hea näide kunstniku II maailmasõja aegsest loomingust, kus ta keskendus ruumilisuse esiletoomisele ning valguse ja varjuga modelleerimisele. Seda kõike ilmestab kodune õhustik ning lilleõite erk koloriit. Kuigi Kristjan Tedre lillemaalid on sügavalt realistlikud, suutis ta need muuta niivõrd omanäoliseks, et tema maalikäekirja ei ole võimalik segi ajada ühegi teise lillemaali viljeleva kunstnikuga.

Daaliad, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Teder Kristjan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük