Pojengid, Kristjan Teder E-kunstisalongis Kristjan Teder on pallaslane, kes kuulub lahutamatult sellesse koolkonda, kuigi ta kooli lõpudiplomini ei jõudnud. Peale enesetäiendamise reisi Pariisi 1926-28 otsustas kunstnik püsivama sissetulekuga aedniku elukutse kasuks, kuna pere tahtis toitmist. Maalimist Teder aga ei jätnud ning nii elasid need kaks ametit temas kõrvuti, täiendades teineteist. Aedniku amet pakkus kunstnikust Tedrele pidevalt maalimiseainest, kas oli see enda haritud õiteehtes koduaed, või siis seal kasvanud lilled. Teder on kindlasti üks nimekamaid lillemaalijaid eesti kunstis. Ta on portreteerinud väga erinevaid lilli alates varakevadistest tulpidest ja nartsissidest, lõpetades sügiseste kirevate astrite ja krüsanteemidega. 2000 Pojengid, Kristjan Teder E-kunstisalongis Teder Kristjan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pojengid, Kristjan Teder E-kunstisalongis
Kristjan Teder (1901–1960)

Pojengid

1951 Õli, lõuend. Signatuuriga. 66 x 82
Alghind: € 32500/€2077, lõpphind: € 41 000/ 2 620
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Kristjan Teder on pallaslane, kes kuulub lahutamatult sellesse koolkonda, kuigi ta kooli lõpudiplomini ei jõudnud. Peale enesetäiendamise reisi Pariisi 1926-28 otsustas kunstnik püsivama sissetulekuga aedniku elukutse kasuks, kuna pere tahtis toitmist. Maalimist Teder aga ei jätnud ning nii elasid need kaks ametit temas kõrvuti, täiendades teineteist. Aedniku amet pakkus kunstnikust Tedrele pidevalt maalimiseainest, kas oli see enda haritud õiteehtes koduaed, või siis seal kasvanud lilled. Teder on kindlasti üks nimekamaid lillemaalijaid eesti kunstis. Ta on portreteerinud väga erinevaid lilli alates varakevadistest tulpidest ja nartsissidest, lõpetades sügiseste kirevate astrite ja krüsanteemidega.Kristjan Teder (1901–1960)
Maalikunstnik Kristjan Teder sündis 1901. aastal Tartumaal. Suri 1960. aastal Tartus. Pärast Otepää progümnaasiumi lõpetamist õppis Teder aastatel 1917–1922 Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis ja samaaegselt ka 1919–1925 Pallases Konrad Mäe juures ning 1933–1934 Ado Vabbe juures. 1926–1928 aastatel õppis Pariisis V. ©uhhajevi eraakadeemias.Kuulus alates 1927. aastast EKKKÜ-sse ning 1945. aastast Eesti Kunstnike Liitu. Osales näitustel alates 1922. aastast. Viljeles peamiselt lillemaali, vähemal määral ka maastiku-, portree- ja olustikumaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pojengid, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Kristjan Teder (1901–1960) Pojengid 1951 Õli, lõuend Signatuuriga Kristjan Teder on pallaslane, kes kuulub lahutamatult sellesse koolkonda, kuigi ta kooli lõpudiplomini ei jõudnud. Peale enesetäiendamise reisi Pariisi 1926-28 otsustas kunstnik püsivama sissetulekuga aedniku elukutse kasuks, kuna pere tahtis toitmist. Maalimist Teder aga ei jätnud ning nii elasid need kaks ametit temas kõrvuti, täiendades teineteist. Aedniku amet pakkus kunstnikust Tedrele pidevalt maalimiseainest, kas oli see enda haritud õiteehtes koduaed, või siis seal kasvanud lilled. Teder on kindlasti üks nimekamaid lillemaalijaid eesti kunstis. Ta on portreteerinud väga erinevaid lilli alates varakevadistest tulpidest ja nartsissidest, lõpetades sügiseste kirevate astrite ja krüsanteemidega.

Pojengid, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Teder Kristjan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük