Langemine, Malle Leis E-kunstisalongis Malle Leisi kohta on viimase poole sajandi jooksul kirjutatud kümneid kunstiarvustusi- ja artikleid, kus tema loomingut iseloomustatakse kord intrigeeriva ja bravuursena, kord jälle naiseliku ja malbena. Kunstiajaloolises kontekstis on Malle Leis vaieldamatult üks 1960. aastate avangardi juhtfiguure. Kunstiõpinguid alustas ta Tartus, kuid jätkas ERKI-s, mille lõpetas 1967. aastal lavakujunduse alal. Malle Leis on viljelenud klassikalisi ¾anre - lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurkompositsiooni ja portreed. Kunstniku maalide mõju seisneb eelkõige selgepiirilistes erksates värvipindades. Maalil "Langemine“ nähtub kunstikule omane laad, kus puhtas lokaalvärvis tume foon toob esile nii elava kui ka elutu, luues dekoratiivselt kauni kujundi. 2007 Langemine, Malle Leis E-kunstisalongis Leis Malle
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Langemine, Malle Leis E-kunstisalongis
Malle Leis (1940–2017)

Langemine

1999 Õli, lõuend 90 x 90
Alghind: € 45000/€2876
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Malle Leisi kohta on viimase poole sajandi jooksul kirjutatud kümneid kunstiarvustusi- ja artikleid, kus tema loomingut iseloomustatakse kord intrigeeriva ja bravuursena, kord jälle naiseliku ja malbena. Kunstiajaloolises kontekstis on Malle Leis vaieldamatult üks 1960. aastate avangardi juhtfiguure. Kunstiõpinguid alustas ta Tartus, kuid jätkas ERKI-s, mille lõpetas 1967. aastal lavakujunduse alal. Malle Leis on viljelenud klassikalisi ¾anre - lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurkompositsiooni ja portreed. Kunstniku maalide mõju seisneb eelkõige selgepiirilistes erksates värvipindades. Maalil "Langemine“ nähtub kunstikule omane laad, kus puhtas lokaalvärvis tume foon toob esile nii elava kui ka elutu, luues dekoratiivselt kauni kujundi.Malle Leis (1940–2017)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1940, suri 2017. aastal. Lõpetas 1958 Pärnu 2. KK-i. Õppis 1958–1961 Tartu Kunstikoolis, aastast 1961 metallehistööerialal ERKI-s, lõpetas selle 1967 lavakujunduse alal. Viljelenud klassikalisi ¾anre – lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, mille lahenduses kasutanud uudseid võtteid. Vaba ja fragmentaarse ülesehitusega pildid rajanevad selgepiiriliste erksate värvipindade mõjul, üksikosad on maalitud täpselt ja plastiliselt, leidub assotsiatiivseid motiive. Loonud kõrvu õlimaalidega palju akvarelle. Graafikuna hakkas 1970. aastail järjekindlalt rakendama uudset tehnikat serigraafiat.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Langemine, Malle Leis E-kunstisalongis

Malle Leis (1940–2017) Langemine 1999 Õli, lõuend 90 x 90 Alghind: € 45000/€2876 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Malle Leisi kohta on viimase poole sajandi jooksul kirjutatud kümneid kunstiarvustusi- ja artikleid, kus tema loomingut iseloomustatakse kord intrigeeriva ja bravuursena, kord jälle naiseliku ja malbena. Kunstiajaloolises kontekstis on Malle Leis vaieldamatult üks 1960. aastate avangardi juhtfiguure. Kunstiõpinguid alustas ta Tartus, kuid jätkas ERKI-s, mille lõpetas 1967. aastal lavakujunduse alal. Malle Leis on viljelenud klassikalisi ¾anre - lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurkompositsiooni ja portreed. Kunstniku maalide mõju seisneb eelkõige selgepiirilistes erksates värvipindades. Maalil "Langemine“ nähtub kunstikule omane laad, kus puhtas lokaalvärvis tume foon toob esile nii elava kui ka elutu, luues dekoratiivselt kauni kujundi.

Langemine, Malle Leis E-kunstisalongis

Leis Malle
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük