Rästa tänav V, Malle "/…/ Malle Leis oli väga detailitruu. Teda köitis valitud objekt ise, mitte eneseväljendus valitud objekti kaudu. Malle Leis hakkas täishäälses värvikeeles kujutatut ülistama. Tema piltide ilu oli ja on erutav,“ kirjutab Martti Soosaar Leisi eristumisest tema põlvkonna kunstnikest pärast kunstiõpingute lõpetamist. 1991. aastal ostis Leis teda eriliselt lummanud kaskedega maali, mille autor oli Läti tuntud kunstnik Vilhelms Purvitis. Sellest ajast peale on Leisi maastikumaalidel läbivalt kujutatud just kasepuid. Ka käesoleval maalil on sini-must-valge koloriidilahendusega Tallinna vaadet raamistamas lumest lookas kased. Töö kiidab Meistrit Rästa tänav V, Malle Leis E-kunstisalongis Leis Malle
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rästa tänav V, Malle Leis E-kunstisalongis
Malle Leis (1940–2017)

Rästa tänav V

1993 Õli, lõuend. Signatuuriga. 90x90
Alghind: € €4300, lõpphind: € 4 300
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

"/…/ Malle Leis oli väga detailitruu. Teda köitis valitud objekt ise, mitte eneseväljendus valitud objekti kaudu. Malle Leis hakkas täishäälses värvikeeles kujutatut ülistama. Tema piltide ilu oli ja on erutav,“ kirjutab Martti Soosaar Leisi eristumisest tema põlvkonna kunstnikest pärast kunstiõpingute lõpetamist. 1991. aastal ostis Leis teda eriliselt lummanud kaskedega maali, mille autor oli Läti tuntud kunstnik Vilhelms Purvitis. Sellest ajast peale on Leisi maastikumaalidel läbivalt kujutatud just kasepuid. Ka käesoleval maalil on sini-must-valge koloriidilahendusega Tallinna vaadet raamistamas lumest lookas kased.Malle Leis (1940–2017)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1940, suri 2017. aastal. Lõpetas 1958 Pärnu 2. KK-i. Õppis 1958–1961 Tartu Kunstikoolis, aastast 1961 metallehistööerialal ERKI-s, lõpetas selle 1967 lavakujunduse alal. Viljelenud klassikalisi ¾anre – lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, mille lahenduses kasutanud uudseid võtteid. Vaba ja fragmentaarse ülesehitusega pildid rajanevad selgepiiriliste erksate värvipindade mõjul, üksikosad on maalitud täpselt ja plastiliselt, leidub assotsiatiivseid motiive. Loonud kõrvu õlimaalidega palju akvarelle. Graafikuna hakkas 1970. aastail järjekindlalt rakendama uudset tehnikat serigraafiat.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rästa tänav V, Malle

Malle Leis (1940–2017) Rästa tänav V 1993 Õli, lõuend Signatuuriga "/…/ Malle Leis oli väga detailitruu. Teda köitis valitud objekt ise, mitte eneseväljendus valitud objekti kaudu. Malle Leis hakkas täishäälses värvikeeles kujutatut ülistama. Tema piltide ilu oli ja on erutav,“ kirjutab Martti Soosaar Leisi eristumisest tema põlvkonna kunstnikest pärast kunstiõpingute lõpetamist. 1991. aastal ostis Leis teda eriliselt lummanud kaskedega maali, mille autor oli Läti tuntud kunstnik Vilhelms Purvitis. Sellest ajast peale on Leisi maastikumaalidel läbivalt kujutatud just kasepuid. Ka käesoleval maalil on sini-must-valge koloriidilahendusega Tallinna vaadet raamistamas lumest lookas kased.

Rästa tänav V, Malle Leis E-kunstisalongis

Leis Malle
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük